KAPADOKYA’NIN MANZARASIYLA BÜYÜLEYEN MAĞARA OTELLERİ

Gezi Rehberi

Zamanda kırılma yaratan mistik bir atmosferde, Güzel Atlar Ülkesi’nde kendi masalınızı yazmaya hazır mısınız? Yılın her dönemi dolu dolu olan yapılacaklar listesiyle misafirlerini büyülemeye devam eden Kapadokya, sizi taşların sırrını keşfetmeye çağırıyor. Bu kadim coğrafya, tarihini bugün bile cömertçe sergiliyor. Olağanüstü bir deneyim, eğlence, kültür, spor ve hayranlığı bir arada yaşamak için bir Kapadokya turu yeter.

YERALTI ŞEHİRLERİ: KAPADOKYA’DA GEZİLECEK YERLERİN ALTINI ÜSTÜNE GETİRİN!

Kapadokya turu programı yaptıysanız, hayal gücünüzü valizinizin en üstüne koymalısınız. Çünkü bu bölgede geziler, havada, karada ve yer altında yapılıyor. Yeraltı şehirlerinin hikayesi, Hititler döneminden Bizans’a uzanan medeniyetlerin, su baskınlarına karşı evlerinin altına sığınaklar kazmasıyla başlıyor. Her evin altında bulunan sığınakların, zamanla tünellerle birbirine bağlanarak oluşturduğu yeraltı şehirleri, mimari özellikleri ile en az üstü kadar sıra dışı. Bir Kapadokya turu ile kiliseleri, mezarları, ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’ni, Kapadokya’nın en güzel vadilerini görebilir, geçmiş uygarlıkların bilgeliğine hayran olabilirsiniz.

Kapadokya turu macerası, gün doğumunda başlıyor. Rengarenk balonların havalandığı gökyüzünde güneşin doğuşunu izlemek, peri bacalarının görkeminde kaybolmak gündüz düşlerinin en güzeli. Kapadokya balon turu ile gezinizi taçlandırmak ise özel bir Kapadokya turu ile sizin için artık bir belgesel karesi olmaktan çıkıyor. Güneşin doğuşunu, yıllar süren restorasyon çalışmaları ile orijinalliğini korumayı başarmış otelinizin manzarasında, yerel lezzetlerle donatılmış kahvaltınızı yaparken de seyredebilirsiniz. Görüş alanınızda, peri bacaları, eşsiz vadiler, büyülü balonlar ve yeni bir gün olacaktır. Kapadokya turu sırasında, el yapımı çanak çömlek atölyeleri ve Turasan şarap mahzenlerinin otantik kapıları, hediye seçiminiz için kapılarını açıyor. Tarihin içinden büyülü sahneleri yeniden yaşatan, Aşk Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Kızılçukur’u kapsayan Kapadokya turu, güzel atlara yakından bakmak demek. Volkanik arazinin tozlarını havalandıran atlar arasında, peri bacalarının en güzel rotasını izleyebileceğiniz bu turlar, Kapadokya gezilecek yerler listesinin hakkını veriyor.

GELENEĞİ KONFORLA BİRLEŞTİREN MAĞARA OTELLERİ

Gökyüzünden yer altına, baktığınız her yerde tarihi duyumsadığınız Kapadokya turu için konaklama da yörenin tüm özellikleriyle, özenle donatılıyor. Tarihte kilise, ev ya da kiler olarak hizmet etmiş doğal mağara odalarını, oluşumuna sadık kalarak aynı taş malzemelerle restore eden Kapadokya mağara otelleri, misafirlerine günümüzün konforunu, peri bacaları ve eşsiz vadi manzaraları eşliğinde sunuyor. Mağara otelleri Kapadokya bölgesinin çeşitli yerlerinde hizmet veriyor. Avanos, Uçhisar ve Ürgüp mağara otelleri, genellikle aile işletmesi. Her biri ayrı konseptte döşenmiş odalarda, aile yadigarları görmek, antikalarla dekore edilmiş dünyalara tarihi kapılardan geçmek mümkün. Tüm Nevşehir mağara otelleri, yerel lezzetlerin keyfini peri bacaları ve vadilere yansıyan ışıklar eşliğinde sunmak için tasarlanmış. Bir müzede yaşıyormuş hissi veren otelinizde, akşamüstü kahvenizi yudumlarken, akşam yemeğinden sonra dilerseniz katılabileceğiniz Türk Gecesi’ni, Kapadokya turu listenize ekleyebilirsiniz. Tarih ile geleneğin titizlikle birleştiği odalarda ise lüks ve konfor zarafetle uygulanmış. Mağara otel odanızda, tertemiz havanın ve eşsiz bir günün en güzel kapanışı ise rahat bir uyku oluyor. Kapadokya’nın sıcak atmosferi ile birleşen bu rahatlık hissine çabucak alışınca, Kapadokya turu bitmesin isteyebilirsiniz. Ancak yılın her dönemi, katılabileceğiniz bir Kapadokya turu mutlaka düzenleniyor. 1 ya da 2 gece konaklamalı Kapadokya turları, sizi bu güzelliklere selam vermeye çağırıyor.

 UÇAKLAR ŞEHRİNİZDEN KAPADOKYA’YA DOĞRU HAVALANIYOR…

Doğanın mistik rüzgarını içinize çekmek, en panoramik kareleri fotoğraflamak için tasarlanan turlar, otel konaklaması ve yemek sonrası aktivitelerle zenginleştiriliyor. Kapadokya turu uçakla olabileceği gibi otobüsle de yapılabilir. Uçak ya da otobüs rezervasyonunuz, rehberlik, konaklama, çevre ve müze gezileri tek bir paket halinde sunuluyor. Kapadokya turu İzmir çıkışlı ya da diğer şehirlerden katılabileceğiniz programlara sahip. Uçakla ya da lüks otobüslerle yapacağınız Kapadokya turu Ankara çıkışlı da olabilir. Bu turlar, Kapadokya’nın tarihini, doğasını, yemek kültürünü deneyimlemek için yıl boyunca hizmet veriyor. Kapadokya turu fiyatları ise yıl boyunca değişiklik gösteriyor. İster uzun bir tatil programı, ister kısa bir Kapadokya turu planlayın, kültür mirası Kapadokya sizi bir kez büyülediğinde, peri bacalarının görkeminde kaybolmak için gelecek turu sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle