İki Dere Arasında Ağva Rüya Gibi Gezi

ağva gezi Gezi Rehberi

Ağva, doğası ile insanı büyüleyen bir yerdir. Gezmeyi seven ve hafta sonu yakın bir yer arayanların tercih edebileceği yer niteliğindedir. Burada doğa ile baş başa kalarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Fethiye Ağva gezilecek yerler hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Bu makalemizde Ağva’da gezip görmeniz gereken yerleri anlatacağız. Hafta sonu Çevrenizde yakın bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız sizlere Ağva’yı önerebiliriz. Doğal güzellikleri ile güzel bir hafta sonu geçirmeye hazır mısınız? O halde sizleri Ağva’ya götürüyoruz. Burada pek çok güzellik bir arada bulunuyor. Farklı aktiviteler yaparak dopdolu bir gün geçirebilirsiniz. Bu yıl tatil için nereye gideceğinize karar vermediyseniz hem yaz hem de kış mevsimi’nde Ağva’ya gelebilirsiniz.

İstanbul’a en yakın tatil beldesi olan Ağva’da güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yüz ölçümünün küçük olduğuna bakmayın. Burada pek çok görmeniz gereken doğal güzellikler yer alıyor. Genellikle İstanbul’da ikamet eden kişilerin tercih ettiği bir yerdir. Fakat çevre illerden de gün aşırı gelen ziyaretçiler oluyor. Ağva’da bulunan tesislerin zenginliği, eşsiz doğal güzellikleri ve değişik aktivitelerin bir arada bulunduğu bir beldedir. Aynı zamanda burada ekonomik fiyat da tatil yapabilirsiniz. Şirin butikler, otel konaklama tesisleri ve bungalov ev gibi çeşitli konaklama mekanları bulunuyor. Ayrıca Ağva’da uzun süreli tatil yapmak için en uygunu kiralık daire ayarlamaktır. Aynı zamanda deniz turizmi yanı sıra 4 mevsim de en çok ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir.

İki nehir arasında bulunan Ağva, kasaba görünümü ile Latinceden gelmiştir. Her yaşta insanın ilgisini çeken bir yerdir. Yeşilçay ve Göksu derelerinin arasında kalmaktadır. En çok İstanbullu kişilerin ziyaret ettiği bir beldedir. Kısa bir kaçamak yapmak ve çok para harcamadan tatil yapabileceğiniz bir yerdir.

Ağva Gezi Rehberi

İki dere arasında Ağva rüya gibi gezi imkanı sunuyor. Tatil yapmak için en uygun yerlerden biridir. İstanbul’un Beykoz ilçesinden çıkarak Polonezköy’e doğru yöneleceksiniz. Karşınıza çıkan orman yolunda mis gibi hava alarak yol kenarında bulunan tesislerde sıcak bir çay içebilirsiniz. Daha sonra iki derenin birleştiği yere geldiğinizde Ağva’ya varmış olacaksınız. Burada tamamıyla doğal yollar sizleri kucaklıyor olacak. Kıvrılan yollarından ardından altın kum plajına varacaksınız. Bu geziyi 3 saatte yapabilirsiniz. Ancak vaktiniz var ise orman yürüyüşü yapabilir, kamp kurabilir ve doğa ile mükemmel bir gün geçirebilirsiniz.

Ağva’da Konaklama Yerleri

Ağva’da konaklama yerleri oldukça fazladır. Turistik bir yer olduğu için konaklayacağınız oteller, bungalov evler, kiralık daireler ve apartlar bulunuyor. Bütçenize uygun bir tatil yeri arıyorsanız Ağva’ya gidebilirsiniz. Doğa aktiviteleri yaparak burada dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz. Bölge de bulunan plajları ziyaret ederek sıcak kumsalın tadını çıkartabilirsiniz. Konaklama için bütçenize uygun bir yeri tercih ederek eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Artık gezmeye hazırsınız!

Ağva’da Gezilecek Yerler

Ağva’da gezilecek yerleri sizler için listeledik.

 • Kadırga Koyu
 • Ağva Plajı
 • Ağva Kilimli Koyu
 • Gelin Kayası
 • Göksu Nehri
 • Hacıllı Köyü
 • Gürlek Mağarası
 • Karacaköy Plajı
 • Ağva Feneri
 • Şile Kalesi
 • Yeşilçay Deresi
 • Saklı Göl
 • Şile Feneri
 • Kurfallı
 • Ayazma Plajı Şile

Ağva’da Ne Yenir?

Ağva’ya gitmeyi planlayan kişiler “Ağva’da ne yenir?” diye merak ediyorlar. Burada balık restoranları yer alıyor. Aynı zamanda serpme köy kahvaltısı ve çeşitli içecekler bulunuyor. Dilerseniz mangal keyfi de yapabilirsiniz. Kır lokantalarını tercih ederek lezzetli yiyecekler yiyebilirsiniz. Biraz huzur biraz kaçamak istiyorsanız sizler de bu hafta sonu Ağva’ya gidebilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle