Münih’te Gezilecek Yerler

Günün her saatinde canlı bir atmosfere sahip olan Münih’te gezilecek yerler oldukça fazladır ve mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için konu edindik. Münih’te gezilecek yerler neresi olabilir diye düşünmenize gerek kalmadan bir sürü alternatif olduğunu göreceksiniz. Almanya denince muhakkak aklınıza gelecek bir yer olan Münih, Bavyera’nın en büyük başkentidir. Köklü bir tarihe sahip olması şehrin mimari yapısına da yansıdığı için turistleri cezbetmektedir. Kalabalık nüfusa sahip olmasından dolayı gece ve gündüz hayatı oldukça hareketli bir şehirdir. Şehrin oldukça hareketli olduğundan bahsetmiştik bu nedenle Münih’te ne yapılır sorusuna cevap bulmanız hiç de zor değil. Kökleşmiş tarihinin mimari yapı ve doğası ile bütünleşmesi Münih’i özgün kılar. Münih’te Gezilecek En Güzel 5 Yer Elbette Münih’te gezilecek yerler oldukça mevcut fakat bir turist olarak kısıtlı zamanınız olabilir. Bu nedenle işinizi kolaylaştırarak kesinlikle görmeniz gereken 5 yeri paylaşmak yararlı olacaktır. Bavyera’nın zengin bir yemek kültürüne sahiptir burada restoranlara giderek leziz yemeklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Meydanın çevresinde bulunan müzeleri […]

Münih’te Gezilecek Yerler

Günün her saatinde canlı bir atmosfere sahip olan Münih’te gezilecek yerler oldukça fazladır ve mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için konu edindik.

Münih’te gezilecek yerler neresi olabilir diye düşünmenize gerek kalmadan bir sürü alternatif olduğunu göreceksiniz. Almanya denince muhakkak aklınıza gelecek bir yer olan Münih, Bavyera’nın en büyük başkentidir. Köklü bir tarihe sahip olması şehrin mimari yapısına da yansıdığı için turistleri cezbetmektedir. Kalabalık nüfusa sahip olmasından dolayı gece ve gündüz hayatı oldukça hareketli bir şehirdir.

Şehrin oldukça hareketli olduğundan bahsetmiştik bu nedenle Münih’te ne yapılır sorusuna cevap bulmanız hiç de zor değil. Kökleşmiş tarihinin mimari yapı ve doğası ile bütünleşmesi Münih’i özgün kılar.

Münih’te Gezilecek En Güzel 5 Yer

Elbette Münih’te gezilecek yerler oldukça mevcut fakat bir turist olarak kısıtlı zamanınız olabilir. Bu nedenle işinizi kolaylaştırarak kesinlikle görmeniz gereken 5 yeri paylaşmak yararlı olacaktır. Bavyera’nın zengin bir yemek kültürüne sahiptir burada restoranlara giderek leziz yemeklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Meydanın çevresinde bulunan müzeleri ziyaret ederek tarih, sanat ve kültür esintilerini hissedebilirsiniz. Hatta İkinci Dünya Savaşı’nın konu olduğu turlara katılarak savaştan etkilenmiş bölgelerin son hallerini fotoğraflama şansınız olacaktır.

  1. Marienplatz Meydanı

Münih’te hayatı bir yerli gibi hissederek gezmeniz gereken yerlerden ilki, şüphesiz Marienplatz Meydanı’dır. Münih’in gözdesi olan meydan tarihsel olarak bünyesinde birçok yaşanmışlık sığdırmıştır. Şehrin kurulduğu ilk zamanlarda suçluları cezalandırıp idamların gerçekleştirildiği bir noktaymış. 30 Yıl Savaşları’ndan sonra şehrin yaşadığı veba salgının bitmesi için halk Meryem Ana’ya dua etmek için toplanmış. Salgın bittikten sonra ise Bakire Meryem Ana heykeli buraya yerleştirilmiş.

  • Frauenkirche

İkinci durağınız olması gereken yer ise Frauenkirche, diğer bilinen adıyla Münih Katedrali’dir. Kilise yapıldığı zamanlarda maddi açıdan birçok zorlukla karşılaşılmıştır. Bu nedenle her parçası farklı süreçlerde tamamlanmıştır. Gotik tarzın hakim olduğu bu yapıyı görmeden geçmemelisiniz. Ayrıca Kilise’nin giriş kısmında var olan ayak izinin  Şeytan’nın Ayak İzi denilen ilgi çekici bir bölümü mevcuttur. Bu sebeple Münih’te gezilecek yerlerin kuşkusuz en çok ilgisini çektiği yer olabilir.

  • Englischer Garten (İngiliz Bahçesi)

O kadar gezdikten sonra ufak bir dinlenme molası elbette şart olacaktır.Bunu daotelinizde dinlenmek yerine Münih’te gezilecek yerlerin huzur dolu duraklarından biri olan İngiliz Bahçesi’nde (Englischer Garten) gerçekleştirebilirsiniz. Münih’in çevresinde bulunan kent parkının doğası sizi kendine çekmeye yetecektir. Merkezden toplu taşıma kullanarak ortalama 15 dakika sürecek yolculukla buraya ulaşabilirsiniz. Seyahat etmeye arkadaşlarınız ile geldiyseniz burada ufak bir piknik yaparak doğanın keyfini çıkarıp canlı müzik dinleyebilirsiniz.

  • Munih Residenz

Münih’e kadar gelip Münih Residenz’i gezmemeniz şehirden ayrılırken buruk hissetmenize sebep olabilir. Şehrin en büyük sarayında eski kraliyet koleksiyonları sergisini kaçırmak istemezsiniz. Hatta dilerseniz hazine odasını da ziyaret ederek değerli eşya ve mücevherlere göz atabilirsiniz. Zira sarayın duvarları dahi ihtişamlı yapısıyla sizi etkilemeye yetecektir. Üç ana bölümden oluşan binanın toplamda 130 odası bulunmaktadır.

  • Deutsches Museum

Bilim ve teknolojinin kalbi olan Almanya’da Deutsches Museum’u mutlaka görmek isteyeceksiniz. Burada fevkalede bir tarihin var olduğunu söylemek yanlış olmaz. Müze Oscar von Miller’in öncü olmasıyla birlikte 1903 yılında kurulmuştur. Teknolojiye ayrı bir ilginiz varsa buraya mutlaka gitmelisiniz. Aklınıza gelebilecek bilim dallarının ortak buluştuğu noktada yaklaşık 30.000 objenin sergilendiği Deutsches Müzesi’ni gezmek için ortalama iki saatinizi ayırmanız gerekecek. Münih’te gezilecek yerler durağınızın son gezisini burada bitirdiğinizde ise kültürü hissederek yaşadığınızı anlayacaksınız.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 3 hafta önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 1 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.