İstanbul Manzarası Seyredebileceğiniz En İyi 7 Yer

i̇stanbul manzarası Türkiye

İstanbul manzarası seyredebileceğiniz 7 yer arasında ön plana çıkan çok güzel yerler vardır. İstanbul manzarası seyredebileceğiniz 7 yer dendiği zaman akıllara ön plana çıkan belli başlı yerler gelir. Bu yerler ise şu şekilde sıralanabilir.

1. Galata Kulesi

Galata kulesinde İstanbul manzarası çok büyüleyici bir şekilde seyredilebilir. Oldukça farklı ve çok ihtişamlı olan bir görüntü burada sunulur. Galata kulesi üzerinden İstanbul geniş ölçekli olacak şekilde seyredilebilir. Yani manzaranın tadına doyabilirsiniz. Galata kulesi farklı yapısı ve dokusu ile de anında ön plana çıkar. Güzel vakit geçirecek yerler arasında bulunur.

2. Yavuz Selim Cami

Yavuz Selim Cami de İstanbul manzarasının seyredileceği yerler arasında bulunur. Burada İstanbul çok güzel bir açıdan yakalanır. İstanbul görünümü ile anında ön plana çıkan yerler arasında bulunur. Yavuz Selim Cami ile de bu manzaraya eşlik etmek mümkün. Özellikle İstanbul’un hiç fark edilmemiş olan yerleri de yine bu açıdan görünebilir.

3. Otağtepe

İstanbul manzarasını doyasıya seyretmek isteyenler için Otağtepe ön plana çıkar. Buradan İstanbul çok hoş olacak bir görüntüye sahip olacaktır. Tıpkı kart postallarda olduğu gibi güzel ve ihtişamlı olan bir görüntü sizi bekleyecektir. İstanbul manzarası seyredebileceğiniz 7 yer arasında anında bu yeri de ekleyebilirsiniz. Buradan çok güzel birden fazla görüntüyü anında yakalayabilirsiniz. Üstelik bu görüntüleri resmetme gibi bir durum da size sunulur.

4. Yuşa Tepesi

Güzel bir diğer manzara ise Yuşa tepesidir. Buradan doğrudan ihtişamlı ve görkemli olan İstanbul manzarası ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle İstanbul’u farklı açılardan görme şansını elde edersiniz. Yuşa tepesi bu bakımdan ön plana çıkan bir yerdir. İstanbul çok büyük olan bir şehirdir. Bu yüzden her bir alanının ancak ayrı olacak şekilde görürsünüz. Bu da siz de toplu görme olanağı sunan farklı yerleri sunar. Bu yerlerden biri de Yuşa tepesidir.

5. Nakkaş Tepe

İstanbul manzarası için ön plana birçok yer çıkar. Ancak bu yerler arasında Nakkaş tepe de yer alır. Özellikle buradan çok toplu olacak bir görüntü ile karşılaşırsınız. Yani İstanbul’u daha geniş ölçekli olacak şekilde görme şansını elde edersiniz. Üstelik bu yerlerin fotoğrafını çekip saklama olanağına da sahip olursunuz. Yani keyifli bir İstanbul manzarası ile karşılaşmış olursunuz.

6. Çamlıca Tepesi

Çamlıca tepesi de İstanbul manzarası için ön plana çıkan yerler arasında bulunur. Çamlıca tepesi üzerinden anında İstanbul’un daha önce görmediğiniz farklı yerlerini görme olanağını elde edersiniz. Yani çok zevkli ve hoş olan birçok görüntüyü yakalamış olursunuz. Çalıca tepesi çok otantik olan bir tepedir. Bu tepe eski İstanbul’un izlerini de size sunar. Bu yüzden İstanbul’un adına nostalji de yapmış olursunuz. Çok keyifli vakit geçirmek isteyenler için burası anında ön plana çıkar. Buradan İstanbul’u yeniden keşfetme olanağını elde edersiniz.

7. Ulus Parkı

Ulus parkı da İstanbul manzarası için ön plana çıkan yerler arasında bulunur. Buradan İstanbul’u yeniden keşfedip farklı alanlarını görebilirsiniz. Ulus parkı çok gelişmiş olan büyük bir alanı temsil eder. Bu alan üzerinden anında birçok farklı manzara ile karşılaşmış olursunuz. İstanbul birçok manzarayı sizlere sunan bir şehirdir. Bu yüzden bu alan üzerinden farklı olan birçok manzarayı da görme olanağını elde etmiş olursunuz. Bu açıdan ulus parkı anında ön plana çıkar. İstanbul manzarası seyredebileceğiniz 7 yer arasında ulus parkı  da mevcuttur.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle