MİLANO’NUN EN ÜNLÜ ALIŞVERİŞ NOKTALARI

MİLANO’NUN EN ÜNLÜ ALIŞVERİŞ NOKTALARI

MİLANO’NUN EN ÜNLÜ ALIŞVERİŞ NOKTALARI

MİLANO’NUN EN ÜNLÜ ALIŞVERİŞ NOKTALARI 

Dünyanın en ünlü moda başkentlerinden biri olan Milano, bu özelliği sayesinde yine dünyanın en ünlü tasarımcıların, en ünlü modacıların ve dev markaların mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü markaların şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış butikleri, alışveriş cenneti haline gelmiş cadde ve sokaklar, birçok markayı içinde barındıran dev mağazalar ve daha fazlası.. Milano’nun alışverişle ünlü 4 caddesi

VIA MONTENAPOLEONE

Via Montenapoleone, Milano’daki lüks alışverişin en bilinen caddesi olma özelliği taşıyor. Alışveriş caddesi denildiğinde neredeyse ilk akla gelen yer olan Via Montenapoleone, Prada, Gucci ve Valentino gibi çok sayıda üst segment markanın mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Cadde, ünlü markalara ait mağazaların yanı sıra ünlü İtalyan deri tasarımcılarının butiklerini de bünyesinde barındırıyor.  Özellikle deri modasını takip ediyorsanız, bu caddeye uğrayıp Bottega Veneta, Salvatore Ferragamo ve Fendi’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Milano (2)

CORSO VENEZIA

Corso Venezia, moda ile ilgilenen insanların görmek ve görünmek isteyeceği caddelerin başında geliyor. Alışveriş açısından sunduğu üst düzey fırsatların yanı sıra ev sahipliği yaptığı görkemli binalar, ve tüm çevreyi saran nezih kafeler ile Corso Venezia, bir alışveriş caddesi olmanın ötesinde özellikler taşıyor. Sırf bu nedenle bu caddeyi görmek ve burada sıkça görünmek Milano sakinleri için oldukça önemli. Muhteşem manzaralara sahip bir yürüyüş yolu olarak tanımlanabilecek Corso Venezia, dünya çapında kabul görmüş İtalyan markalarının yansıra Via Montenapoleone gibi dünyaca ünlü markaların mağazalarını da bünyesinde barındırıyor. Henry Cotton’s, Brooksfield, Burberry ve Stone Island caddenin en çok ilgi gören mağazaları arasında yer alıyor.

Milano (4)

CORSO di PORTA TICINESE

Şehrin alışveriş konusunda ünlü bir diğer caddesi ise Corso di Porta Ticinese. Aslında alışverişle ünlü bu cadde, bünyesinde barındırdığı mağazalar konusunda Via Montenapoleone’ye, kafe-bar konusunda da Corso Venezia’ya alternatif. Civarda zaman geçirmek için çok sayıda kafe ve barın olduğu bu caddede ise biraz daha sokak modasına yakın markaların mağazaları yer alıyor. En çok ilgi gören mağazalar ise Diesel, Levis, Carhartt, Vans ve Camper. Özellikle jean alışverişi yapmayı planlayanlar Corso di PortaTicinese’ye uğramayı ihmal etmemeli.

Milano (5)

CORSO VITTORIO EMANUELE II

Şehrin en merkez noktasındaki Duomo Meydanı’nın hemen yanında bulunan Corso Vittorio Emanuele II, sokak modasında son trendleri takip etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği alışveriş lokasyonu olma özelliği taşıyor. Zara, H&M, Mango ve Bershka gibi markalara ait mağazaların bulunduğu cadde, La Rinascente isimli dev bir mağazaya da ev sahipliği yapıyor. Corso Vittorio Emanuele II’ye sadece La Rinascente için bile gidebilirsiniz. Diğer mağazaların birçoğu Türkiye’de de bulunuyor fakat,Türkiye pazarına girmemiş birçok farklı ürünü bu mağazalarda bulmanız mümkün olacaktır.

Milano (3)

Kaynak: blog.prontotour.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0