Pegasus Airbus’ın ilk e-teslimat müşterisi oldu

Airbus’tan yapılan açıklamada ilkk E-Teslimat (e-Delivery) müşterisinin Pegasus Havayolları’nın olduğunu duyuruldu. Airbus’tan yapılan açıklamada ilkk E-Teslimat (e-Delivery) müşterisinin Pegasus Havayolları’nın olduğunu duyuruldu. Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli low cost havayolu şirketi Pegasus Havayolları, geçtiğimiz günlerde teslim aldığı 3 adet Airbus A321neo ve A320neo uçağını E-Teslimat ile aldı. E-Teslimat 3 bölümden oluşmakta. 1. Satıcının yer uçuş ve bir takım testleri yapmasını içeren Technical Acceptance Completion (TAC) sürecinin tamamlanması. Bu süreçte Airbus şirketi havayolu şirketi adına uçaktaki yapılacak değişiklikler, teknik prosedürler ve tüm işlemleri gerçekleştirebilir. 2. Elekronik Mülkiyet Hakkı ( Electronic Transfer-of-Title (electronic ToT). 3. Uçağın boş uçuşu ve şirketin ana üssüne teslimi. TAC ( TOT için önkoşuldur. ToT’nin tamamlanması için Airbus ’ve müşterilerin ekipleri yeni ve güvenli bir işbirliği platformunu olan “ e-SalesContracts ” ‘tan  yararlanır.  Bu platform – nerede olurlarsa olsunlar – kağıtsız, taslak hazırlamadan ve teslimat belgelerini ticari olarak pazarlıktan uzak ToT dijital imzasına kadar tüm sözleşme işlemlerini optimize edebilecekleri […]

Pegasus Airbus’ın ilk e-teslimat müşterisi oldu

Airbus’tan yapılan açıklamada ilkk E-Teslimat (e-Delivery) müşterisinin Pegasus Havayolları’nın olduğunu duyuruldu.

Airbus’tan yapılan açıklamada ilkk E-Teslimat (e-Delivery) müşterisinin Pegasus Havayolları’nın olduğunu duyuruldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli low cost havayolu şirketi Pegasus Havayolları, geçtiğimiz günlerde teslim aldığı 3 adet Airbus A321neo ve A320neo uçağını E-Teslimat ile aldı.

E-Teslimat 3 bölümden oluşmakta.

1. Satıcının yer uçuş ve bir takım testleri yapmasını içeren Technical Acceptance Completion (TAC) sürecinin tamamlanması. Bu süreçte Airbus şirketi havayolu şirketi adına uçaktaki yapılacak değişiklikler, teknik prosedürler ve tüm işlemleri gerçekleştirebilir.

2. Elekronik Mülkiyet Hakkı ( Electronic Transfer-of-Title (electronic ToT).

3. Uçağın boş uçuşu ve şirketin ana üssüne teslimi.

TAC ( TOT için önkoşuldur. ToT’nin tamamlanması için Airbus ’ve müşterilerin ekipleri yeni ve güvenli bir işbirliği platformunu olan “ e-SalesContracts ” ‘tan  yararlanır.  Bu platform – nerede olurlarsa olsunlar – kağıtsız, taslak hazırlamadan ve teslimat belgelerini ticari olarak pazarlıktan uzak ToT dijital imzasına kadar tüm sözleşme işlemlerini optimize edebilecekleri ve basitleştirebilecekleri gerçek zamanlı bir sanal ortam sağlıyor. Böylece bu platform, müşterinin kendi yetkili personelinin Airbus Dağıtım Merkezinde fiziksel olarak bulunma ihtiyacını ortadan kaldırır. TAC ve ToT formaliteleri tamamlandıktan sonra, sonraki uçağın alıcının üssüne boş uçuşu da sağlık açısından güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece müşterinin kendi uçuş ekibi (veya atanmış bir üçüncü taraf) sterilize edilmiş uçağı alıp doğrudan geri uçabilir havayolunun ana üssüne gönderilir.

Bu teslimat şekli ile önümüzdeki günlerde bir çok şirketin uçaklarını teslim alacağı öğrenildi.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.