İtalya’nın Vazgeçilmezi: Sorento Kıyıları

İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları her dönem dünya genelinde sıklıkla tercih edilen muhteşem bir tatil bölgesidir. İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları günümüzde sürekli olarak tercih edilen bir tatil yeridir. İtalya ülkesinin muhteşem güzelliğini Sorento kıyıları ile yaşamak bir avantajdır. Bölgenin hem tarihi hem de doğal güzelliği pek çok kişi derinden etkilemektedir. Sorento kıyıları öncelikli olarak İtalya’nın ünlü amalfi sahillerinden birisidir. Amalfi sahilleri yol boyu devam eder. İtalya’nın batı kıyılarında Sorento kıyıları yer alır. Küçük ama oldukça etkileyici bir kasaba olan Sorento günümüzde pek çok yabancı turiste ev sahipliği yapar. Özelliklede romantik bir atmosfere sahip olan Sorento kıyıları balayı tatil yeri olarak da bilinir. Neden Sorento Kıyıları? Günümüzde Sorento kıyıları tatil için sıklıkla önerilir. Peki neden tatil için Sorento kıyıları tercih edilir? Güçlü bir tarihi yapıya sahiptir. Tarihi gezi sevenler için bu durum vazgeçilmez bir detaydır. Denizi ve güneşi sevenler için ideal bir ortamı vardır. İtalya bölgesinde tatil yapanlar için konaklama olanakları geniştir. […]

İtalya’nın Vazgeçilmezi: Sorento Kıyıları

İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları her dönem dünya genelinde sıklıkla tercih edilen muhteşem bir tatil bölgesidir.

İtalya’nın vazgeçilmezi: Sorento kıyıları günümüzde sürekli olarak tercih edilen bir tatil yeridir. İtalya ülkesinin muhteşem güzelliğini Sorento kıyıları ile yaşamak bir avantajdır. Bölgenin hem tarihi hem de doğal güzelliği pek çok kişi derinden etkilemektedir.

Sorento kıyıları öncelikli olarak İtalya’nın ünlü amalfi sahillerinden birisidir. Amalfi sahilleri yol boyu devam eder. İtalya’nın batı kıyılarında Sorento kıyıları yer alır. Küçük ama oldukça etkileyici bir kasaba olan Sorento günümüzde pek çok yabancı turiste ev sahipliği yapar. Özelliklede romantik bir atmosfere sahip olan Sorento kıyıları balayı tatil yeri olarak da bilinir.

Neden Sorento Kıyıları?

Günümüzde Sorento kıyıları tatil için sıklıkla önerilir. Peki neden tatil için Sorento kıyıları tercih edilir?

  • Güçlü bir tarihi yapıya sahiptir. Tarihi gezi sevenler için bu durum vazgeçilmez bir detaydır.
  • Denizi ve güneşi sevenler için ideal bir ortamı vardır.
  • İtalya bölgesinde tatil yapanlar için konaklama olanakları geniştir.
  • Diğer gezi yerlerinin yol üstünde bulunur. Bu yüzden de İtalya gezilerine tatil molası olarak Sorento sıklıkla tercih edilir.
  • Etkileyici bir güzelliğe sahiptir.
  • Küçük bir kasaba olması dinlenerek tatil için doğru yerdir.

İtalya ülkesi tatil sevenlere hem geçmişi hem de doğayı sunuyor. Keyifli tatil bölgesi Sorento kıyıları günümüzde bu durumdan tatil listelerinin başında yer alıyor. Roma’nın güçlü tarihi şahitlik etmek isteyenlerin adresi İtalya oluyor. Roma tatillerinde de kısa mola yeri olarak Sorento kıyıları tercih edilir. Denizin muhteşem güzelliği ile Sorento kıyıları tatil sevenleri bol bol dinlemeye davet ediyor.

Sorento Gezilecek Yerler

İtalya tatillerini düşünenler tarafından sıklıkla Sorento bölgesi için gezilecek yerler merak edilir. Sorento bölgesinin gezileri ile ön planda yer almasının temel sebebi ise gezi yerlerinin merkezi mesafede yer alır. İtalya gezileri genel olarak Sorento kıyılarında ki tatiller ile taçlanır. Pek çok kişi için İtalya gezi süreçleri fonksiyonel olarak tamamlanır. Doğa ve tarihi gezilerin üstüne Sorento kıyılarının sunduğu tatil ile İtalya gezileri masalsı olarak tamamlanır. Günümüzde masalsı bir balayı tatili isteyenlerin adresi genel olarak Sorento kıyıları oluyor. Masalsı Sorento gezileri için gezilecek yerler listelerinde pek çok yer bulunur. Ama unutulmazlar listelerinde şunlar mekanlar başlarda yer alır;

Sant’Antonino Bazilikası

Genel olarak pek çok Sorrento gezilerinde ziyaret edilir. Ulaşımı oldukça kolay olan Sant’Antonino Bazilikası günümüzde de birçok kişinin dikkatini çeker. Dış mekan olarak sade bir mimariye sahiptir. Fakat iç mekan olarak Sant’Antonino Bazilikası oldukça gösterişli bir güzelliği sahiptir. Tarihi yapısı ile ile ziyaretçilerini etkiler.

Genel olarak Sant’Antonino Bazilikası balinadan kurtulan bir çocuğu heykeller ile anlatılır. Güzellikleri ile dikkat çeken fresk detaylar günümüzde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Özelliklede tarihi gezi yapmak isteyenleri mutlaka uğraması gereken mekanlardan birisidir. Tarihi tatil bölgesi Sorrento şehri Sant’Antonino Bazilikası için sürekli tercih edilir.

Sorento Katedrali

Tarih her zaman için merak edilir. 11. Yy yaşamak isteyenler için günümüzde Sorento Katedrali mekanı önerilir. Sorrento bölgesinde yürüme mesafesinde olması ile de sürekli Sorrento Katedralli ziyaret edilir. Günümüzde tarihi gezi sevenler için Sorrento unutulmaz bir bölgedir. Sorrento Katedralli genel olarak ilk önce çarmıha gerilmiş olan sunak detayı dikkat çeker. Roma dönemlerine ait olan fresk sevenler için Sorrento Katedralli görülmesi gereken bir yerdir. İç mekanlarının gösterişli havası dış alanının sade yapısı her zaman dikkat çeker. Tüm bu detayları ile balayı şehri Sorrento kıyıları sıklıkla tercih edilir.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 4 hafta önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 1 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.