Paris’te Gezilecek En Popüler 10 Yer

Paris’te gezilecek en popüler 10 yer, mutlaka görülmesi gereken yerler, Paris’te gezilecek tarihi yerler. Paris’te gezilebilecek en popüler 10 yer, Paris, Fransa’nın en ünlü en bilindik şehirlerinden birisidir. Paris, görülebilecek en turistik ve popüler yerlerden biridir. Yani neredeyse her sokakları her caddeleri çok özel ve güzeldir. Oraya bir kere gidince her yıl gitmek isteniyor. Her yıl her yerden milyonlarca turist, gezgin Paris’i görmek için geliyor.  Burada en güzel tarihî yerler, en güzel eğlence mekanları, en güzel tatil mekanları bulunmaktadır. Şehir olarak turist ve gezgin seven sıcakkanlı bir yerdir. 1.Eyfel Kulesi Eyfel Kulesi, Paris’te mutlaka gidilmesi gereken yerlerin en başında yer alır.  Eyfel tarihe mühendislik harikası olarak geçmiştir. Eyfel Kulesi 3 seyir terasına sahiptir. Aynı zamanda ikonik yapıya sahip olan kule, Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Expo Fuarının giriş kapısı olarak kente kazandırılmıştır. 2. Notre Dame Katedrali Notre Dame Katedrali, Sen Nehri arasındaki kıyıya inşa edilmiştir. Aynı zamanda bu […]

Paris’te Gezilecek En Popüler 10 Yer

Paris’te gezilecek en popüler 10 yer, mutlaka görülmesi gereken yerler, Paris’te gezilecek tarihi yerler.

Paris’te gezilebilecek en popüler 10 yer, Paris, Fransa’nın en ünlü en bilindik şehirlerinden birisidir. Paris, görülebilecek en turistik ve popüler yerlerden biridir. Yani neredeyse her sokakları her caddeleri çok özel ve güzeldir. Oraya bir kere gidince her yıl gitmek isteniyor. Her yıl her yerden milyonlarca turist, gezgin Paris’i görmek için geliyor.  Burada en güzel tarihî yerler, en güzel eğlence mekanları, en güzel tatil mekanları bulunmaktadır. Şehir olarak turist ve gezgin seven sıcakkanlı bir yerdir.

1.Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, Paris’te mutlaka gidilmesi gereken yerlerin en başında yer alır.  Eyfel tarihe mühendislik harikası olarak geçmiştir. Eyfel Kulesi 3 seyir terasına sahiptir. Aynı zamanda ikonik yapıya sahip olan kule, Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Expo Fuarının giriş kapısı olarak kente kazandırılmıştır.

2. Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali, Sen Nehri arasındaki kıyıya inşa edilmiştir. Aynı zamanda bu yer dini tapınak görevide üstlenmektedir. Burası Romalılar ve Keltler tarafından kutsal kabul edilen dini bir yerdir.

3. Louvre Müzesi

Müze, 14.yüzyıl başlarında kraliyet ailesinin barınma ihtiyacını karşıladığı bir saraydır. Louvre Müzesi,  mimari açıdan eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Bu yüzden genellikle gündüzleri çok kalabalık olmaktadır. Kalabalık sevmeyen kişiler sabahın ilk saatlerini, ya da akşamın son saatlerini tercih edebilir.

4. Montmartre (Ressamlar Tepesi)

Montmartre, genellikle ressamlar tepesi olarak anılır. Burada sanat dünyasının en önemli isimlerinin eserleri yer almaktadır. Paris gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gerekir.

5.Şanzelize Caddesi

Şandelize Caddesi, eğlenmeyi seven, alışveriş yapmayı seven, lüx otellerde kalmak isteyen, en güzel yemeklerin olduğu bir caddedir. Cadde baştan sonra ışıl ışıl, her saat canlı ve hareketlidir. Cadde içerisinde bir sürü alışveriş mağazaları bulunmaktadır.

6.Sacre Coeur Bazilikası

Sacre Coeur Bazilikası, eşsiz biz güzelliğe sahiptir. Sacre Coeur Bazilikası, Bizans mimarisinden kalıntılar taşıyan dini bir yapıdır. Etrafında birçok mimariye ev sahipliği yapar. Aynı zamanda ziyarete giden kişilerin içerisindeki 300 basamağı aşıp kubbesine ulaşıp muhteşem manzaraya eşlik edebilirsiniz. Buraya çıkmak biraz zahmetlidir. Ama bu eşi benzeri olmayan yapıt ve manzarası için değerdir.

7.Zafer Takı

Şanzelize’ye giderken yolun üstünde Zafer Takı’nı görebilirsiniz. Yapıt 30 yıl sonunda tamamlandığı için oldukça değerli ve önemlidir. Özellikle gün doğumu ve gün batımı zamanlarında kalabalık olur, ziyaretçiler seyir terasına çıkarak manzaranın tadını çıkarıp, keyifli dakikalar geçirirler.

8. Orsay Müzesi

Orsay Müzesi çok değerli bir müzedir. İçerisinde birçok sanat eserleri, değerli tablolar bulunmaktadır. Orsay Müzesi’ni gezerken dünyaca ünlü Van Gogh, Cezanne, Manet v Monet gibi kişilerin eserlerini de bakmanız tavsiye edilir.

9. Sen Nehri

Sen Nehri, Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerlerin basında gelir. Muhteşem manzarası ile kentin diğer ucuna da görme özelliği ile oldukça dikkat çekicidir. Aynı zamanda bu manzaraların dışında akarsuyun içinde yapılan tekne turları da oldukça keyifli geçmektedir. Bu turlar ziyarete gelenlerin olmazsa olmazıdır.

10. Pompidou Merkezi Pompidou Merkezi, şehrin kültürel anlamda en önemli parçalarından biridir. Icerisinde  mağaza, sinema, kütüphane, restorant, oyun alanı bircok alan bulunmaktadır. Bu merkez aynı zamanda 2000 yakın esere ev sahipliği yapmaktadır. Pompidou Merkezi, dışarıdan bakıldığında çok güzel endüstriyel bir yapıttır. Buraya gelenler bütün gününü başka bir yere gitme gereksinimi duymadan burada geçirebilirler.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 3 hafta önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 1 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.