Las Vegas’ta Gezilecek 6 Yer

Kült filmlere konu olan, bir çöl üzerinde gece hayatının kalbi olan Las Vegas, kumarhane ve eşsiz partileri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir zaman yaşatır. Las Vegas’tagezilecek yerler listesi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğinizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Özellikle gece hayatının sıradışı eğlenceleri ile Las Vegas’ı unutamayacaksınız. Lüks kumarhaneler, neon ışıklar altında yaşayacağınız partilerin yanı sıra birçok turistik geziye dahil olabileceğiniz mekanlar da elbette mevcut. Las Vegas’ta Gezilecek Yerler Las Vegas’ta gezilecek yer araştırıyorsanız yakın zamanda buraya gitme planı yapıyor olmalısınız. Aslında Las Vegas, kumarhaneleri ve çılgın partileri ile konuşulan eğlenceli gece hayatı ile sınırlı değildir. Burada sportif aktiviteler, sanatsal ve tarihsel gezilere katılarak çok yönlü bir yer olduğunu fark edeceksiniz. Las Vegas’ı diğer yerlerden ayıran sıfatlardan biri de “Günahlar Şehri” söylemi olmasıdır. Bunun temel nedeni ise herkese uygun eğlence sektörüne sahip olmasıdır. Las Vegas Strip (The Strip) The Strip için kumarhanelerin bulunduğu merkezi bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehrin en […]

Las Vegas’ta Gezilecek 6 Yer

Kült filmlere konu olan, bir çöl üzerinde gece hayatının kalbi olan Las Vegas, kumarhane ve eşsiz partileri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir zaman yaşatır.

Las Vegas’tagezilecek yerler listesi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğinizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Özellikle gece hayatının sıradışı eğlenceleri ile Las Vegas’ı unutamayacaksınız. Lüks kumarhaneler, neon ışıklar altında yaşayacağınız partilerin yanı sıra birçok turistik geziye dahil olabileceğiniz mekanlar da elbette mevcut.

Las Vegas’ta Gezilecek Yerler

Las Vegas’ta gezilecek yer araştırıyorsanız yakın zamanda buraya gitme planı yapıyor olmalısınız. Aslında Las Vegas, kumarhaneleri ve çılgın partileri ile konuşulan eğlenceli gece hayatı ile sınırlı değildir. Burada sportif aktiviteler, sanatsal ve tarihsel gezilere katılarak çok yönlü bir yer olduğunu fark edeceksiniz. Las Vegas’ı diğer yerlerden ayıran sıfatlardan biri de “Günahlar Şehri” söylemi olmasıdır. Bunun temel nedeni ise herkese uygun eğlence sektörüne sahip olmasıdır.

  1. Las Vegas Strip (The Strip)

The Strip için kumarhanelerin bulunduğu merkezi bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehrin en önemli caddesi olan The Strip neon ışıkları ve hareketli geceleriyle sizi büyüleyecektir. Neredeyse her şey The Strip’in etrafında döndüğünü söylesek yanlış olmaz. En popüler oteller ve mekanların ilk adresi kuşkusuz burasıdır. Las Vegas’ta gezilecek yer rotası oluştururken burayı  birinci sıraya yazmanız kendiniz için büyük bir iyilik olacaktır.

  • Neon Museum (Neon Müzesi)

Gece hayatının simgesi olan Las Vegas’ın geçmişi Neon Müzesi’nde yatıyor dersek çok doğru olacaktır. Müze 1996’da kurulduğundan beri bugün de aynı heyecanla birçok ziyaretçiye kapılarını açıyor. Eski ikonik işletmeler yeni tabela yaptırdıktan sonra eskilerini yol kenarına bırakırlarmış. Yola atılan eski tabelalar toplanarak Neon Müzesi’ne getirilmiş ve Las Vegas’ın tarihi burada korunmuştur.

  • Red Rock Canyon (Kızıl Kaya Kanyon)

The Strip’ten sonra Las Vegas’ı kumarhaneleri ve binalar ile çevrelendiğini düşünebilirsiniz. Kızıl Kaya Kanyon’u bu düşüncenizi tamamen değiştirecektir. Buranın bir doğa harikası olduğunu söylemek yanlış olmaz. The Strip’ten bile görebileceğiniz kızıl kayaları daha da yakından incelemek isteyeceksiniz. Las Vegas’tan ortalama yarım saat süre ile Kızıl Kanyon’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çölde bulunan yürüyüş ve bisiklet parkurları sayesinde buranın enfes tadını çıkaracaksınız. Şehirde farklı gündüz aktiviteleri yapmak isterseniz Las Vegas’ta gezilecek yer listesinde Kızıl Kanyonu es geçmemelisiniz.

  • The Mob Museum

Mob Müzesi’ni (Mafya Müzesi), 20. Yüzyılın gangster kültürünün geçmişine ışık tutan bu müzeyi mutlaka görmeniz gerekecek. Organize suç örgütlerinin eserlerini ve hikayelerini ayrıca kolluk kuvvetlerinin bu tür suçları önlemeye yönelik nasıl çalışmalar gerçekleştirdiğini göreceksiniz.  Eğer suçlar tarihine meraklı bir yapınız varsagezi rotanızı oluştururken mutlaka Mob Müzesi’ne gitmelisiniz.

  • High Roller

The Strip’in manzarasını en çekici yönüyle izleyebileceğiniz High Roller’ı da es geçmemelisiniz. Dünyanın en büyük ve en görkemli dönme dolabından bir şehri izlemenin yarattığı duyguyu mutlaka bir defa yaşamanızda fayda var. Hollywood filmlerinde de sıklıkla kullanılan devasa dönme dolap şimdilerde turistlerin uğrak yeri olmasıyla da biliniyor. Akşam vaktinde ise yanmaya başlayan LED ışıkları sayesinde farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

  • Paris Las Vegas

Buraya geldiğinizde sadece Las Vegas’ı değil farklı kültürleri de beraberinde yaşayabilirsiniz. Paris Las Vegas, gerçeği kadar büyük olmasa da sizlere benzer bir keyif sunacaktır. Eyfel Kulesi’ne çıkaracak tüm şehri izleyebilirsiniz. Çok yönlü bir gezi diliyorsanız Las Vegas’ta gezilecek yerler listesine bu yapıyı eklemelisiniz.

Benzer Yazılar

San Francisco’nun Cennet Sahilleri

Amerika 2 yıl önce

San Francisco’ nün popüler sahilleri; palmiye ağaçları, temiz kumu, berrak okyanus suyu ile tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarının başında gelir. San Francisco; ABD’nin Kaliforniya  eyaletin de yer alan uluslararası finans ve kültür merkezidir. Aynı zaman da San Francisco popüler sahilleri ile de meşhurdur. En Güzel San Francisco Sahilleri Baker Sahili: Golden Gate köprüsünün muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz San Francisco’nun popüler sahillerinden  bir tanesi. Ayrıca sahil de piknik masaları bulunan bir piknik alanı vardır.  Genellikle uzun yürüyüşler yapılır. Sahilde balıkçıların balık tuttuğu, fotoğrafçıların özellikle de ünlü dönüm noktasının fotoğraflarının çekildiği çok temiz bir sahildir. Bu sahilde isteyen  balıkta tutabilir. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. San Francisco şehir merkezine yakındır, ulaşımı kolaydır. Bu sahilden Marin Headlands ve Lands End’i görebilirsiniz. Ocean Sahili:  San Francisco’nun en çok ziyaret edilen halk sahillerindendir. Havası zaman zaman sisli olabiliyor.  Kumsalı çok uzundur. Sörfçüler, uçurtma sörfçüleri ve skimboardlar için vazgeçilmez sahillerdendir. San Francisco’ da bulunan en eski motel olan […]

Kaliforniya’da Gezmek İçin En İdeal Yerler

Amerika 2 yıl önce

Gezmek sizin için bir tutku ise ve ülkenizdeki birçok yeri gördüyseniz eğer yurtdışı için gezilecek güzel alternatifler arıyorsanız eğer Kaliforniya’da gezilecek yerleri sizi için bir araya getirdik. Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında olanların kafası biraz karışabilir, zira şehir bunun için özellikle turistlere çok fazla seçenek sunuyor. Harika şehirleri, göz alıcı plajları ve eğlence parklarıyla Kaliforniya göz dolduruyor. Her yıl ciddi oranlarda turist ağırlayan eyaletin her bir şehrinde görülecek yeni yerler bulabilirsiniz. Not almaya başlayalım. Amerika’nın En kalabalık Eyaleti Kaliforniya Amerika’nın güncel verilere göre en kalabalık eyaleti şu an Kaliforniya’dır. Bir tatilde ya da gezide görmek isteyeceğiniz eyalette, vadiler, dağlar, çöller ve plajlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Golden Gate Köprüsü: Kaliforniya deyince hepimizin aklına mutlaka bir kere gördüğü o meşhur kırmız köprü gelir: Golden Gate Köprüsü. Adeta şehrin bir simgesi olan köprünün çok sayıda meraklısı var. Güzel bir sonbahar turuncusuyla heybetli bir şekilde yüksele bu köprüyü yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, […]

San Francisco da Gezilecek Yerler

Amerika 2 yıl önce

Golden Gate Bridge (Golden Gate Köprüsü) Kalifornia’daki San Francisco Körfezi’nin girişinde, Golden Gate Boğazı üzerinde yer alan asma köprüdür. Dünyadaki en uzun yedinci asma köprüdür. 1933 yılında yapımına başlanan köprü dört yılda tamamlanarak 1937 yılında hizmete açılmıştır. Köprünün uzunluğu 2,7 km, yüksekliği 227 metredir. Golden Gate Köprüsü, turuncu rengi ile hem gece hem de gündüz oldukça dikkat çekicidir. Bu özelliği ile sadece San Francisco’nun değil ABD’nin de simgelerinden biri olmuştur. Bu köprü üzerinde yayaların yürüyebileceği bir yol da ayrılmıştır. Benim fırsatım olmadı ancak sizin planınızı yürümek üzerine yapmanızı tavsiye ederim. Arabayla ile geçerken üzerinde durmak imkansız. San Francisco’nun meşhur yapılarından oluşan manzarasını doyasıya görmek isterseniz en güzel yer köprü üzeri olacaktır. Union Square (Union Meydanı) Şehrin merkezi olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Union Square’de konserler, şenlikler, noel kutlamaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca bu meydan etrafında birçok ünlü markanın mağazası, restoranlar, kafeler, otopark ve oteller, müzeler, galeri, tiyatro, caz ve […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.