Her Gurbetçinin Bilmesi Gereken En İyi Almanca Web Siteleri

Seyahat İpuçları

En popüler Alman web sitelerini öğrenmek, Almanya’daki yeni hayatınıza alışmak için kullanışlı bir yoldur! Bu amaçla, gurbetçilerin yer imlerine ekleyecekleri en iyi Alman web sitelerinin bir listesini derlemek için Alman yerlilerinin hem verilerini hem de tavsiyelerini kullandım. Bu web siteleri bilgi bulmanıza, ürünleri satın almanıza ve ihtiyacınız olan hizmetleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Onları da organize etmenize yardımcı olmak için birkaç kategoriye ayırdım.

En iyi Alman haber siteleri
Haberleri takip etmek, Yeni ülkenizde neler olup bittiğini internet üzerinden öğrenmenin iyi bir yoludur.

Thelocal.de – Yerel, en önemli Almanca haberlerin İngilizce versiyonunu sunmaya adanmış bir web sitesidir! Bu, Almanca gazete okumaya yönelik becerilerinizi geliştirirken, ülkedeki ilk günlerinizde faydalıdır!
ZDF.de – ZDF, günlük haberlerle ilgili videolar ve canlı yayınlar sunan Almanya’nın kamu yayıncılarından biridir. Ek olarak, keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda belgesel ve TV şovu da var.
Spiegel.de – Der Spiegel, haberleri ve diğer güncel konuları içeren popüler bir haftalık dergidir. Web siteleri haber makalelerine erişim sunuyor ve siyaset ve Almanya’nın Coronavirüs ile mücadelesinin durumu gibi önemli ulusal konuları takip ediyor.
Zeit.de – Haberlerdeki zorlu konuları ele almayı seven, genellikle bu konularda çeşitli ve bazen çelişkili görüşleri öne çıkaran büyük, nispeten liberal bir gazete. Almancanız biraz daha gelişmişse okumak harika!

En iyi yerel haber siteleri
Daha yerel bir perspektife sahip haberler arıyorsanız, yerel olarak bulunan bu gazetelerden bazılarına ve web sitelerine göz atın. Bu, ilgilenebileceğiniz tüm yerel olayları ve olayları takip etmenize yardımcı olacaktır.

Berlin – ITB Berlin – itb-berlin.com
Münih – Münchner Merkur – merkur-online.de
Frankfurt – Frankfurter Allgemeine Zeitung – faz.net
Hamburg – Hamburger Morgenpost – mopo.de
Köln – Kölner Stadt-Anzeiger – ksta.de
Stuttgart – Stuttgarter Zeitung – stuttgarter-zeitung.de

En iyi Alman online alışveriş siteleri
Nereden olursanız olun, Almanya’nın mükemmel ve verimli bir çevrimiçi alışveriş ortamına sahip olduğunu bilmek sizi çok mutlu edecek.

Amazon.de – Amazon’un tanıtıma ihtiyacı yok, ancak Amazon’un Almanya’da çok geniş bir varlığa sahip olduğunu ve Almanya’daki yeni yaşamınız boyunca yapmanız gereken herhangi bir çevrimiçi alışveriş için temel bir unsur haline geldiğini bilmek sizin için güzel. Elektronik, ev ofisi veya çok miktarda çamaşır deterjanı? Amazon senin arkanda.
Otto.de – Otto, çok çeşitli moda ve yaşam tarzı ürünleri sunan büyük bir çevrimiçi perakendecidir. Bu nedenle, yeni bir dizi diziye ihtiyacınız varsa, Otto’ya gidin ve kısa sürede postayla alacaksınız.
Zalando.de – Almanya’nın en iyi çevrimiçi başarı öykülerinden biri: zalando, şu anda mevcut olan en popüler çevrimiçi moda mağazalarından biridir! Yeni ayakkabılara veya gardırobunuzun başka herhangi bir parçasına ihtiyacınız varsa, Zalando’nun hemen hemen her stil için seçenekleri vardır.
Shop-apotheke.com
– Eczaneden bir şeye ihtiyacınız varsa, onu Almanya’nın en popüler çevrimiçi eczanelerinden birinde bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan herhangi bir ilaç, yara bandı veya herhangi bir şeyi yeniden stoklamanız gerekiyorsa ama reçeteye ihtiyacınız yoksa harika, kapınıza kadar teslim alabilirsiniz. Karantina döneminde kendinizi iyi hissetmiyorsanız harika bir çözüm!

Almanya’daki en iyi ikinci el pazaryerleri
Endişelenme, kıyafetlerden mobilyaya kadar her şeyin ikinci bir hayatı hak ettiğini düşünen tek kişi sen değilsin. Almanya’da, çöp tenekesine erken bir yolculuktan kaliteli ürünleri korumanıza yardımcı olacak bir dizi popüler ikinci el alışveriş sitesi vardır.


Ebay – Ebay-kleinanzeigen.de

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle