Pegasus’tan müsizyenlere güzel haber

Güncel Haberler

Pegasus Hava Yolları pandemi döneminde en çok etkilenenlerden olan müzisyenlere özel kampanya başlattı.

Pegasus Hava Yolları pandemi döneminde en çok etkilenenlerden olan müzisyenlere özel kampanya başlattı.

Canlı müzik mekanlarının Covid-19 tedbirleri kapsamında uzun süre kapalı olması eğlence sektörünü olumsuz yönde etkilerken, müzisyenler de zor günlerden geçmişti.

Haziran ayı itibariyle yurt içinde kafeterya ve restoranlar kısıtlı kapasiteyle hizmete açılınca müzisyenler de bir nebze olsa nefes alma imkanı yakaladı. Pegasus Hava Yolları da müzisyenlere destek olmak amacıyla yeni bir kampanyaya imza attı.

Kapmanya kapsamında iç hat uçuşlarında 50 TL, dış hat uçuşlarında 45 dolar olan müzik ekipman taşıma ücretleri alınmayacak. 

Söz konusu kampanya 30 Eylül 2021’e kadar devam edecek.

Pegasus tarafından kampanya ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Müzik aşkı tarifsiz, Pegasus’la enstrümanını taşıman 30 Eylül’e kadar ücretsiz! 9 Haziran – 30 Eylül 2021 tarihli yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlarında enstrümanını ücretsiz taşıyabilirsin.

Kampanya kapsamında, 30 Eylül (dahil) tarihine kadar İç Hatlarda 50 TL, Dış hatlarda 45 USD olan müzik ekipmanı taşıma bedeli alınmayacaktır.

Müzik aleti taşıyacak yolcularımızın bu eşyaya ilişkin taşıma taleplerini Pegasus Çağrı Merkezi, Pegasus Acenteleri veya havalimanı uçuşa kayıt (check-in) bankosunda uçuşlarına ekletmeleri zorunludur.

El Bagajı ölçülerinin (55 cm x 40 cm x 20 cm) içinde kalan tüm müzik enstrümanlar için Özel Hizmet ücreti uçuşa kayıt (check-in) bankosunda ücret alınmadan işlem yapıldıktan sonra söz konusu eşya kabin içinde taşınabilir.  Kabine kabul edilecek olan maksimum eşya sayısı 1 adettir, 1 adet üzeri müzik aletlerinin uçak altına verilmesi gerekmektedir.

Boyutları El Bagajı ölçülerini aşan (55 cm x 40 cm x 20 cm) ancak uçak altına verilmek istenmeyen enstrümanlar için Ek Koltuk temin edilmelidir. Ek Koltukta taşınacak eşyanın ağırlığı 75 kilogramı aşmamalıdır ve arka sırada oturan misafirlerin uyarı ışıklarını görmelerini engellememelidir. Boyutu 120x40x20cm’yi aşmayan müzik aleti gibi eşyalar iki koltuk arasında taşınabilir. Boyutu 75x50x45cm’ye kadar olanlar ise koltuk üzerine konulabilir.

Ek koltuk temin edilmesi gereken durumlarda bilet satin alım aşamasında çağrı merkezi tarafından işlem yapılması gerekmektedir.

Kabin içinde taşımaya uygun olmayan enstrümanların ise özel kutusunda veya uygun bir şekilde paketlenmiş halde uçağın bagaj bölümünde taşınması zorunludur.”

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle