Londra da Görmeden Gelmeyin Diyeceğimiz Muhteşem Yerler 

londra muhteşem yerler Avrupa

Muhteşem yerler  bulabileceğiniz Londra’da birçok yeri ziyaret ederek keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz. Tarihi muhteşem yerlerarasından kendi dilediğiniz alanları seçerek güzel bir rota çizebilirsiniz. Londra gezi rotanızda fikir edinirken kendi zevkinizi ve tatilden beklentilerinizi dikkate almalısınız. Keyifle gezeceğiniz bir yer olması bakımından epey fazla seçenek sizi bekliyor.

1-) Hyde Park

Doğa içerisinde gezilecek yerler denince akla ilk gelen yerlerden biri Hyde Park olacaktır. Parkın en önemli özelliği Londra’nın en büyük parkı olmasıdır. Şehir içinde yer aldığı için kolayca bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Park, on yedinci yüz yıldan beri halka açık olarak sergileniyor. Çok sayıda etkinliği de bulacağınız alanda çeşmeler, bahçeler heykel ve göl de yer alıyor. Hyde Park’a geleceklerin güzel havaları tercih etmesi geziden daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.

2-) Kensington Bahçeleri

Doğal güzelliklerle dolu bir yer görmek muhteşem yerler arasındaki Kensington Bahçeleri mutlaka değerlendirilmesi gerekenlerden… Kensington Bahçeleri, avlanma alanı olarak kurulan bir yer ve tarihi bin beş yüzlü yıllara dayanıyor.  Kurgusal bir park alanı olarak da bilinen bu yerde keyifli zaman geçireceğiniz yerler yer alıyor.

3-) Londra Richmond Park

Park kültürünün çok yaygın olduğu Londra’da Richmond Park görülmeye değer başka bir alandır. Doğal koruma alanı olan bu yer önemini vahşi yaşamı korumaya adamasından alıyor. Geyiklerle dolu parkta şaşırtıcı bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Önlem olarak geyiklere mesafeli durmanız faydalı olacaktır.

4-) Wembley Stadyumu Turu

Londra’da yapılacak şeyler denince stadyum turunu listeye alabilirsiniz. Avrupa’nın en büyük stadyumu olma özelliği olan bu yer büyük konser ve maç etkinliklerine sahne oluyor. Bazı güncel olaylarda da İngiltere de gezilecek yerler listesindeki bu yeri kullanmanız öneriliyor.

5-) Thames Nehri Turu

Thames Nehri turu size kendinizi çok daha iyi hissettiren bir seçenek sunuyor. Hızlı bir Londra gezisi için bunu değerlendirebilir, tekne turuyla birçok yeri görebilirsiniz.

  • Buckhingham Sarayı
  • Tower Bridge
  • Big Ben ve önemli çok sayıda yeri nehir gezisi esnasında görebilirsiniz.

6-) Günübirlik Windsor Bath & Stonehenge Turu

Günübirlik Windsor, Bath & Stonehenge turu popüler turlar arasında yer alıyor. Roma Hamamları ve Windsor kalesini bu turda bulabilirsiniz. Neolitik Çağ’dan kalma eserleri görebilir ve etkili bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Londra gezilecek yerler listenizde mutlaka yer alması önerilen turlar arasında bulunuyor.

7-) Sea Life Centre London Akvaryum

Londra’da çocukla gezilecek yerlerdenince akla ilk gelen yerlerden biri Sea Life Centre London Akvaryum olacaktır. Cam geçitlerle dolu bu yerde çok sayıda canlı sizi bekliyor. Çocuklarla sınırlandırmadan kendiniz de bu büyüleyici yeri görebilirsiniz. Ahtapotlar, su yılanları, köpek balıkları ve birçok canlı burada yer alıyor.

😎 Londra Zindanları 

Londra Zindanları  canlı aktörlerle kara mizah sunan bir yer olarak turistik gezinizde yer alabilir. Aksiyon katmak isteyenler için bu seçenek etkili bir plan olabilir. Korku hikayelerini canlandırmayla görerek bu bir saatlik deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

9-) Greenwich Parkı

Londra turu yaparken Greenwich Park görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir. En güzel Londra manzaralarını bulabileceğiniz bu park her dönemde yoğun bir ziyaretçi akını topluyor.

  • Kraliyet Gözlemevi
  • Prime Meridian bu alanda görebileceğiniz yerlerdendir.

10-) Trafgal Meydanı’na  Yakın Hampstead Heath

Hampstead Heath, kırsal bir kesitte yaşam olanağı sunduğu için dikkat çeken bir seyahat alanıdır. Yüksek noktalar olan bu gezi sizi tam anlamıyla büyüleyebilir. Çünkü çok sayıda şehir manzarası görebileceğiniz bir alan bulunuyor.

Londra’da gezilecek yerler dendiğinde bu alanı mutlaka tercih etmelisiniz. Spor yapmayı sevenler için ayrıca tatmin edici bir alan olabilir. Çok sayıda aktivite alanını görebilir ve uygulama yapabilirsiniz.

11-) Londra Hayvanat Bahçesi

 Çocuklarınızla veya kendiniz sevdiklerinizle Londra Hayvanat Bahçesi’ni görebilirsiniz. Bin sekiz yüzlü yıllarda kurulan bu yer birkaç saatlik turla tamamlanabiliyor. 800’e yakın hayvan türü bu alanda yer alıyor ve ilgi çekici bir merkez durumunda… Çocuklarınız hayvanlardan korkuyorsa buradaki çeşitliliği görebilir ve hayvan sevgisi oluşabilir.

12-) Royal Botanic Gardens 

Bitkilerle dolu bir bahçe isteyenler için etkili bir seçenek Royal Botanic Gardens olacaktır.  Bitki çeşitliliğinin yoğun olduğu çeşitlilik sayesinde UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Royal Botanic Gardens içerisinde ek olarak birçok bölümü de barındırıyor. Bunlardan bazıları:

  • Büyük Pagoda
  • Japon Bahçesi
  • Minka Evi
  • Çocuk Bahçesi 
  • Botanik Bahçe yer alıyor.

13-) Big Ben Saat Kulesi

Londra’nın en önemli yerlerinden biri Big Ben Saat Kulesi olarak bilinmektedir. Sembolik olarak dört yüzlü saat olması nedeniyle önem taşımaktadır. İsmi Elizabeth Kulesi olarak değişmekle beraber daha çok Big Ben olarak anılmaktadır.

14-) London Eye Cam Kapsül Londra’nın en ünlü yapılarından biri olan London Eye devasa dönme dolap ve cam kapsülüyle dikkat çekiyor. Panoramik bir manzarası olan bu yerin yapımının yedi sene sürdüğü biliniyor. Kapsüllerin her biri 25 kişi taşıyor ve muhteşem yerler arasından sıyrılan bu yer size farklı bakış açıları sunuyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle