Mısır’ın Turizm Cenneti Şarm El Şeyh

Sina Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Şarm El Şeyh kenti, Mısır’ın en önemli dalış merkezleri arasında yer alıyor. Kızıldeniz kıyısında uzanan şehir, muhteşem doğası, masmavi berrak suları, altın renkli kumsalları, mercan resifleri ve çöl aktiviteleriyle ilgi çekiyor. Bölgenin en önemli kongre, konferans buluşmalarına da evsahipliği yapan şehir, nitelikli konaklama tesisleri, beş yıldızlı otelleri, zengin eğlence yaşamı ve farklı etkinlikleri ile dikkat çekiyor. City of Peace yani Barış Şehri unvanı taşıyan Şarm El Şeyh, bu unvanı bölgedeki barış görüşmelerine sahne olduğu için taşıyor. Özellikle deniz, kum, güneş tatilini sevenlerin keyif alacağı bri destinasyon olan Şarm, yılın büyük bölümü güneş görüyor. Güney Sina Çölü kıyısında, el değmemiş dalış merkezleri, Mısır kültürü ile birleşiyor. Yıl boyunca 20 derecenin altına inmeyen deniz sıcaklığı soğuktan hoşlanmayanlar için bire bir. Geçmişte balıkçılıkla geçinen bir kasabayken doğru stratejilerle turizm cennetine dönüşen kent, Mısır’ın en çok yabancı turist ağırlayan noktalarından biri. 30 kilometreyi aşan kumsalları, dalış için koruma altına alınan […]

Mısır’ın Turizm Cenneti Şarm El Şeyh

Sina Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Şarm El Şeyh kenti, Mısır’ın en önemli dalış merkezleri arasında yer alıyor. Kızıldeniz kıyısında uzanan şehir, muhteşem doğası, masmavi berrak suları, altın renkli kumsalları, mercan resifleri ve çöl aktiviteleriyle ilgi çekiyor.

Bölgenin en önemli kongre, konferans buluşmalarına da evsahipliği yapan şehir, nitelikli konaklama tesisleri, beş yıldızlı otelleri, zengin eğlence yaşamı ve farklı etkinlikleri ile dikkat çekiyor.

Sarm-El-Seyh

City of Peace yani Barış Şehri unvanı taşıyan Şarm El Şeyh, bu unvanı bölgedeki barış görüşmelerine sahne olduğu için taşıyor. Özellikle deniz, kum, güneş tatilini sevenlerin keyif alacağı bri destinasyon olan Şarm, yılın büyük bölümü güneş görüyor.

Güney Sina Çölü kıyısında, el değmemiş dalış merkezleri, Mısır kültürü ile birleşiyor. Yıl boyunca 20 derecenin altına inmeyen deniz sıcaklığı soğuktan hoşlanmayanlar için bire bir. Geçmişte balıkçılıkla geçinen bir kasabayken doğru stratejilerle turizm cennetine dönüşen kent, Mısır’ın en çok yabancı turist ağırlayan noktalarından biri.

30 kilometreyi aşan kumsalları, dalış için koruma altına alınan milli parkları, lüks mağazaları, çılgın eğlenceleri ve leziz yemekleriyle şehirde çok sayıda alternatif bulunuyor. Naama Bay, şehrin en gözde eğlence ve alışveriş merkezi. Yan yana sıralanan kafe ve restoranlarda bir şeyler yiyip içtikten sonra, canlı müzik, eğlence ve dansın keyfinin çıkarıldığı mekanlarda Mısır kültürüne tanıklık ediliyor.

Güney Sina Çölü, ATV ile safari yapmak isteyenlere kucak açıyor. Ras Mohammed Milli Parkı başta olmak üzere, Ras Um Said, Ras Abu Gallum ve Ras Natzrani favori dalış merkezlerinden.

Sarm-El-Seyh-Ucak

Dünya mutfaklarının örneklerini kolaylıkla bulabileceğiniz şehirde, farklı bütçelere hitap eden otel zincirleri yer alıyor. Genellikle her şey dahil mantığıyla hizmet veren otellerde günün her saatinde farklı etkinlik ve ikram servisi bulunuyor.

Şarm El Şeyh’e Nasıl Gidilir

Mısır’ın turistik merkezi Şarm EL Şeyh’e İstanbul’dan direkt uçuş var. Türk Havayolları ve Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferleriyle bu güzel kenti keşfetmek mümkün. 

Kaynak: turna.com

Benzer Yazılar

Afrika’da Safari Turu Nasıl Yapılır?

Afrika 2 yıl önce

Öncelikle Afrika’da safari turu yapmak tahmin edildiği kadar zor bir gezi turu değildir. Afrika’da safari turu nerede, nasıl yapılır kısaca inceleyelim. Afrika’da safari turu yaparak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir bir tur şirketiyle anlaşarak her bütçeye uygun fiyatlar ile harika bir safari turu gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz tur şirketinin çok yüksek rakamlarda olmasına gerek yok çünkü gideceğiniz alan ve göreceğiniz hayvanlar değişmemektedir. Fiyatların belirlenmesindeki etkenler kalacağınız yer, araç modeli ve otel seçimi gibi uzayıp giden bir yolculuk. Kısacası en iyi tur diye bir şey söz konusu değildir. Önemli olan orada bulunmanız vesafari heyecanını yaşamanızdır. Safari Turu Nedir? Öncelikle safarinin kelime anlamını tanımlayarak başlayalım. Safari kelimesi topluca avlanma, vahşi hayvanları yerinde incelemek için yapılan turistik bir gezi anlamına gelmektedir. Safari turları safari kelimesinin anlamından ziyade daha özgü anlamda bir yolculuk türüne sahiptir. Bu turlar vahşi doğanın güzelliğini ve bu güzelliğin gizemli dünyasını daha yakından incelemek, seyretmek amacıyla düzenlenmiştir. Bu turlar cipler ile gerçekleştirilir. Afrika’da safari […]

GÜNEY AFRİKA’NIN MUHTEŞEM BEŞLİSİ

Afrika 4 yıl önce

Vahşi yaşam, tarih ve eğlenceli yaz tatilini bir araya getiren Güney Afrika’nın muhteşem beşlisi Cape Town, Johannesburg ve Sun City ile Pilanesberg ve Kruger Ulusal Parkları’yla tanışın. CAPE TOWN Masa Dağı’nın gölgesinde büyümeye devam eden, muhteşem plajlar, bereketli topraklar ve verimli üzüm bağları ile donanan Cape Town, Afrika’nın en canlı destinasyonlarından biri olarak Cape Town’ın kültür başkentine dönüştü. Afrika, Avrupa ve Asya kültürlerinin etnik bir potada eridiği Cape Town; müzik, mimari ve görsel sanatlar açısından da çok zengin. Cape Town’da çektiğiniz her manzara fotoğrafında mutlaka kendini gösteren Masa Dağı, bu şehrin en önemli parçası. Hatta Cape Town’lıların şehir içinde yön tarif ederken bile “Dağa doğru ilerle,” veya “Dağın sağına doğru git,” dediklerine şahit olmak mümkün. Uzaklardan bakmak yetmez, günübirlik turlar ile Masa Dağı’na füniküler ile çıkabilir ve şehri kuşbakışı seyredebilirsiniz. Cape Town ile özdeşleşen bir başka önemli simge ise Nelson Mandela. Mandela’nın sürgünün 27 yılını geçirdiği Robben Adası, şimdilerde bir müze olarak […]

Fildişi Sahili Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken 4 Yer

Afrika 4 yıl önce

Hava sıcaklıklarının ılımanlaştığı kasım ve mayıs ayları arasında ziyaret edebileceğiniz bir Afrika ülkesi olan Fildişi Sahili, 15. yüzyıldan bu yana Avrupalı tüccarların ve gemicilerin uğrak adresleri arasında. Atlas Okyanusu kıyısındaki eşsiz sahilleriyle göz kamaştıran bu ülke; sahip olduğu doğal güzellikler, verimli topraklar ve altın, elmas gibi değerli maden rezervlerine rağmen ekonomik açıdan dünyanın en fakir ülkeleri arasında gösteriliyor. Fildişi Sahili, uzun yıllar Fransız sömürgesi altında yaşadı. Günümüzde resmi dili Fransızca olan bu ülkede 60 farklı etnik dil konuşuluyor. Dünyanın en büyük kakao üretim merkezlerinden biri olmasının yanı sıra enfes sahilleri, zengin kültürel dokusu ve gelenekleriyle insanı büyüleyen bu ülkede görülmesi gereken pek çok yer de bulunuyor. Fildişi Sahili’nde Görebileceğiniz 4 Yer 1. Comoé Milli Parkı UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Comoé Milli Parkı, ülkenin en popüler ve etkileyici doğal güzelliklerinden biri. 11 bin 500 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bu milli park, aynı zamanda Afrika’daki en büyük koruma alanı unvanına sahip. Zengin biyolojik […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.