KAMERUN HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER,BİLİNMEYENLER

-Kamerun, batı ve orta Afrika’nın birleşiminde bulunuyor. Batı Afrika’daki en kentsel ve etnik açıdan farklı ulus. Kamerun tarihçesi, ekonomisi, kültürü, insanları, dinleri ve hükümetleri hakkında daha fazla bilgi edinelim. -Kamerun merkezi bir Afrika ülkesidir. Diğer Orta Afrika ülkeleri Angola, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Gabon, São Tomé ve Prens Bordeaux’dur. -1 Ocak 1960’da Kamerun bağımsız bir cumhuriyet haline geldi. -Kamerun, 20 Eylül 1960’da Birleşmiş Milletler üyeliğine kavuştu. -Ülkede 1700’ün aşkın farklı dil grupları var. Bölgede resmi dilleri olan Fransızca ve İngilizce dışında 230 dil konuşuluyor. -Ülke her sene bol miktarda yağış alıyor ve bu da ülkeyi Dünya’nın en ıslak yerlerinden biri yapıyor. -Ülke coğrafi ve kültürel çeşitliliği nedeniyle genellikle “minyatür Afrika” ve “Afrika’nın menteşesi” olarak anılır. -Termal yaylar ülke çapında bulunabilir. -CIA Fact Book’a göre HIV / AIDS, 2014 yılında Kamerun’da 34.200 ölüme neden oldu. -2014’te Kamerun’daki işsizlik oranının% 4 olacağı tahmin ediliyordu. -Petrol […]

KAMERUN HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER,BİLİNMEYENLER

-Kamerun, batı ve orta Afrika’nın birleşiminde bulunuyor. Batı Afrika’daki en kentsel ve etnik açıdan farklı ulus. Kamerun tarihçesi, ekonomisi, kültürü, insanları, dinleri ve hükümetleri hakkında daha fazla bilgi edinelim.

-Kamerun merkezi bir Afrika ülkesidir. Diğer Orta Afrika ülkeleri Angola, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Gabon, São Tomé ve Prens Bordeaux’dur.

-1 Ocak 1960’da Kamerun bağımsız bir cumhuriyet haline geldi.

-Kamerun, 20 Eylül 1960’da Birleşmiş Milletler üyeliğine kavuştu.

-Ülkede 1700’ün aşkın farklı dil grupları var. Bölgede resmi dilleri olan Fransızca ve İngilizce dışında 230 dil konuşuluyor.

-Ülke her sene bol miktarda yağış alıyor ve bu da ülkeyi Dünya’nın en ıslak yerlerinden biri yapıyor.

-Ülke coğrafi ve kültürel çeşitliliği nedeniyle genellikle “minyatür Afrika” ve “Afrika’nın menteşesi” olarak anılır.

-Termal yaylar ülke çapında bulunabilir.

-CIA Fact Book’a göre HIV / AIDS, 2014 yılında Kamerun’da 34.200 ölüme neden oldu.

-2014’te Kamerun’daki işsizlik oranının% 4 olacağı tahmin ediliyordu.

-Petrol ihracatı, ülkenin toplam ihracat kazançlarına% 40 katkıda bulunuyor.

-Ülkenin ayrıca bol miktarda doğalgaz rezervi var.

-Ülkenin tek aktif yanardağı Kamerun Dağıdır.Şaşırabilirsiniz en son 2012 yılında patlak verdi.

-Limbe, Buea ve Muyuka’nın üç ana kasabasında yanardağın yakınlarında yaklaşık 500.000 kişi yaşıyor.

-Sanaga Nehri, Kamerun’daki en uzun nehirdir. Diğer önemli nehirler Benue ve Nyong’dur.

-Sanaga Nehri kıyısında iki hidroelektrik santrali var.

-I. Dünya Savaşı’ndan önce ülkenin büyük çoğunluğu bir Alman sömürgesi idi. O sırada Kamerun olarak biliniyordu.

-Alan, Portekizli kâşiflerin, 15. yüzyılda sahillerine gelişinden sonra “Rio dos Camarões” olarak adlandırıldı.

-Resmi olarak 1972’de Kamerun Birleşik Cumhuriyeti ve 1984’te Kamerun Cumhuriyeti seçildi.

-Tropik Afrika’da bulunan her çeşit flora ve faunanın Kamerun’da da bulunabileceğini biliyor muydunuz? En az 409 tür memeli ve 165 kuş türü ev sahipliği yapmaktadır.

-Kamerun’daki Waza Ulusal Parkı, ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

-Paul Biya, 6 Kasım 1982’den beri Kamerun’un başkanlığını yapıyor.

-1950’de kurulan Dja Faunal Reserve, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Rezerv alanının% 90’ı tahrip edilmemiştir. Bölge, adını neredeyse tamamını çevreleyen Dja Nehri’nden almıştır.

-Komşu Çad’daki petrol bölgelerini Kamerun sahili ile bağlayan 3,7 milyar dolar boru hattı inşaatı devam ediyor. Dünya Bankası da bu projeye sponsorluk yapıyor.

-Ülke, ulusal günü 20 Mayıs’ta kutluyor. 1972’de Kamerunlular, bugünkü federal devlet yerine bir üniter devlete oy verdi.

-Kamerun kahve, pamuk, muz, yağlı tohum ve kakaosu ile ünlüdür.

-Ayak topu (futbol), ülkenin en popüler sporudur.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.