Muğla’da Gezilecek Yerler Listesi

Muğla’da gezilecek yerler listesi neresi diye sorgulayanlar için detaylı şekilde araştırdık. Buna göre rotanızı Muğla şehrine doğru çevirdiyseniz o zaman nerelere gitmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Hemen Muğla ili için bir gezi planı yapmaya başlayabilir ve tatilinizi harika şekilde geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve önemli yapılarıyla adını en iyi şekilde duyuran şehirlerimizden biri olan Muğla’ya birkaç gününüzü ayırmanızda fayda var. Kamp alanları, plajlar, koylar, tarihi antik kent özellikleri sebebiyle yerli halkı olduğu gibi turistleri de çekmeyi başaran yerlerden biri oluyor. 1. Muğla’da Dalaman Çayı Muğla ilinde bulunan Dalaman Çayı, en güzel yerlerden biri olmayı başarıyor. Özellikle buranın kendine has tertemiz bir özelliğe sahip olması güzellikleri ortaya koymaya yetiyor. İnsanın içini açacak havası ve güzelliğiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Hem Fethiye hem de Marmaris arasında kalan Dalaman Çayı, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Üstelik Dalaman Çayına gelecek olanlar hiçbir şekilde ödeme yapmak zorunda kalmayacak. Eğer ki rafting yapmak […]

Muğla’da Gezilecek Yerler Listesi

Muğla’da gezilecek yerler listesi neresi diye sorgulayanlar için detaylı şekilde araştırdık. Buna göre rotanızı Muğla şehrine doğru çevirdiyseniz o zaman nerelere gitmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Hemen Muğla ili için bir gezi planı yapmaya başlayabilir ve tatilinizi harika şekilde geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve önemli yapılarıyla adını en iyi şekilde duyuran şehirlerimizden biri olan Muğla’ya birkaç gününüzü ayırmanızda fayda var.

Kamp alanları, plajlar, koylar, tarihi antik kent özellikleri sebebiyle yerli halkı olduğu gibi turistleri de çekmeyi başaran yerlerden biri oluyor.

1. Muğla’da Dalaman Çayı

Muğla ilinde bulunan Dalaman Çayı, en güzel yerlerden biri olmayı başarıyor. Özellikle buranın kendine has tertemiz bir özelliğe sahip olması güzellikleri ortaya koymaya yetiyor. İnsanın içini açacak havası ve güzelliğiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Hem Fethiye hem de Marmaris arasında kalan Dalaman Çayı, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Üstelik Dalaman Çayına gelecek olanlar hiçbir şekilde ödeme yapmak zorunda kalmayacak. Eğer ki rafting yapmak istiyorsanız o zaman ödeme olarak 150-200 TL gibi bir ücret cebinizden çıkmış olacak.

2. Saklıkent Kanyonu Muhteşemliği

Muğla’nın en muhteşem olarak ifade edeceğimiz yerlerinden biri ise Saklıkent Kanyonu geliyor diyebiliriz. Şehrin en doğal yeri olarak bilinen Saklıkent Kanyonunun mutlaka listeniz içerisinde yer alması gerekiyor. Buranın aynı zamanda bir diğer önem arz eden yanlarından biri ise Türkiye’nin en uzun kanyonu olması diyebiliriz. Süreç olarak bakıldığı zaman ise 10 sene öncesinde keşfedilmiş olan doğal güzelliklerinden biri olarak öne çıkar.

Kanyonda yer alan restoranda tercihe göre bir şeyler yiyip içebilir ve hoş zamanlar geçirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

3. Turgut Şelalesinin Muhteşem Ambiyansı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Turgut Şelalesi, Muğla’da gezilecek yerler listesi içerisiner dahil edebileceğimiz yerlerden biridir. Müthiş bir ambiyansa sahip olmasından dolayı Turgut Şelalesi dikkat çeken yerlerden biri olmayı başarır. Bölgeye gelen turistlerinde çok fazla ilgisini çekmeyi başaran yerlerden biri olmuştur. En güzel doğa harikaları arasında yer alan Turgut Şelalesini istediğiniz zaman dilimi içerisinde ziyaret ederek güzelliği daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

Şelale 6 metre yüksekliğe sahiptir. Şelale de aynı zamanda isteğe göre Çip Safari turlarını yapabilmeniz mümkün olacaktır.

4. Yuvarlakçay Ziyareti

Muğla gezilecek yerlerin başında Yuvarlakçay yer alır. Eğer ki doğa ile iç içe kalmak istiyorsanız burası sizin için son derece ideal yerlerden biri olmayı başarıyor. Yuvarlakçay’a gelenler özellikle burada sabah kahvaltılarını keyifli bir şekilde yapıyor. Bölgede bulunan ücretsiz salıncaklarda da gönlünüzce eğlenmeye başlamanız mümkün olacak.

5. Azmak Nehri Manzarasına Eşlik Edin

Akyaka’dan başlayarak yaklaşık olarak 3 kilometreye kadar rahatlıkla uzanabilen özelliğe sahip Azmak Nehri en güzel yerlerin başında bulunuyor. Bakıldığı zaman Muğla şehrinde en fazla ziyaretçinin yer almış olduğu yerlerden biri olma özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki insanlara harika bir zaman geçirme fırsatını sunuyor olmasından dolayı Azmak Nehri görülmeye değer güzelliklerin başında yer alır. Eşsiz bir kahvaltı şöleninden bundan sonra akşama kadar yararlanmaya başlamanız bile mümkün olacak.

6. Muğla Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisini çokça duymuş ama hiç gitmemiş olabilirsiniz. Şimdiye kadar gelmediyseniz bilmeniz gereken en önemli hususlardan biri ise çok şey kaçırmış olduğunuzdur. Fethiye ilçesinde yer alan Muğla Kelebek vadisine girişler ücretsiz bir şekilde yapılır. Fakat tekne turlarına katılım yapmak istiyorsanız o zaman 1050 TL ödeme yapmak zorunda olacağınızın altını çizmemiz gerekir. Yabancı ve aynı zamanda da yerli turistlerin beğendiği ve sık sık ziyaretlerini yapmış olduğu yerlerden biridir. Muhteşem bir görselliğe sahip olmasından dolayı çok fazla tercih edilir.

7.Sultaniye Kaplıcaları

Türkiye’nin en önemli kaplıcaları ile ilgili bir araştırma yaptığımız zaman Sultaniye kaplıcaları ön plana çıkar. Buranın güzel yanlarından biri ise cilt hastalıklarının tedavisini yapıyor olmasıdır. Kaplıcalara gelenler cilt ile ilgili yaşamış oldukları tüm hastalık ve sorunlardan kolay şekilde kurtulma şansına sahip oluyor. Ayrıca tekerlekli sandalye kullanımı yapan engellilerde kaplıcalarda 21 gün gibi bir süre zarfı içerisinde tedavisini gerçekleştirir. Son derece önemli diyebileceğimiz bir şifa kaynağı özelliklere sahip olmasından dolayı Sultaniye kaplıcalarının ziyaret edilmiş olduğunu belirtmeliyiz.

8. Likya Yolu İle Doğa Yürüyüşü

Müthiş bir ortam içerisinde doğa yürüyüşü yapmak isteyebilirsiniz. O zaman ile geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gerekecek yerlerden biri olarak ise karşımıza Lilya yolu çıkıyor diyebiliriz. Çok güzel bir şekilde doğa yürüyüşlerini yapabilecek olduğunuzdan dolayı mutlaka Likya yolunu seçmelisiniz. Bu sayede oksijeni oldukça bol olan bu yerde çok fazla keyif almaya başlayacak ve sevdiklerinizle birlikte de muhteşem şekilde bir zaman geçirme fırsatına sahip olacaksınız.

Likya yolunun bir diğer öne çıkan özelliklerinden biri ise geçmiş dönemde Likyalılar tarafından burasının ticaret yolu olarak kullanılması denebilir.

9. Muğla Sedir Adası

Muğla denilince ön plana çıkan ve mutlaka görülmesi gerekecek yerlerden biri olan Sedir Adası geliyor. Şehir ile ilgili olarak gezilecek listeleri hazır edenlerin de liste içerisine mutlaka Sedir adasını dahil etmeleri önemlidir. Konum açısından buranın Marmarise ne kadar uzaklıkta olduğunu hesaplamaya başladığımız zaman yaklaşık olarak 15 km mesafede bulunduğunu ifade edebiliriz.

Ege deniz keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlerin sık sık uğradığı en güzel yerlerden biri olmayı başarıyor. Öyle ki buranın yabancılar tarafından da çok fazla ilgi gören bir yer olduğunu söylememiz gerekiyor. Muğla’da gezilecek yerler listesi çok fazla olurken, bu listenin içerisine güzel olmasından dolayı Sedir adasını da eklememiz mümkündür.

Benzer Yazılar

 İstanbul’un En Güzel 5 Tarihi Sokağı 

Türkiye 8 ay önce

 Avrupa ile Asya arasında köprü kuran canlı ve tarihi şehir İstanbul, zengin kültürel mirasıyla ünlüdür. Sayısız hazinesi arasında, eşsiz güzellikleriyle öne çıkan beş tarihi sokak vardır. Bu sokaklar, zarif mimarileri ve büyüleyici hikayeleriyle İstanbul’un geçmişine bir bakış sunuyor. İster tarih meraklısı olun ister mimari harikaları takdir edin, şehri keşfederken bu sokakları mutlaka ziyaret etmelisiniz.  İstiklal Caddesi  İstanbul gezilecek yerler arasında ilk cadde, İstanbul’un kalbinde yer alan hareketli ve enerjik bir cadde olan İstiklal Caddesi var. Geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanan bu cadde, Art Nouveau, Neoklasik ve Osmanlı gibi mimari tarzların bir karışımını sergiler. İstiklal Caddesi boyunca yürürken, çeşitli mağazalar, kafeler ve tarihi simge yapılardan oluşan bir dünyanın içine dalacaksınız. Bu canlı cadde aynı zamanda ünlü Galatasaray Lisesi ve tarihi Çiçek Pasajı gibi görkemli binaları da barındırmakta ve ziyaretçilerine büyüleyici bir tarihi yolculuk sunmaktadır.  Balat Sokakları  Sırada renkli evler ve çarpıcı Bizans mimarisiyle dolu büyüleyici Balat var. İstanbul gezilecek yerler arasında […]

Denize Sıfır Özel Havuzlu Kaş Kiralık Villalar

Türkiye 10 ay önce

Şehrin kalabalık gürültüsünden, otellerin kalabalığından sıkılanlar, göz alıcı deniz manzarası ve güneşin keyfini çıkarmak için, Kaş’ta özel havuzlu villa kiralayabilirler. Denize sıfır manzaraya sahip olan villalar tüm ihtiyaçlarınızı karşılar aynı zamanda sadece size özel olarak imkanlar sağlayan villa seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kaş, Kalkan ve Antalya gibi bölgelerde bulunan aynı zamanda denize sıfır olan villada tatil yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça ilgi görür. İş yoğunluğundan sıkılmış, dinlenmeye ihtiyacı olan, otellerden ve otellerin kalabalığından bunalmış kişiler, genellikle konforlu ve huzurlu bir tatil isterler. Denize sıfır havuzlu villalar, sakinlik arayan kişilere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatır. Size özel olan havuzda doyasıya eğlenebilir aynı zamanda suyun tadını çıkarabilirsiniz. Rahat bir şekilde güneşlenebilir aynı zamanda deniz manzarası ile de keyifli bir tatil ortamı yaratabilirsiniz. Villa kiralama seçenekleri son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunun sebebi ise genellikle yeni çiftler kalabalık ortamlardan uzaklaşmak ister ya da baş başa olmak istedikleri için Kaş kiralık villa seçenekleri […]

Yeni Tatil Beldesi: Adrasan

Türkiye 1 yıl önce

Adrasan, Antalya ilinin Kumluca ilçesine bağlı bir beldedir. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile ünlüdür. Özellikle yaz aylarında turistler tarafından yoğun ilgi görür. Adrasan’ın en bilinen özelliklerinden biri, uzun ve geniş bir kumsala sahip olmasıdır. Denizi oldukça temiz ve berraktır, bu nedenle yüzme için idealdir. Ayrıca bölgede doğal güzellikler keşfetmek isteyenler için de birçok seçenek vardır. Adrasan Koyu’na yürüyüş yapabilir veya çevredeki tepelere tırmanabilirsiniz. Adrasan aynı zamanda birçok tarihi kalıntıya da ev sahipliği yapar. Beldedeki antik Likya kenti Olympos, tarihi yapıları ile ünlüdür. Olympos Antik Kenti, antik tiyatrosu, hamamı, agora’sı ve Akdeniz’e bakan kale kalıntıları gibi birçok tarihi esere ev sahipliği yapar. Bunların yanı sıra, Adrasan bölgesinde konaklama seçenekleri oldukça çeşitlidir. Bungalov evler, butik oteller ve pansiyonlar gibi birçok farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca bölgedeki restoranlar, lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Adrasan, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve sakin atmosferi ile tatil yapmak için ideal bir yerdir. Eğer henüz gitmediyseniz, mutlaka ziyaret […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.