Kış Aylarını Keyifli Hale Getirecek Öneriler

Kış Aylarını Keyifli Hale Getirecek Öneriler

Kış Aylarını Keyifli Hale Getirecek Öneriler

Sonbahar kendini iyice hissettirmişken kış için planlar da kafamızda belirmeye başlıyor. Havanın soğuk olmasıyla birlikte yapılan aktivitelerin azalması da bir yandan kaçınılmaz oluyor desek yanlış olmaz. İşte kış aylarını daha keyifli hale getirmek için tek başınıza ya da arkadaş grubunuzla birlikte yapabileceğiniz birbirinden güzel aktiviteler...

Yeni Yıl İçin Alışveriş Yapın

kış alışverişYılbaşına ne kadar vakit olduğunun bir önemi yok. Yeni yıl için sevdiklerinize ve kendinize hediyeler bakın. Ev süslemeleri için renkli rafları dolaşın. Bu size keyif verecek ve günlük streslerinizden uzaklaşmanıza yardımcı olacak. Alışverişin bir terapi özelliği taşıdığı bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış durumdayken bir de yılbaşı süsleri ve renkli hediye paketleri keyfinizi daha fazla yerine getirecek. Alışverişinizin ardından, yakın bir arkadaşınızı çağırıp güzel bir kış çayı eşliğinde ettiğiniz sohbet ise günü keyifli bir şekilde noktalamak için güzel bir alternatif.

Yazı Yazın

yazı bilgisayar laptopNe yazdığınızın bir önemi yok. Anlamlı veya anlamsız, sanatsal veya güncel… Elinize bir kağıt alın, kahvenizi koyun ve aklınıza o an gelen her şeyi kağıda dökün. Düşünmeden zihninize düşenleri olduğu gibi kağıda aktarın. Kış ayları geldiğinde bir çoğumuzun hissetmiş olduğu depresyon ve mutsuzluk haline çok iyi gelecek bir terapi elde etmiş olacaksınız. Zihninizdekileri kağıda döktükten sonra ise yarım saat kadar uzanıp gözlerinizi dinlendirin. Zihniniz rahatladığı için bu yarım saatlik dinlenme molası bedeninize ve ruhunuza çok iyi gelecek.

Kitap Okuyun

kitapSıcacık tarçınlı bir salep eşliğinde kitap okumak kış aylarınızı keyiflendirecek ve gökyüzünün grisi eşliğinde okuyacağınızın kitabın hikayesi sizi daha fazla içine çekecek. Dingin bir mevsim olan kış aylarında günde en yaz yarım saatinizi güzel bir kitaba ayırın.

Arkadaşlarınızla Buluşun

arkadaş eğlenceKış aylarının uzun geceleri, kasvetli gökyüzü ve soğuk havalar çoğumuzu depresif bir ruh hali içerisine sokabiliyor. Bu gibi durumlarda yakın arkadaşlarınızı çağırın ve onlarla sohbet edin. Geleceğe yönelik planlar yapın. Yazın çıkacağınız tatillerden bahsedin ve arkadaş grubunuzla bunlara yenilerini ekleyin. Sevdiğiniz arkadaşlarınızın yanında olmak, onlarla sohbet etmek ve geleceğe dair plan yapmak ruh halinize iyi gelecek.

Kendinizi Dinleyin

kışŞehir hayatının kargaşası, günlük işlerin yoğunu, yol, trafik, koşuşturma derken çoğu zaman hem zihnimizi hem de bedenimizi hırpalıyor ve bunun farkına bile varmıyoruz. Kış aylarının dingin havasını bedeninize ve zihninize taşıyın. Evdeki tüm elektronik eşyaları kapatın, kalın bir hırka giyin ve pencereyi açıp dışarının manzarasını izleyin. Her 5 dakikada bir gözlerinizi kapatıp derin bir nefes alın ve zihninizi boşaltın. Haftada en az iki kez bu şekilde bir dinlenme uygulamanız hem bedeninize hem zihninize çok iyi gelecek.

Sinema Keyfi YapınsinemaYakın arkadaşlarınız veya sevgilinizle birlikte film izleyin. Gerek dışarıda gerekse evde sevdiğiniz bir arkadaşınızla veya sevgilinizle birlikte yapacağınız güzel bir film seçimi, kış aylarınızı keyifli bir hale getirecek.

Yürüyüş Yapın

mevsimYağan karın ardından gelen yumuşak hava yürüyüş için en ideal atmosferlerden birini yaratıyor.  Bu nedenle gideceğiniz yer için evden yarım saat erken çıkın, yolunuzu uzatın, kulaklığınızı takın ve güzel bir yürüyüş yapın. Ayaklarınızın altındaki kar, bembeyaz bir görüntü ve tatlı bir müzik, güne güzel başlamanızı sağlayacak.

Kaynak: valiz.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0