Kanarya Adaları’nda Tropik Rüya

İspanya’ya yakın bulunan ancak Atlas Okyanusu’nda özerk bir yönetime sahip olan Kanarya Adaları tam olarak bir doğal harika. Kanarya Adaları için söylenen bütün güzel sözler gerçekten buranın hak ettiği bir şey. Toplam 7 ada ve birkaç küçük adacıktan oluşan bu yer her misafirini kendine hayran bıraktırıp, tekrardan gelmek için hayaller kurdurtan cinsten. Henüz Türkiye’den Kanarya Adaları’na direkt uçuş bulunmamaktadır. İspanya üzerinden aktarmalı uçuş ile bu doğa harikası yere ulaşabiliyorsunuz. Tatil planı için burayı seçenlerin asla pişman olmadığı tam tersine bunca yıldır uğramadıkları için pişmanlık yaşadıkları Kanarya Adaları adeta dünyadaki cennet. Tenerife 22 yerel belediyeden oluşan bu ada eskiden Kanarya Adaları’nın başkenti ünvanını elinde bulunduruyordu. En çok ziyaretçi alan yerlerden birisi olan Tenerife ekstrem su sporları konusunda öne çıkıyor. Su dalışı, rüzgar sörfü gibi her yerde yapılması mümkün olmayan bu ekstrem sporları doğa harikası Tenerife’de yapmanız mümkün. Dünyanın her yerinden Tenerife Karnavalı ile de ziyaretçi çeken bu ada doğal güzellikleri ile […]

Kanarya Adaları’nda Tropik Rüya

İspanya’ya yakın bulunan ancak Atlas Okyanusu’nda özerk bir yönetime sahip olan Kanarya Adaları tam olarak bir doğal harika.

Kanarya Adaları için söylenen bütün güzel sözler gerçekten buranın hak ettiği bir şey. Toplam 7 ada ve birkaç küçük adacıktan oluşan bu yer her misafirini kendine hayran bıraktırıp, tekrardan gelmek için hayaller kurdurtan cinsten. Henüz Türkiye’den Kanarya Adaları’na direkt uçuş bulunmamaktadır. İspanya üzerinden aktarmalı uçuş ile bu doğa harikası yere ulaşabiliyorsunuz. Tatil planı için burayı seçenlerin asla pişman olmadığı tam tersine bunca yıldır uğramadıkları için pişmanlık yaşadıkları Kanarya Adaları adeta dünyadaki cennet.

Tenerife

22 yerel belediyeden oluşan bu ada eskiden Kanarya Adaları’nın başkenti ünvanını elinde bulunduruyordu. En çok ziyaretçi alan yerlerden birisi olan Tenerife ekstrem su sporları konusunda öne çıkıyor. Su dalışı, rüzgar sörfü gibi her yerde yapılması mümkün olmayan bu ekstrem sporları doğa harikası Tenerife’de yapmanız mümkün. Dünyanın her yerinden Tenerife Karnavalı ile de ziyaretçi çeken bu ada doğal güzellikleri ile öne çıkıyor ve size eşsiz zamanlar vaad ediyor. Her yıl ortalama 5.5 milyon turistin uğradığı bu eşsiz yer herkesi kendine hayran bırakıyor.

Lanzarote

Genellikle ılıman iklime sahip olan, çıplak göz ile bakıldığında hiçbir yeşillik görülmeyen hatta çöl gibi gözüken Lanzarote kendine has özellikleri, muhteşem denizi ve şık kaktüsleri ile bizleri büyülüyor. Kumsal görünümü olarak büyüleyici olan adanın beyaz ve şirin evleri ve evlerinde süs olarak kullandıkları adaya has kaktüsler insanı mutlu ediyor ve kendine hayran bırakıyor. Volkanik dağların, ağaçsız görüntüsünün, muhteşem denizinin ve şık süslemelerinin bulunduğu bu adanın iklimi de son derece yaşamaya uygun. Hava da deniz de ılıman ve bu gelen misafirleri çok memnun ediyor.  Burada gezebileceğiniz volkanik parklar ve yeşilden yoksun görüntüsünün yanı sıra bazı şarap bağları bulunmakta. Dalga sörfü yapmak ve öğrenmek isteyenlerin de uğrak adreslerinden birisi olmayı başarıyor Lanzarote.

Gran Canaria

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de öne çıkan ve merkezinde bir çok alışveriş merkezi, otel, kafe ve mağaza gibi modern yapıları bulunduran Gran Canaria misafirlerini büyülümeyi başarıyor. La Cueva pintada 2000 yıl önce yapılmış kaya resimleri bulunan ve ana maddesi tüf olan bir mağara. Tarih severler için bakılması gereken noktalardan birisi özelliğini taşıyan ada birbirinden ilginç doğal anıtları da bünyesinde bulunduruyor. Maspalomas Tepeleri okyanusun kıyısında bulunan kum tepeleridir görkemli ve güzel gözükmesinin yanı sıra adaya farklı bir hava katıyorlar. Adada bulunan bazı kaleler yakın zamanda restore edilerek sergi ve müze gibi işlevler için halka açılmıştır. Tatilini sadece plaj ve denizde geçirmek istemeyenler biraz da tarihi güzellikleri bulunan şehirlere karışarak geçirmek isteyenler için uğrak adreslerden birisi.

La Gomera

Kanarya Adaları’nın en batısında yer alan La Gomera, çiftçiliğe ev sahipliği yapıyor. Yerli halkın çifçilik ile uğraştığı ve elde ettiği ürünleri ihraç ettiği bir düzen içerisinde giden ada misafirlerine benzersiz doğal güzellikleri sunuyor. Adeta kocaman bir köy olan ancak asla tatil merkezi olmasından da ödün vermeyen adada ziyaretçiler; dağda bisiklet turu, tüplü dalış, balık avı yapabilirler. Tarihi kilise ve mekanları gezmek isteyen misafirler içinde onlarca seçenek bulunmaktadır. Adanın bir de balıkçı köyü bulunmaktadır. El sanatları atölyesi dahi bulunan ada adeta köy, modern, sanat hayatlarının karması olmuş ve misafirlerine eşsiz doğal güzellikleri sunmanın yanında bir de eğlenerek vakit geçirebilecekleri ve birbirlerine hatıralar yapabilecekleri ya da satın alabilecekleri yerler sunmaktadır.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.