Kış Mevsiminde Bodrum’a Gitmek İçin 5 Neden

Türkiye‘nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum, aynı zamanda yurt dışında Türkiye denildiğinde de ilk akla gelen yerleşim yerlerinden. Büyük şehirlerde yaşayıp şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilgisiyle ‘Küçük İstanbul’ yakıştırması yapılan Bodrum, yaz aylarında binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Makalemize Başlamadan Önce Bodrum’da Mutlaka Yapmanız Gereken Öneriyi paylaşacağım Tekne turu. Evet kışın tekne turu mu olur dediğinizi duyar gibiyiz. Ama Bodrum’da kış ayları bile ılık geçebiliyor. Bu yüzden saatlik Bodrum tekne turu yapan yerler ya da mehtap turları yapan tekneler var. Bunlara katılabileceğiniz gibi özel tekne de kiralayabilirsiniz. Bodrum tekne kiralama hizmeti alarak sadece sizin olduğunuz bir tur da yapabilirsiniz.  1. Düşük fiyatlar Çok eskiye dayanan bir turizm kültürü olan ilçede kış mevsiminde fiyatlar, yaz dönemine göre oldukça düşüyor. Yılın 12 ayı hizmet veren lüks oteller, tatil köyleri, butik otellerin tadını çıkarmak daha düşük bütçelerle mümkün. Bodrum uçak bileti fiyatları da yüksek sezon olmadığı için […]

Kış Mevsiminde Bodrum’a Gitmek İçin 5 Neden

Türkiye‘nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum, aynı zamanda yurt dışında Türkiye denildiğinde de ilk akla gelen yerleşim yerlerinden. Büyük şehirlerde yaşayıp şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilgisiyle ‘Küçük İstanbul’ yakıştırması yapılan Bodrum, yaz aylarında binlerce ziyaretçi ağırlıyor.

Makalemize Başlamadan Önce Bodrum’da Mutlaka Yapmanız Gereken Öneriyi paylaşacağım

Tekne turu. Evet kışın tekne turu mu olur dediğinizi duyar gibiyiz. Ama Bodrum’da kış ayları bile ılık geçebiliyor. Bu yüzden saatlik Bodrum tekne turu yapan yerler ya da mehtap turları yapan tekneler var. Bunlara katılabileceğiniz gibi özel tekne de kiralayabilirsiniz. Bodrum tekne kiralama hizmeti alarak sadece sizin olduğunuz bir tur da yapabilirsiniz. 

1. Düşük fiyatlar

Çok eskiye dayanan bir turizm kültürü olan ilçede kış mevsiminde fiyatlar, yaz dönemine göre oldukça düşüyor. Yılın 12 ayı hizmet veren lüks oteller, tatil köyleri, butik otellerin tadını çıkarmak daha düşük bütçelerle mümkün. Bodrum uçak bileti fiyatları da yüksek sezon olmadığı için çok daha uygun oluyor.

2. Sakin sokaklar

Bodrum sokakları kış aylarında hiç alışık olmadığınız kadar sakinleşiyor. Havanın çok soğuk olmaması ve kendini gösteren kış güneşiyle birlikte sakin sokaklarda yürümek, ilçenin atmosferini hissetmek, stres ve koşturmadan uzaklaşmak oldukça keyifli.

3. Müze deneyimi

St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen St. Peter Kalesi’nde (Bodrum Kalesi) bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünyanın bu alandaki en kapsamlı koleksiyonlarından birine sahip. Yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle müzede rahat hareket etmek çok mümkün değil. Bu yüzden dünyanın bilinen en eski batığının da yer aldığı müzede her eseri rahat rahat izlemek için kış ayları büyük bir fırsat.

4. Her an müsait mekanlar

Yüksek sezonda yer bulmanın zorlaştığı, rezervasyon yaptırmadan adım bile atılamayan birçok mekan kış aylarında neredeyse günün her saati müsait oluyor. Hem ilçenin hem de mekanların tadını çıkarmak, bir şeyler içmek ya da yemek yemeye yer bulma stresi yaşamamak kışın mümkün.

5. Bodrum’un yerlileri sokakta

İlçede yaşayan yerliler kış aylarında sokaklarda daha sık görülebiliyor. Birçoğu Yunan adalarından göç eden eski Bodrumlular, yaşadıkları yerin tadını kışın çıkaranlardan. Onların öykülerini dinlemek, eskilere dair bir şeyler duymak için az turistin olduğu bu kış mevsimi doğru zaman.

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.