Her üç Ukraynalı’dan ikisi Türkiye’yi tercih etti

Pandemi döneminde 750 bin kişinin yurt dışı tatiline çıktığı Ukrayna’da Türkiye, açık ara ilk sırada yer aldı. Pandemi döneminde 750 bin kişinin yurt dışı tatiline çıktığı Ukrayna’da Türkiye, açık ara ilk sırada yer aldı. 750 bin turistin 520 bini Türkiye’ye geldi Ukrayna’da pandemi döneminde en fazla turistik seyahatin yapıldığı ülke Türkiye oldu. 2019 yılının aynı döneminde 2,5 milyon insanın yurt dışına tatile gittiği Ukrayna’da, 2020 yılında (temmuz-ekim) döneminde yurt dışına, yüzde 70 düşüşle 750 bin turistik amaçlı seyahat gerçekleştirildi. Pandemi döneminde seyahat eden bu 750 bin kişinin 520 binden fazlası Türkiye’ye gelirken, 2020 yılında Ukraynalı turist Türkiye’de Rusya ve Almanya’nın ardından ikinci sıraya yerleşti. Mısır ikinci sırada Ukrayna’da en fazla turistik seyahat yapılan ikinci ülke ise Mısır oldu. geçtiğimiz yıl haftada 176 uçuşun yapıldığı Mısır’a, bu yılın aynı döneminde haftada 72 uçuş yapılabildi. Mısır’a giden Ukraynalı turist sayısı yüzde 59 düşüş gösterdi. ‘’Mısır ve Türkiye satışlarından 1019’dakinden bile daha iyi […]

Her üç Ukraynalı’dan ikisi Türkiye’yi tercih etti

Pandemi döneminde 750 bin kişinin yurt dışı tatiline çıktığı Ukrayna’da Türkiye, açık ara ilk sırada yer aldı.

Pandemi döneminde 750 bin kişinin yurt dışı tatiline çıktığı Ukrayna’da Türkiye, açık ara ilk sırada yer aldı.

750 bin turistin 520 bini Türkiye’ye geldi

Ukrayna’da pandemi döneminde en fazla turistik seyahatin yapıldığı ülke Türkiye oldu. 2019 yılının aynı döneminde 2,5 milyon insanın yurt dışına tatile gittiği Ukrayna’da, 2020 yılında (temmuz-ekim) döneminde yurt dışına, yüzde 70 düşüşle 750 bin turistik amaçlı seyahat gerçekleştirildi.

Pandemi döneminde seyahat eden bu 750 bin kişinin 520 binden fazlası Türkiye’ye gelirken, 2020 yılında Ukraynalı turist Türkiye’de Rusya ve Almanya’nın ardından ikinci sıraya yerleşti.

Mısır ikinci sırada

Ukrayna’da en fazla turistik seyahat yapılan ikinci ülke ise Mısır oldu. geçtiğimiz yıl haftada 176 uçuşun yapıldığı Mısır’a, bu yılın aynı döneminde haftada 72 uçuş yapılabildi. Mısır’a giden Ukraynalı turist sayısı yüzde 59 düşüş gösterdi.

‘’Mısır ve Türkiye satışlarından 1019’dakinden bile daha iyi gelir elde ettik’’

Ukrayna Seyahat Acentaları Birliği (UATA) Başkanı Pavlo Hryhorash, bu yıl Ukrayna’daki seyahat acentelerinin gelirinin yüzde 60 düştüğünü kaydetti. Türkiye Mısır satışlarından acentelerin elde ettiği gelirin 2019’dan bile iyi olduğuna dikkat çeken Pavlo Hryhorash, satışların yüzde 80’inin bu iki destinasyona yapıldığını, kısıtlamalar nedeniyle kendi seyahatini planlayamayan tatilcilerin ise mecburen seyahat acentelerine gittiğini belirtti.

Tur operatörleri ayakta kaldı

Krize rağmen Anex, JoinUP, TUI Ukrayna ve Coral Travel gibi şirketlerin faaliyetlerine devam ettiğine işaret eden Pavlo Hryhorash, bu şirketlerin Türkiye ve Mısır’a düzenledikleri turlar onların ayakta kalmalarını sağladı.” dedi. (Turizmgüncel)

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.