Kutlanan İlginç Bayramlar

Dünyada her ülkede genel bilinen ve kutlanan günler kadar farklı ve diğer ülkelere göre değişik gelen günler kutlanıyor. Nerdeyse her ülkede kutlanan yeni yıl, ülkenin bağımsızlık günü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel kutlanan günler olsa da, ilginç günlere rast gelinmekte. Örneğin, kara kedi günü, el yıkama günü, kurbağaların korunma günü kadar kulağa ilginş gelen fakat kutlanan günler vardır. 1. Juliet’in Doğum Günü İlginç seslense de, her sene 16 eylül tarihinde İtalyanın Verona şehrinde Jülyetin doğum günü kutlanıyor. Bu ilginç gün bir nevi genç yazarların kutladığı festivaldir. Karnaval tarzında hazırlanan bu gün özel olarak yazarlara”Scrivere per amore” ödülü veriliyor. Farklı gösteriler ve ilginç kostümler turistler tarafından ilgi görmekte. 2. Teşekkür Günü Ocak ayında bazı ülkelerde yılbaşı kadar ilgi gören başka bir gün daha kutlanmakta. 11 Ocak”İntenational Thank You Day” olarak kutlanan ve yılın en”kibar” günü olarak bilinen günüdür. Bu gün herkes en yakınlarına ve hatta tanımadıkları insanlara bile teşekkür ediyor. […]

Kutlanan İlginç Bayramlar

Dünyada her ülkede genel bilinen ve kutlanan günler kadar farklı ve diğer ülkelere göre değişik gelen günler kutlanıyor. Nerdeyse her ülkede kutlanan yeni yıl, ülkenin bağımsızlık günü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel kutlanan günler olsa da, ilginç günlere rast gelinmekte. Örneğin, kara kedi günü, el yıkama günü, kurbağaların korunma günü kadar kulağa ilginş gelen fakat kutlanan günler vardır.

1. Juliet’in Doğum Günü

Juliet'in Doğum Günü

İlginç seslense de, her sene 16 eylül tarihinde İtalyanın Verona şehrinde Jülyetin doğum günü kutlanıyor. Bu ilginç gün bir nevi genç yazarların kutladığı festivaldir. Karnaval tarzında hazırlanan bu gün özel olarak yazarlara”Scrivere per amore” ödülü veriliyor. Farklı gösteriler ve ilginç kostümler turistler tarafından ilgi görmekte.

2. Teşekkür Günü

Teşekkür Günü

Ocak ayında bazı ülkelerde yılbaşı kadar ilgi gören başka bir gün daha kutlanmakta. 11 Ocak”İntenational Thank You Day” olarak kutlanan ve yılın en”kibar” günü olarak bilinen günüdür. Bu gün herkes en yakınlarına ve hatta tanımadıkları insanlara bile teşekkür ediyor.

3. Çikolata Günü

Çikolata Günü

1995 senesinden itibaren kutlanmaya başlanan Dünya Çikolata Günü fransızların ilgi gösteriği günlerden biridir. Her sene temmuz ayının son cuma günü kutlanıyor.

4. Gülüş Günü

Gülüş Günü

Bu gün genellikle bazı ülkelerde “Kandırma Günü” olarak da kutlanıyor. 1 Nisan tarihinde kutlanan bu gün herkes birini kandırmaya çalışır. Yalana inanan kişiler yalan söyleyene farklı hediyeler bile veriyor.

5. Zombi Yürüyüşü

Zombi Yürüyüşü

Bir nevi Halloween bayramını hatırlatan bu gün Kanada da kutlanıyor. Şehrin merkezs okaklarında yürüyen zombi görünümlü insanlar Michael Jackson’un Thriller şarkısında olduğu gibi dans etmeye çalışıyor.

Kaynak : iqhaber.com

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.