İzmir’in Doğal Güzellikleri

Gezi Rehberi

Ege’nin incisi İzmirin doğal güzellikleri neler diye sorulsa muhtemelen listenin ucu bucağı olmayacak şekilde uzar gider. Bu yazımızda sizler için İzmir’in en iyi yerlerdin bir liste çıkarmaya çalıştık. Gelin hep birlikte İzmir’in en dikkat çekici 10 yeri birlikte inceleyelim!
Kozak Yaylası
İzmir dendiğinde akıllara Kordon, Konak ve Efes gelse de Kozak Yaylası adeta bir saklı cennet olarak ön plana çıkıyor. Yeşilin en harika tonlarını keşfedebileceğiniz Kozak Yaylası’nda şehrin karmaşasından uzak dakikalar yaşayabilirsiniz.
Foça Frigya Tepesi
İzmir’de huzurlu mekan arayanlar için en ideal lokasyonlardan bir tanesi olan Foça Frigya tepesinde doğal zenginliklerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu bölgede doğal zenginliklerin yanı sıra tarihi mirasın da güzelliklerini gözlemleyebilirsiniz.
Homeros Vadisi
Metropol keşmekeşinden uzaklaşıp harika bir vadide nefes almak isteyenler için en iyi seçenek Homeros Vadisi… Milattan Önce 8. Yüzyılda yaşadığına inanılan ve ünlü İlyada ve Odysseia destaının yazarı olan Homeros’tan alan bu vadide hem yeşilin hem de mavinin farklı tonlarını gözlemleyebilirsiniz.
Allianoi Antik Kenti
Bergama’da bulunan Allianoi Antik Kenti hem doğal hem de tarihi güzelliklerin bir arada gözlemlenebileceği eşsiz mekanlardan bir tanesi. Dünyanın en iyi korunmuş ılıcasının da bulunduğu bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
Sazak Köyü
Karaburun ilçesine bağlı Sazak Köyü; terketdilmiş bir cennet olma özelliği taşıyor. Eski mimarisi ve yılın belirli dönemlerinde yemyeşil doğası ile bu köy mutlaka görülmesi gereken yerlerden.
Gödence Köyü
İzmir’de zeytinyağı üretiminin adeta merkezi olan Gödence Köyü, İzmir’in adını duyuramayan ama oldukça görülesi yerlerinden bir tanesi. Doğal güzellikleri görme amacındaysanız Gödence Köyü’nü mutlaka listenize eklemeniz gerekir.
Gölcük Yaylası
Gölü ve yaylası ile oldukça ünlü bir coğrafya olan Gölcük Yaylası hem doğada kendini bulmak isteyenler hem de sanatseverler için harika bir mekan olma özelliği taşıyor.
Manal Koyu
Karaburun bölgesinde kendine has doğası ve el değmemiş özellikleri ile ön plana çıkan Mana Koyu; srinlemek isteyenler ve amatör balıkçılar için muhteşem bir yer.
Akkum Plajı
Mavi suları ve efsanevi kumları ile Akkum Plajı tam size göre!
Yedi Uyuyanlar Mağarası
Selçuk bölgesinde bulunan Yedi Uyuyanlar Mağarası, İzmir’deki doğal güzelliklerden bir tanesidir. İzmir’de görülecek daha bir çok yer var biliyoruz. İzmir’de gezilecek yerler için oluşturulan bu kapsamlı listeye de mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle