Otobüs yolculuklarının en güzel 5 yönü

1. Yol manzaraları Çoğu insanın gizli tutkusunun, Candan Erçetin’in klibindeki gibi cama kafasını yaslayıp içli içli uzaklara bakarken şarkı söylemek olduğunu düşünüyorum. Sırf, camdan dışarı bakarken kulaklığını takarak kendi klibini çekmek için bile otobüse binilir. Üstelik yol manzarası da hediyesi! Uzak köyler, tarlalar, deniz, orman… İçini açacak güzellikteki manzaraları izleyerek yolculuk edebilmek için otobüs ideal bir yol. 2. Dinlenme tesisi lezzetleri  “Her şeyi yerinde yiyeceksin!” Mesela sucuğu Afyon’da, tost-ayran ikilisini Susurluk’ta… Hele bir de bunları gece, yol uykusu arasında yersen değme keyfine! Eh, sadece sen yersen olmaz. Paylaşmak güzeldir, değil mi? Lokum, pişmaniye, kaymak, leblebi, cevizli sucuk… Yaptır paket, hepimiz faydalanalım! Güzel ülkemin güzel lezzetlerinden tatmak için sadece dinlenme tesisine uğramak bile yetiyor 🙂 3. Filmler – Müzikler Hayat koşturması içinde merak ettiğimiz filmleri kaçırabiliyoruz, sevdiğimiz sanatçıların yeni albümlerini doyasıya dinleyemiyoruz. Uzun otobüs yolculukları hayata sanat molası vermek için de var. Yolculuk öncesi indir telefonuna, tabletine izleyemediğin filmleri, dizileri ve […]

Otobüs yolculuklarının en güzel 5 yönü

1. Yol manzaraları

Çoğu insanın gizli tutkusunun, Candan Erçetin’in klibindeki gibi cama kafasını yaslayıp içli içli uzaklara bakarken şarkı söylemek olduğunu düşünüyorum. Sırf, camdan dışarı bakarken kulaklığını takarak kendi klibini çekmek için bile otobüse binilir. Üstelik yol manzarası da hediyesi!

Uzak köyler, tarlalar, deniz, orman… İçini açacak güzellikteki manzaraları izleyerek yolculuk edebilmek için otobüs ideal bir yol.

1. Yol manzaraları

2. Dinlenme tesisi lezzetleri 

“Her şeyi yerinde yiyeceksin!” Mesela sucuğu Afyon’da, tost-ayran ikilisini Susurluk’ta… Hele bir de bunları gece, yol uykusu arasında yersen değme keyfine!

Eh, sadece sen yersen olmaz. Paylaşmak güzeldir, değil mi? Lokum, pişmaniye, kaymak, leblebi, cevizli sucuk… Yaptır paket, hepimiz faydalanalım! Güzel ülkemin güzel lezzetlerinden tatmak için sadece dinlenme tesisine uğramak bile yetiyor 🙂

2. Dinlenme tesisi lezzetleri 

3. Filmler – Müzikler

Hayat koşturması içinde merak ettiğimiz filmleri kaçırabiliyoruz, sevdiğimiz sanatçıların yeni albümlerini doyasıya dinleyemiyoruz. Uzun otobüs yolculukları hayata sanat molası vermek için de var.

Yolculuk öncesi indir telefonuna, tabletine izleyemediğin filmleri, dizileri ve arkana yaslanıp bu molanın tadını çıkar ya da yap bir karışık yol müzikleri listesi. Artık yeni şarkılar mı keşfedersin yoksa eskileri mi yâd edersin, orası senin bileceğin iş. (Candan Erçetin’i unutma, kıps!)

3. Filmler - Müzikler

4. Felsefi aydınlanmalar

Şimdi bu kadar yol, yolculuk demişken derin düşüncelerden bahsetmemek olmaz. Kendinle baş başa kaldığın bir yolculukta iç sesini dinlemek, hayat hakkında düşünmek, belki var olan sorunlarını çözmek veya fark etmediğin sorunlarınla tanışmak için bolca zamanın olacak.

Ya da sadece uyuyacaksın 🙂 Otobüslerde uyumayı sevenler de vardır!

4. Felsefi aydınlanmalar

5. Yıkanan otobüs terapisi

Adeta bir psikolojik temizlik, bir milli spor, bir rahatlama yolu… İş makinesi izlemekten sonra ilk sırada desek yalan olmaz. Buz gibi dinlenme tesislerinde köpürtülerek hortumla yıkanan otobüsleri izlerken sen de beyninin temizlendiğini, huzura kavuştuğunu hissedebilirsin. Üstelik ek ücret ödemeden, sadece bir bilet alıp yolculuk yaparak!

Merak etme, milli bir müsabakayı izliyormuşçasına bu gösteriyi kaçırmayan insanlar muhakkak olacaktır. Yalnız değilsin bu yolda 🙂

5. Yıkanan otobüs terapisi

 

Kaynak : Enuygun Blog

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.