Nisan Ayında Gidilecek Yerler: Bahar Kendini Hissettirirken

Nisan Ayında Gidilecek Yerler: Bahar Kendini Hissettirirken

 Nisan Ayında Gidilecek Yerler: Bahar Kendini Hissettirirken
 Nisan Ayında Gidilecek Yerler: Bahar Kendini Hissettirirken

“Nisan ayında gidilecek yerler nelerdir?” diye merak edenler için bir liste tasarladık. Dünyaca ünlü görülmesi gereken yerlerin yanı sıra şirin mi şirin turistik beldeleri de içeren bu liste, nisanda tatile gidilecek yerler konusunda sana ilham verecek.

Avrupa’nın bahar aylarında ne kadar güzel olduğundan haberin var mı? Daha yakın bir yerler düşünüyorsan Yunan Adaları fikrine ne dersin? Nisanda gidilecek yerler listesi konusunda yurt içi fikirleri istiyorsan da Abant, Olimpos ya da Çeşme ilkbaharda çok güzel olur. Ayrıca Arnavut kaldırımlı sokakları ile İstanbul, nisan ayında bahar romantizmi yaşamak için gidilecek yerler arasında.

Nisan ayı, doğanın tekrar canlandığı ve insanın kıpır kıpır olduğu bir ay. Tatil yapmak için nisan ayını seçtiysen aşağıda yer alan rota fikirlerimize göz atabilirsin.

Yurt Dışı Düşünenlere: Nisan Ayında Avrupa’da Gezilecek Yerler

Avrupa tatili baharda bir başka… Uçak bileti ve konaklama fiyatları da uygun. Daha ne olsun? Üstelik Avrupa’nın en güzel şehirleri bahar ayında çok daha güzel.

Öncelikle nisan ayı içerisinde Barselona, Amsterdam ve Belgrad gibi yerlerde festivallere denk gelmek mümkün. Aynı zamanda fiyatlar yaz dönemine göre daha uygun olacağından bu şehirler de hesaplı oluyor. Nisanda Avrupa’da gezilecek yerler için hazırladığımız liste hemen aşağıda

Barselona: Baharda Gaudi

Gaudi’nin şehri Barselona, nisanda Avrupa’da gidilecek yerlerin başında yer alıyor. Her ne kadar plajlar henüz denize girmek için uygun olmasa da orada güneşlenen insanlarla karşılaşman çok olası. Deniz ortalama 17 – 19 derece oluyor aslında, yani giren giriyor.

Nisan sonlarında gidersen Barselona’daki en ünlü Katalan festivallerinden birine katılma şansın olabilir: Feria de Abril. İspanyolların ne kadar renkli olduğunu ve tapas yemenin ne kadar keyifli olduğunu bu festivalde deneyimleyebilirsin. Üstelik ücretsiz!

Amsterdam: Nisan Ayında Gidilecek Bir Lale Devri Şehri

Amsterdam nisanda o kadar renkli olur ki -laleler sağ olsun- Kral Günü bu ay içerisinde kutlanır! Daha önceleri Kraliçe Günü olarak da bilinen bu özel gün, Hollanda’nın en büyük ulusal kutlamalarından biridir. Bu dönem içerisinde şehirde birçok partiye denk gelmek olası. Ayrıca Van Gogh Müzesi ve Amstel Nehri turu, nisan ayında Avrupa’da gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler arasında.

Belgrad: Vizesiz Avrupa Düşünenler

 

Baharda yakın bir Avrupa rotası düşünüyorsan ve bir de vizesiz olsun diyorsan seni Belgrad’a yolcu edelim. Gece hayatı ile pek meşhur bu şehir, nisan ayında Supernatural Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Nisan sonlarına doğru düzenlenen bu festivalde, yerel ve uluslararası birçok ünlü müzisyeni canlı dinleme fırsatı elde ediyorsun. Nisanda gidilecek güzel yerler bakınıyorsan Belgrad kesinlikle aklında olsun.

Evlilik Yoluna Girenlere: Nisan Ayında Balayına Gidilecek Yerler

nisan-da-balayina-gidilecek-yerler

Baharda balayı yapmak gibisi var mı? Doğa canlanırken aşkı da uyandırır, tutku daimi olur! Peki, nereye gitmeli? Aşağıda yurt içi ve yurt dışı rotalarından üç şehri balayı rotası olarak seçtik. Aralarında mutlaka gönlüne göre olan bir yer vardır!

Abant: Huzurlu Bir Ortam Bekleyenlere

Nisanda balayına gidilecek yerler konusunda ilk yurt içi rotamız, balayı otelleri ile pek ünlü olan Abant. Güzelliği dillere destan Abant Gölü manzarası eşliğinde insanın mutsuz olması imkansız. Göl çevresindeki ormanlarda, temiz hava ile ciğerlerini dolduracağın yürüyüşlere çıkabilmen de cabası.

Olimpos: Aşka Heyecan Katmak İsteyenlere

Olimpos her mevsim güzel, ama nisanda bir başka güzel. Üstelik bahar aylarında yamaç paraşütü ya da bungee jumping gibi ekstrem etkinlikleri burada yapmak mümkün. Baharın gelişi ile beraber doğanın en canlı renklerine bürünen Olimpos, nisan sonlarına doğru plajların keyfini çıkarma fırsatı da veriyor.

Paris: Romantizmin Doruklarında

Eyfel Kulesi eşliğinde bir balayını kim istemez? Paris’te balayı fikri sana da çekici geldiyse tek yapman gereken Eyfel Kulesi manzaralı Paris otellerinden birinde yerini ayırtman ve uçak biletini satın alman. Üstelik nisanda Paris diğer ilkbahar ve yaz aylarına göre çok daha ucuz. Kruvasan ve et tarifleri ile dolu bir gurme turuna çıktığında bize teşekkür edersin!

Büyükşehirden Kopamayanlara:
İstanbul’da Nisan Ayında Gidilecek Yerler

nisan-ayinda-istanbul-da-gezilecek-yerler

İstanbul’da bahar mevsimini nasıl anlatabiliriz ki… Ancak yaşayan anlar! Kışın kasvetini üzerinden atan İstanbul bir anda canlanır, deniz kenarları şen kahkahalarla dolar ve tüm şehir bir anda rengarenk bir çehreye bürünür. Baharda özellikle tarihi İstanbul Yarımadası insana unutulmaz bir deneyim yaşatır.

Caddebostan: İstanbul’da Sahil Keyfi

Nisanda İstanbul’da gezilecek yerler konusunda deniz manzarası, sokak müziği ve piknik üçlemesini birleştirmek istersen Caddebostan sahili boyunca bir yürüyüşe çıkabilirsin. Bu ay içinde sonsuzluğa uzanan masmavi deniz manzarasının tadını çıkarmak isteyen İstanbullular, Caddebostan’ı çok seviyor. Eminiz ki sen de çok seveceksin!

Atatürk Arboretumu: Nisan Ayında Gidilecek Yerler Arasında Yemyeşil Bir Rota

İstanbul’da nisan ayında gidilecek yerleri konuşuyorsak Atatürk Arboretumu kesinlikle rotaya eklenmeli. Binlerce bitki ve kuş çeşidini gözlemleyebileceğin bu botanik parkı, huzur dolu bir bahar günü yaşamak istiyorsan sana tam da istediğin şeyi verecek.

Tarihi İstanbul Yarımadası

Baharda İstanbul’un en cıvıl cıvıl bölgesi hiç şüphesiz tarihi yarımada; yani Eminönü, Sultanahmet ve çevresi. Mesela alışveriş için dünyanın en eski çarşılarından biri olan Kapalıçarşı’yı ziyaret etmek hem çok eğlenceli hem de çok hikayeli. Eminönü sahilinde balık ekmek yemek, Topkapı Sarayı gibi tarihi eserleri gezmek ve Gülhane Parkı’nda uzun yürüyüşten sonra ayakları dinlendirmek, İstanbul’u baharda yaşamak isteyenlerin seçimi oluyor.

Yıllık İznini Kullanacaklara: Nisan Ayında Gidilecek En Güzel Yerler

nisan-ayinda-gidilecek-en-guzel-yerler

Yıllık iznini nisan ayında planlayanlar için en keyifli rotalar ile devam ediyoruz. Tatilini yurt içinde yapmak isteyenler için oluşturduğumuz bu liste, kendini doğal güzelliklerin huzuruna bırakmak istiyorsan sana ilham verecek.

Çeşme: Yüzmek İçin Nisan Ayında Gidilecek Yerler

Nisan ayının sonlarına doğru Çeşme plajları deniz meraklıları tarafından dolmaya başlar. Daha ekonomik fiyatlar, daha tenha plajlar ve tabii ki insanın içini rahatlatan sessizlik! Çeşme otellerinde yer bulmak çok daha kolaydır, Çeşme gece hayatında ise mekanlar çok daha eğlencelidir. Ayrıca Çeşme çevresinde ziyaret edebileceğin birçok antik kent de mevcut.

Alaçatı: Nisanda Bir Başka Güzel

Organik ve sağlıklı yiyecekler ile ilgiliysen nisanda Alaçatı seni bekler. Burada düzenlenen Ot Festivali, Alaçatı’da birçok üreticiyi bir araya getirirken bu konu ile ilgili tüketiciler hem sosyalleşir hem de arzu ettikleri ürünleri satın alırlar. Nisan sonlarına doğru Alaçatı plajları da dolmaya başlar. Denize  girmek isteyenlere duyurulur!

Doğu Karadeniz: Türkiye’nin Yeşil Yüzü

Trabzon yaylaları, Artvin’deki Çoruh Nehri’nde rafting heyecanı, Rize’nin uçsuz bucaksız doğa manzaraları, Giresun’daki gizli cennetler… Nisanda Doğu Karadeniz kesinlikle bir başka! Seni büyüleyecek, içini huzur ve doğa aşkı ile dolduracak kadar başka hem de! Karadeniz’de gezilecek yerler içeriğimizde daha ayrıntılı bilgiler bulman mümkün

Sana şimdiden iyi yolculuklar!

 

 

Kaynak : Flypgs.com Blog

Düşüncen Nedir ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
2
angry
0
sad
0
wow
0