Karacağ’ın Plaj Kenti Budva

Karadağ Plaj Kenti Budva’da mutlaka görülmesi gereken yerleri, tatil zamanında mutlaka gidilmesi gereken yerler, görülebilecek en güzel manzaralar. Karacadağ Plaj Kenti Budva, Karadağ ilçesinde en çok sevilen ve beğenilen yerlerinden biridir. Burası bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Her  yıl çok fazla turiste ev sahipliği yapar. Buranın kendine özgü çok güzel yemekleri vardır. Yemeklerin sunumu ve tadı çok güzeldir. Ve buradaki yemek ücretlerinin fiyatları da gayet makuldür.  Gelenleri hayran bırakır. Aynı zamanda burası tarihi ve sanat açısından  da çok gelişmiştir. Budva buraya gelenlerin eski zamanları hatırlamasını, nostaljik zamanlar geçirmesini sağlar. Budva eğlence konusunda da oldukça başarılıdır. Etrafında birçok eğlence mekanı bulunmaktadır. Yaz aylarında çeşitli festivaller düzenlenir ve konserler verilir. Eğlence konusunda çok başarılıdır. Turistlerin en ilgi çektiği yer Karacadağ Budva’dır. Budva Plajları ve Koyları Karacadağ’ın Plaj Kenti Budva, deniz açısından oldukça güzel ve temiz bir yere sahiptir. Buraya gelenler mutlaka yanlarında plaj kıyafetlerini getirmelidir. Buraya kadar gelip denize girmemek mümkün  […]

Karacağ’ın Plaj Kenti Budva

Karadağ Plaj Kenti Budva’da mutlaka görülmesi gereken yerleri, tatil zamanında mutlaka gidilmesi gereken yerler, görülebilecek en güzel manzaralar.

Karacadağ Plaj Kenti Budva, Karadağ ilçesinde en çok sevilen ve beğenilen yerlerinden biridir. Burası bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Her  yıl çok fazla turiste ev sahipliği yapar. Buranın kendine özgü çok güzel yemekleri vardır. Yemeklerin sunumu ve tadı çok güzeldir. Ve buradaki yemek ücretlerinin fiyatları da gayet makuldür.  Gelenleri hayran bırakır. Aynı zamanda burası tarihi ve sanat açısından  da çok gelişmiştir. Budva buraya gelenlerin eski zamanları hatırlamasını, nostaljik zamanlar geçirmesini sağlar. Budva eğlence konusunda da oldukça başarılıdır. Etrafında birçok eğlence mekanı bulunmaktadır. Yaz aylarında çeşitli festivaller düzenlenir ve konserler verilir. Eğlence konusunda çok başarılıdır. Turistlerin en ilgi çektiği yer Karacadağ Budva’dır.

Budva Plajları ve Koyları

Karacadağ’ın Plaj Kenti Budva, deniz açısından oldukça güzel ve temiz bir yere sahiptir. Buraya gelenler mutlaka yanlarında plaj kıyafetlerini getirmelidir. Buraya kadar gelip denize girmemek mümkün  değildir. Buraya gelen insanlar yüzmek dışında mükemmel manzaralar sahip plan plaj kenarlarında yürüyüşlere de bayılacaktır. Aynı zamanda bu alanlarda yapacağınız her aktivite belli bir ücrete tabidir. Budva Plajları kumlu plajlardır. Kum sevenler kendilerini buradan alamayacaklardır. Buralardaki çoğu plajların genel özellikleri mavi bayraklı olmasıdır. Aynı zamanda Budva Plajı ve çevresindeki tüm plajların denizleri çok temizdir.

Budva Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Budva, Kotor’dan yola çıktığınızda yarım saatlik mesafe sonucunda buraya gelebilirsiniz. Kendi aracı ile gelmeyenler ise şehir içindeki saat başı kalkan otobüsleri tercih edebilirler. Karadağ Podgarica Havalimanı’ndan şehrin içine de her zaman otobüs bulunmaktadır. Karacadağ’ın Plaj Kenti Budva, ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Ama genelde buraya gelenler araba kiralamayı tercih ediyorlar.

 Karacadağ Plaj Kenti Budva Kalınacak Yerler

Karacadağ baktığımız zaman çok güzel bir tatil yeridir. Ancak çok fazla lük bir yer değildir ve beklenti bu yüzden çok yüksek olmamalıdır. Şehir hayatından kaçanlar için kısa bir kaçamak olabilir. Onun haricinde genellikle birkaç lüks otelin dışında hep küçük pansiyonlar, butik oteller bulunur. Ve Karacadağ Plaj Kenti Budva, insanları olarak çok iyi ve samimidir. Herkes herkese yardım etmek ister. Turistlere ve gelen ziyaretçilere de çok kibar ve ilgili davranırlar. Çok fazla lüks yaşam istemeyenler için oldukça güzel, tatlı, samimi bir tatil olabilir.

Karacadağ Etrafındaki Tarihi Yerler

Tarihi surlar içinde kalan bu eski kentin tarihi yerlerini de mutlaka gezmek gerekir. Bu surlar plajların biraz ilerisinde bulunur. Buranın mimari dokusu çok iyi korunmuştur. Labirent gibi dar sokakları mevcuttur. Turistler burada fotoğraf çekilmeye bayılırlar. Ne kadar korunmaya çalışılırsa da 1979 ‘da olan bir deprem sonucu bir miktar zarar görmüştür. Yine de çok fazla değiştirilmeden orijinal haline bağlı kalınarak değiştirilmiştir. Bu eski kentte üç adet kilise bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ortodoks Kilisesidir. 1804 yılında buraya kazandırılmış olan kilisenin adı Holy Trinity. Bir diğeri ise Vaftizci Yahya’ya adanmış olan St İvan Kilisesidir. Bu kilisenin kulesi çok uzaktan bile farkedilir. Ve en son olarak Eski Kenti gezerken mutlaka Budva Kalesi’ ne çıkmak gerekir. Buradan denizlerin maviliği gökyüzünün maviliğine karışmış mükemmel bir manzara şöleni bulunmaktadır. Bu manzara karşısında çok güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Aynı zamanda buradaki yerlerde doğa harici çok güzel binalarla panoramik manzaralar elde edip fotoğraf  çekilebilirsiniz. Karacadağ Plaj Kenti Budva oldukça güzel ve keyifli zaman geçirilebilecek bir yerdir.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.