Maldivler Neden Bu Kadar Popüler: 8 Farklı Neden

maldivler gezilecek yerler Gezi Rehberi

Dünya da birçok güzellik varken, özellikle de tropik ada bölgeleri bu kadar fazlayken, Maldivler neden bu kadar popüler? Birçok nedeni var tabii ki. Seçtiğimiz 8 farklı nedeni sizler için derledik.

1-) Su Altı Dünyasının Sıradışılığı

Maldivler neden bu kadar popüler dendiğinde buna ilk neden olarak olağanüstü sualtı dünyasını gösterebiliriz. Mercanları, deniz canlılarının renkliliği, yunuslar, kaplumbağalar, hatta balinalar, suyun berraklığı ve ideal su sıcaklığında olması. Hangi birinden bahsedelim ki? Hele ki bir de dalış yapmayı seviyorsanız dünya üzerindeki cennettesiniz demektir.

2-) Dünyanın En Ünlü Bembeyaz Kumlu Plajları

Maldivler’e gitmek için tercih nedeni yapan, bu kadar popüler yapan, cennetten bir köşe yapan şeylerin en başında tabii ki bembeyaz kumları, kumsalları gelmektedir. Dünyanın en meşhur plajları buradadır. Maldivler’e gitmek için nedenler arıyorsanız, bu maddemiz tek başına buna neden olabilir. Cennette olup olmadığınızdan şüphe duyacağınız bir yer. Maldivler’de 1000 ada ve 200 otel mevcuttur. Bu otellerin en kötüsü bile size inanılmaz bir görsellik sunacaktır; Turkuaz bir deniz ve bembeyaz kumlardan oluşan bir kumsal.

3-) Adeta Bir Gastronomi Rotası

Adalar zinciri olarak okyanusun ortasında bir yerde doğal olarak deniz ürünleri son derece popülerdir. Ama bir çok tropik yerden farklı olarak bu bölge tam bir gastronomi cennetidir diyebiliriz. Geleneksel Maldiv mutfağının ana malzemelerini hindistan cevizi ve taze balıklar oluşturmaktadır. Lezzet cümbüşü diyebileceğimiz alternatif yiyecekleri ile özellikle de deniz ürünlerine düşkünseniz, Maldivler’i popüler yapan nedenlerden birinin de mutfağı olduğu göreceksiniz.

4-) Yenilenmek İçin Unutulmaz SPA Deneyimi

Her şeyden uzaklaşmak, arınmak, yenilenmek, doğanın sessizliğini dinleyerek vücudunuza ve zihninize büyük bir iyilik yapmak isterseniz plaj öncesi SPA’da zaman geçirmeye ne dersiniz? Klasik SPA’dan farklı olarak Hint Okyanus’undan elde edilmiş olan aromatik doğal yağlar ile yapılan masajlarıyla ünlü olan Maldivler’de SPA’ya ek olarak Yoga dersleri de iç dengesini yeniden oluşturmak isteyenler için önemli bir tercih nedenidir. Her tropikal bölgede SPA olanakları vardır ama Maldivler’deki bambaşka bir deneyim olacaktır.

5-) Romantizmin Destinasyonu

En iyi balayı rotası dendiğinde akla ilk gelen destinasyonun Maldivler olması şaşırtıcı değildir. Bembeyaz kumların üzerinde ve palmiyelerin altında bir düğün planlayabilir ya da balayı için muhteşem bir tercih olarak turkuaz mavi denizin ortasında villada kalabilirsiniz. Sadece evli olmak gerekmiyor tabii ki sevdiğiniz kişiyle de aynı şekilde bu romantik tatili yapabilirsiniz. Bölgedeki otellerde bu konuda romantizmin doruklarında bir tatil için ellerinden geleni fazlasıyla yapmaktadırlar. Gerçi böyle bir yerde aslında ekstra çok şeye ihtiyaç yok diyebiliriz.

6-) Herşeyden Uzakta ve Sakin Bir Dünya

Tatilde sakinlik, huzur, rahatlama ve de yenilenme hislerini arıyorsanız Maldivler tam bu beklentilerinizin karşılığıdır. Denizin hemen üzerindeki villa alternatiflerine, sahilde yeşilliğin ortasında deniz manzaralı villalarda eşlik eder ve doğanın tam ortasında keyif yapabilirsiniz. Adeta bu dünyada olmadığınızı hissedeceğiniz bu muhteşem ortamda, Maldivler neden bu kadar popüler sorusunun da cevabını vermiş olacaksınız.

7-) Büyüleyen Gün Batımı

Güneş tüm dünyada batıyor ve doğuyor. Bunun için Maldivler’e gidilmesine gerek yok diye düşünmeyin sakın. Çünkü gün batımı Maldivler’de sıradan bir durum değil. Bu tropik adada gün batımı sonrası ortaya çıkan renk paletini gördüğünüz anda ağzınızın açık kalacağına emin olabilirsiniz. Palmiye yeşilini ve okyanus mavisini söylemiyoruz bile.

😎 Mercandan Yapılma EvleriMaldivler neden popüler bir yer sorusuna verilen cevaplardan biri de pek bilinmeyen ilginç bir yönüyle ilgilidir. Yöresel inşaat alışkanlığı olarak ev yapımlarında halk çoğu zaman mercanları kullanmaktadır. Ancak son dönemlerde mercanların korumaya alınması ile birlikte bu durum değişmiş artık bu inşaat yöntemi kullanılmamaktadır. Ama adada birçok evde bu özelliği görebilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle