Las Vegas’ta Gezilecek 6 Yer

las vegas'ta gezilecek yerler Amerika

Kült filmlere konu olan, bir çöl üzerinde gece hayatının kalbi olan Las Vegas, kumarhane ve eşsiz partileri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir zaman yaşatır.

Las Vegas’tagezilecek yerler listesi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğinizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Özellikle gece hayatının sıradışı eğlenceleri ile Las Vegas’ı unutamayacaksınız. Lüks kumarhaneler, neon ışıklar altında yaşayacağınız partilerin yanı sıra birçok turistik geziye dahil olabileceğiniz mekanlar da elbette mevcut.

Las Vegas’ta Gezilecek Yerler

Las Vegas’ta gezilecek yer araştırıyorsanız yakın zamanda buraya gitme planı yapıyor olmalısınız. Aslında Las Vegas, kumarhaneleri ve çılgın partileri ile konuşulan eğlenceli gece hayatı ile sınırlı değildir. Burada sportif aktiviteler, sanatsal ve tarihsel gezilere katılarak çok yönlü bir yer olduğunu fark edeceksiniz. Las Vegas’ı diğer yerlerden ayıran sıfatlardan biri de “Günahlar Şehri” söylemi olmasıdır. Bunun temel nedeni ise herkese uygun eğlence sektörüne sahip olmasıdır.

  1. Las Vegas Strip (The Strip)

The Strip için kumarhanelerin bulunduğu merkezi bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehrin en önemli caddesi olan The Strip neon ışıkları ve hareketli geceleriyle sizi büyüleyecektir. Neredeyse her şey The Strip’in etrafında döndüğünü söylesek yanlış olmaz. En popüler oteller ve mekanların ilk adresi kuşkusuz burasıdır. Las Vegas’ta gezilecek yer rotası oluştururken burayı  birinci sıraya yazmanız kendiniz için büyük bir iyilik olacaktır.

  • Neon Museum (Neon Müzesi)

Gece hayatının simgesi olan Las Vegas’ın geçmişi Neon Müzesi’nde yatıyor dersek çok doğru olacaktır. Müze 1996’da kurulduğundan beri bugün de aynı heyecanla birçok ziyaretçiye kapılarını açıyor. Eski ikonik işletmeler yeni tabela yaptırdıktan sonra eskilerini yol kenarına bırakırlarmış. Yola atılan eski tabelalar toplanarak Neon Müzesi’ne getirilmiş ve Las Vegas’ın tarihi burada korunmuştur.

  • Red Rock Canyon (Kızıl Kaya Kanyon)

The Strip’ten sonra Las Vegas’ı kumarhaneleri ve binalar ile çevrelendiğini düşünebilirsiniz. Kızıl Kaya Kanyon’u bu düşüncenizi tamamen değiştirecektir. Buranın bir doğa harikası olduğunu söylemek yanlış olmaz. The Strip’ten bile görebileceğiniz kızıl kayaları daha da yakından incelemek isteyeceksiniz. Las Vegas’tan ortalama yarım saat süre ile Kızıl Kanyon’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çölde bulunan yürüyüş ve bisiklet parkurları sayesinde buranın enfes tadını çıkaracaksınız. Şehirde farklı gündüz aktiviteleri yapmak isterseniz Las Vegas’ta gezilecek yer listesinde Kızıl Kanyonu es geçmemelisiniz.

  • The Mob Museum

Mob Müzesi’ni (Mafya Müzesi), 20. Yüzyılın gangster kültürünün geçmişine ışık tutan bu müzeyi mutlaka görmeniz gerekecek. Organize suç örgütlerinin eserlerini ve hikayelerini ayrıca kolluk kuvvetlerinin bu tür suçları önlemeye yönelik nasıl çalışmalar gerçekleştirdiğini göreceksiniz.  Eğer suçlar tarihine meraklı bir yapınız varsagezi rotanızı oluştururken mutlaka Mob Müzesi’ne gitmelisiniz.

  • High Roller

The Strip’in manzarasını en çekici yönüyle izleyebileceğiniz High Roller’ı da es geçmemelisiniz. Dünyanın en büyük ve en görkemli dönme dolabından bir şehri izlemenin yarattığı duyguyu mutlaka bir defa yaşamanızda fayda var. Hollywood filmlerinde de sıklıkla kullanılan devasa dönme dolap şimdilerde turistlerin uğrak yeri olmasıyla da biliniyor. Akşam vaktinde ise yanmaya başlayan LED ışıkları sayesinde farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

  • Paris Las Vegas

Buraya geldiğinizde sadece Las Vegas’ı değil farklı kültürleri de beraberinde yaşayabilirsiniz. Paris Las Vegas, gerçeği kadar büyük olmasa da sizlere benzer bir keyif sunacaktır. Eyfel Kulesi’ne çıkaracak tüm şehri izleyebilirsiniz. Çok yönlü bir gezi diliyorsanız Las Vegas’ta gezilecek yerler listesine bu yapıyı eklemelisiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle