İtalya’nın Vazgeçilmezi: Sorento Kıyıları

sorrento gezilecek yerler Avrupa

İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları her dönem dünya genelinde sıklıkla tercih edilen muhteşem bir tatil bölgesidir.

İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları günümüzde sürekli olarak tercih edilen bir tatil yeridir. İtalya ülkesinin muhteşem güzelliğini Sorento kıyıları ile yaşamak bir avantajdır. Bölgenin hem tarihi hem de doğal güzelliği pek çok kişi derinden etkilemektedir.

Sorento kıyıları öncelikli olarak İtalya’nın ünlü amalfi sahillerinden birisidir. Amalfi sahilleri yol boyu devam eder. İtalya’nın batı kıyılarında Sorento kıyıları yer alır. Küçük ama oldukça etkileyici bir kasaba olan Sorento günümüzde pek çok yabancı turiste ev sahipliği yapar. Özelliklede romantik bir atmosfere sahip olan Sorento kıyıları balayı tatil yeri olarak da bilinir.

Neden Sorento Kıyıları?

Günümüzde Sorento kıyıları tatil için sıklıkla önerilir. Peki neden tatil için Sorento kıyıları tercih edilir?

  • Güçlü bir tarihi yapıya sahiptir. Tarihi gezi sevenler için bu durum vazgeçilmez bir detaydır.
  • Denizi ve güneşi sevenler için ideal bir ortamı vardır.
  • İtalya bölgesinde tatil yapanlar için konaklama olanakları geniştir.
  • Diğer gezi yerlerinin yol üstünde bulunur. Bu yüzden de İtalya gezilerine tatil molası olarak Sorento sıklıkla tercih edilir.
  • Etkileyici bir güzelliğe sahiptir.
  • Küçük bir kasaba olması dinlenerek tatil için doğru yerdir.

İtalya ülkesi tatil sevenlere hem geçmişi hem de doğayı sunuyor. Keyifli tatil bölgesi Sorento kıyıları günümüzde bu durumdan tatil listelerinin başında yer alıyor. Roma’nın güçlü tarihi şahitlik etmek isteyenlerin adresi İtalya oluyor. Roma tatillerinde de kısa mola yeri olarak Sorento kıyıları tercih edilir. Denizin muhteşem güzelliği ile Sorento kıyıları tatil sevenleri bol bol dinlemeye davet ediyor.

Sorento Gezilecek Yerler

İtalya tatillerini düşünenler tarafından sıklıkla Sorento bölgesi için gezilecek yerler merak edilir. Sorento bölgesinin gezileri ile ön planda yer almasının temel sebebi ise gezi yerlerinin merkezi mesafede yer alır. İtalya gezileri genel olarak Sorento kıyılarında ki tatiller ile taçlanır. Pek çok kişi için İtalya gezi süreçleri fonksiyonel olarak tamamlanır. Doğa ve tarihi gezilerin üstüne Sorento kıyılarının sunduğu tatil ile İtalya gezileri masalsı olarak tamamlanır. Günümüzde masalsı bir balayı tatili isteyenlerin adresi genel olarak Sorento kıyıları oluyor. Masalsı Sorento gezileri için gezilecek yerler listelerinde pek çok yer bulunur. Ama unutulmazlar listelerinde şunlar mekanlar başlarda yer alır;

Sant’Antonino Bazilikası

Genel olarak pek çok Sorrento gezilerinde ziyaret edilir. Ulaşımı oldukça kolay olan Sant’Antonino Bazilikası günümüzde de birçok kişinin dikkatini çeker. Dış mekan olarak sade bir mimariye sahiptir. Fakat iç mekan olarak Sant’Antonino Bazilikası oldukça gösterişli bir güzelliği sahiptir. Tarihi yapısı ile ile ziyaretçilerini etkiler.

Genel olarak Sant’Antonino Bazilikası balinadan kurtulan bir çocuğu heykeller ile anlatılır. Güzellikleri ile dikkat çeken fresk detaylar günümüzde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Özelliklede tarihi gezi yapmak isteyenleri mutlaka uğraması gereken mekanlardan birisidir. Tarihi tatil bölgesi Sorrento şehri Sant’Antonino Bazilikası için sürekli tercih edilir.

Sorento Katedrali

Tarih her zaman için merak edilir. 11. Yy yaşamak isteyenler için günümüzde Sorento Katedrali mekanı önerilir. Sorrento bölgesinde yürüme mesafesinde olması ile de sürekli Sorrento Katedralli ziyaret edilir. Günümüzde tarihi gezi sevenler için Sorrento unutulmaz bir bölgedir. Sorrento Katedralli genel olarak ilk önce çarmıha gerilmiş olan sunak detayı dikkat çeker. Roma dönemlerine ait olan fresk sevenler için Sorrento Katedralli görülmesi gereken bir yerdir. İç mekanlarının gösterişli havası dış alanının sade yapısı her zaman dikkat çeker. Tüm bu detayları ile balayı şehri Sorrento kıyıları sıklıkla tercih edilir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle