Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer

Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer Teknolojiden uzak tatil, belki de şu sıralar ihtiyacın olan tek önemli şey. Her tarafın ekranlarla çevrildiği, gün boyunca uyaranlara maruz kaldığımız bir hayat sürüyoruz. Elbette ki böylesi daha pratik, daha hızlı ve daha gelişmeye açık; ama çok daha yorucu. Zihni ve bedeni arada dinlendirmek gerekiyor; teknolojinin erişemediği ve hâlâ sessizliğin hüküm sürdüğü doğal cennetlerde… Bildirimsiz bir Rüya: Teknolojiden Uzak Tatile Çıkmak Facebook, Twitter ve Instagram bildirimlerinin olmadığı, maillerin rahatsız etmediği bir tatili düşün şimdi. Günün her saati sana ait; küçük ekranlara ve başka hayatlara değil. Çekici geldi mi? İşte teknolojiden uzak bir tatil için gidebileceğin yerler; ister kendi başına ister sevdiklerinle, ruhunu ve zihnini dinlendirmen için…   Avrupa’nın Son Sınırı: Svalbard-Norveç Çevrim dışı bir tatil düşünüyorsan ilk hedefine Norveç’i koy. Burada teknolojiden uzak kalabileceğin harika rotalar var. Biz sana hemen birini söyleyelim: Svalbard adası. Zamanlamayı tutturursan burada […]

Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer

Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer

Teknolojiden uzak tatil, belki de şu sıralar ihtiyacın olan tek önemli şey. Her tarafın ekranlarla çevrildiği, gün boyunca uyaranlara maruz kaldığımız bir hayat sürüyoruz. Elbette ki böylesi daha pratik, daha hızlı ve daha gelişmeye açık; ama çok daha yorucu. Zihni ve bedeni arada dinlendirmek gerekiyor; teknolojinin erişemediği ve hâlâ sessizliğin hüküm sürdüğü doğal cennetlerde…

Bildirimsiz bir Rüya: Teknolojiden Uzak Tatile Çıkmak

Facebook, Twitter ve Instagram bildirimlerinin olmadığı, maillerin rahatsız etmediği bir tatili düşün şimdi. Günün her saati sana ait; küçük ekranlara ve başka hayatlara değil. Çekici geldi mi? İşte teknolojiden uzak bir tatil için gidebileceğin yerler; ister kendi başına ister sevdiklerinle, ruhunu ve zihnini dinlendirmen için…

 

Avrupa’nın Son Sınırı: Svalbard-Norveç

Çevrim dışı bir tatil düşünüyorsan ilk hedefine Norveç’i koy. Burada teknolojiden uzak kalabileceğin harika rotalar var. Biz sana hemen birini söyleyelim: Svalbard adası. Zamanlamayı tutturursan burada doğanın en iyi gösterilerinden Kuzey Işıkları’nı görebilirsin.

Svalbard’a nasıl gidilir, diye merak ediyorsan cevap verelim; Oslo üzerinden gemilerle oraya ulaşabilirsin. Oslo uçak bileti için seni Pegasus tarifelerine alalım: 

 

Eskiler Seni Çağırıyor: Korgalzhyn-Kazakistan

Eşsiz doğasıyla meşhur Kazakistan, çevrim dışı kalabileceği bir rota arayan gezginler için ideal. Burada birçok vahşi yaşam parkı var, şimdilik sana bir tanesini söylüyoruz; diğerlerini kendin araştırabilirsin.

Korgalzhyn, doğa ile iç içe küçük bir Kazakistan köyü. Çevresi ovalar, Nura Nehri ve Saryarka stepleriyle kaplı. Mütevazi bir tatil geçirmek için burası bire bir. Çevrede kamp yapabilecek yerler ve görülebilecek pembe flamingolar var. Doğa tatilini bozkırlarda değil de daha yeşil bir bölgede geçirmek istersen Kazakistan’da Altay Dağları’nı düşünebilirsin.

 

Yemyeşil bir Rüya: Karadeniz-Türkiye

Çevrim dışı bir tatil düşünüyorsan onu çok uzaklarda aramana gerek yok; böyle bir tatil planı için Karadeniz’den daha iyi bir yer hayal edemiyoruz. Her zaman davetkar havası ve yemyeşil doğasıyla Karadeniz tatili, hızlı akıp giden hayata biraz mola vermek isteyenler için mükemmel bir durak.

 

Dalga Sesiyle Uyumak İsteyenlere: Wight Adası-İngiltere

İngiltere tatili düşünüyorsan ve Londra sana fazla kalabalık gelirse Wight Adası’nı bir düşün. Burası teknolojiden uzak bir tatil düşleyenlerin buluşma noktası. Adanın sahil bölgesi, mayıs ve ekim ayı boyunca doğal bir tatil yapmak için ideal.

 

Tutkulu bir Çöl Macerası: Wadi Rum-Ürdün

Teknolojiden uzak tatil için Wadi Rum’dan daha fantastik ve güzel bir rota olabilir mi? Sanmıyoruz. Nebatiler’in medeniyete armağanı görkemli Petra’yı görebileceğin Wadi Rum, çölün sonsuzluğunda kendini ve hayatı anlamak için bir süreliğine tatile çıkmak isteyenlerin seçimi

 

Huzurlu ve Sessiz: Yedigöller Parkı-Bolu

Kaynak

Teknolojiden uzak tatil için Türkiye’de gidilebilecek pek çok rota var. Bunlardan en ünlüsünü sona sakladık. Tabii ki Bolu’ya 42 km uzaklıkta bulunan Yedigöller havzasından bahsediyoruz.

Büyükgöl, Seringöl, Nazlıgöl, Deringöl, Küçükgöl, Sazlıgöl ve İncegöl olarak isim verilmiş yedi gölün bulunduğu bu doğa harikası yer, her şeyden uzakta bir kamp tatili için yapmak için bire bir. Özellikle yaz mevsiminde, buradaki doğa manzaraları insanın gözlerini okşarken ruhunu dinlendiriyor.

 

Kaynak : Flypgs Blog

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 3 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.