Nice’in Tadını Çıkarmak İçin Öneriler

Fransa’nın Akdeniz kıyısında konumlanan ünlü tatil şehri Nice, Akdeniz çanağının en önemli turizm merkezlerinden biri. Yıl boyu devam eden festivaller, zengin kültür sanat yaşamı ve sıra dışı gece hayatıyla şehir 24 saat ayakta. Yaz aylarında sahil şeridinin ziyaretçi akınına uğradığı kentin en güzel zamanları ise ilkbahar ve sonbahar dönemleri. Nice’e gelmişken kentin tadını çıkarmak için listenizde olması gereken notlara göz atın. Nice’in Tadını Çıkarmak İçin Öneriler 1. Cours Saleya Eski Kent’in kalbinde yer alan Cours Saleya, -bu tarihi alanın ana yaya caddesi – cadde boyunca sıralanan şirin küçük dükkanlara göz atmak veya bir kahve içmek için harika bir yer. Özellikle canlı renkler ve harika kokularla ziyaretçileri çeken devasa yıllık çiçek pazarı ile ünlü. 2. Roma Harabeleri Harika bir tarihi deneyim için, iki bin yıl önce Romalılar tarafından inşa edilen büyüleyici kalıntıları keşfedin. Roma Harabeleri her yıl düzenlenen Nice Caz Festivali’nin sergilendiği anfi tiyatroya sahip. Harabelerin bulunduğu ören yerinde etkileyici bir Roma […]

Nice’in Tadını Çıkarmak İçin Öneriler

Fransa’nın Akdeniz kıyısında konumlanan ünlü tatil şehri Nice, Akdeniz çanağının en önemli turizm merkezlerinden biri. Yıl boyu devam eden festivaller, zengin kültür sanat yaşamı ve sıra dışı gece hayatıyla şehir 24 saat ayakta.

Yaz aylarında sahil şeridinin ziyaretçi akınına uğradığı kentin en güzel zamanları ise ilkbahar ve sonbahar dönemleri. Nice’e gelmişken kentin tadını çıkarmak için listenizde olması gereken notlara göz atın.

Nice’in Tadını Çıkarmak İçin Öneriler

1. Cours Saleya

Eski Kent’in kalbinde yer alan Cours Saleya, -bu tarihi alanın ana yaya caddesi – cadde boyunca sıralanan şirin küçük dükkanlara göz atmak veya bir kahve içmek için harika bir yer. Özellikle canlı renkler ve harika kokularla ziyaretçileri çeken devasa yıllık çiçek pazarı ile ünlü.

2. Roma Harabeleri

Harika bir tarihi deneyim için, iki bin yıl önce Romalılar tarafından inşa edilen büyüleyici kalıntıları keşfedin. Roma Harabeleri her yıl düzenlenen Nice Caz Festivali’nin sergilendiği anfi tiyatroya sahip. Harabelerin bulunduğu ören yerinde etkileyici bir Roma hamamı kompleksi ve çok sayıda antik eser koleksiyonuna sahip ilgi çekici bir arkeoloji müzesi de yer alıyor.

3. Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain

Nice’in kalbinde yer alan MAMAC (Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi) şehrin en gösterişli mekanlarından. 1990 yılında inşa edilen müze, modern mimarisi başlı başına bir eser. Müze, Amerikan pop sanatı, Amerikan minimalizmi ve Avrupa Yeni Gerçekçiliği’nden çeşitli eserler de dâhil olmak üzere seçkin ve ilgi çekici bir modern sanat koleksiyonuna sahip.

4. Nice Karnavalı

1294 yılına kadar uzanan Nice Karnavalı, dünyanın en büyük karnavallarından birisi. Karnaval, her yıl şubat ayında iki hafta boyunca gerçekleşen, yaklaşık 850 farklı kültürel, spor ve festival etkinliğinden oluşuyor. Her yıl eklektik şovlar için “Carnival King” tarafından farklı bir tema seçiliyor. Karnavalın özellikle güzel bir parçası, Promenade des Anglais boyunca gerçekleşen “Bataille de Fleurs” (Çiçek Savaşı). 1876’da ortaya çıkan bu gelenek, güzel kokulu çiçeklerin, karnavaldaki seyircilere atılması ile gerçekleşiyor.

5. Jardin Albert 1er

1828’de kurulan Nice’deki en eski halk bahçelerinden biri olan Jardin Albert 1er, Promenade des Anglais’in hemen dışındaki yeşilliklerin vahası. Palmiye ağaçları, dünyanın dört bir yanından bitkiler, özenle kesilmiş çimler, geleneksel bir atlıkarınca ve hatta bir açık hava konser alanı olan Théâtre de Verdure (yaz aylarında açık) bulunuyor. Bu park, halk arasında popüler ve güneşli, rahat bir öğleden sonra geçirmek için harika bir seçenek olarak kabul ediliyor.

Kaynak: turna.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.