Picasso’nun Renkli Şehri Antibes Gezi Rehberi

Picasso’nun renkli şehri Antibes gezi rehberi Fransa’nın güzel ve eski şehirlerinden biri olan Antines’e gitmek isteyenler için bilgilendirme niteliğinde olacak. Picasso’nun renkli şehri Antibes gezi rehberi Fransa’nın Antibes şehrine gezmek ve özellikle huzur bulmak için gidilen oldukça popüler olan bu turistik şehre bir gezi rehberi.Fransa gibi birçok krallık ve savaş görmüş ve kalıntılar bırakmış ama özellikle okyanusa kıyısı olup kültürüyle oldukça rağbet gören güzel ülkelerden biri. Sadece bu şehriyle değil neredeyse her şehri güzel olan Fransa’nın u şehri ünlü eski yazar ve ressamlara ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. Antibes şehri Eski Şehir olarak da anılıyor. Özellikle Pablo Picasso’nun bu şehirde uzun süre yaşamış olduğu biliniyor. Antibes Yaklaşık 2000 yıl önce Roma’dan kalmış olup sonradan Fransa’ya bağlanmış olması onu bir nebze de olsa Roma esintilerine sahip olmasını sağlıyor. Fransa’nın güneyindedir. Tertemiz korunmuş sahilleri, turkuaz suları, kırmızı çatılı taş evleri ve müzeleri ile dikkat çekiyor. Tarihte Picasso gibi birçok sanatçılara ev sahipliği yapmış […]

Picasso’nun Renkli Şehri Antibes Gezi Rehberi

Picasso’nun renkli şehri Antibes gezi rehberi Fransa’nın güzel ve eski şehirlerinden biri olan Antines’e gitmek isteyenler için bilgilendirme niteliğinde olacak.

Picasso’nun renkli şehri Antibes gezi rehberi Fransa’nın Antibes şehrine gezmek ve özellikle huzur bulmak için gidilen oldukça popüler olan bu turistik şehre bir gezi rehberi.Fransa gibi birçok krallık ve savaş görmüş ve kalıntılar bırakmış ama özellikle okyanusa kıyısı olup kültürüyle oldukça rağbet gören güzel ülkelerden biri. Sadece bu şehriyle değil neredeyse her şehri güzel olan Fransa’nın u şehri ünlü eski yazar ve ressamlara ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. Antibes şehri Eski Şehir olarak da anılıyor. Özellikle Pablo Picasso’nun bu şehirde uzun süre yaşamış olduğu biliniyor.

Antibes

Yaklaşık 2000 yıl önce Roma’dan kalmış olup sonradan Fransa’ya bağlanmış olması onu bir nebze de olsa Roma esintilerine sahip olmasını sağlıyor. Fransa’nın güneyindedir. Tertemiz korunmuş sahilleri, turkuaz suları, kırmızı çatılı taş evleri ve müzeleri ile dikkat çekiyor. Tarihte Picasso gibi birçok sanatçılara ev sahipliği yapmış olup sırf onların gezdiği veya dolaştığı yerlerden geçmek için bu şehre ziyarete gelenler var.

Bu şehirde özellikle butikleri, restoranları ve güzel evleriyle sıkılmayacağınız dar ve şirin sokaklara sahip. Oldukça huzurlu bir havası ve göze hoş gelen mimarileri var. Yöresel lezzetlerin ve el işi ürünlerin bol bol bulunduğu pazarları oldukça çeşitli taze meyve ve sebzeleri barındırıyor. Özel bitki karışımları satan yaşlı insanlara uğrayarak yerlilerle neşeli vakit geçirebilirsiniz.

Grimaldi Şatosu ise şehrin göz nurlarından biri. Çünkü zamanında şehrin simgesi niteliğindeki bu şato 1966 yılında Picasso Müzesi’ne dönüştürüldü. 15.yüzyıldan kalma şatoda bir müddet yaşadı ayrıca Picasso. Birçok geleneksel ve çağdaş eseri barındıran u müzeye giriş sadece 6 euro.

Bu bölgenin oldukça turistik bir diğer özelliği dünyanın en lüks yatlarına ev sahipliği yapması. Kraliyet ailelerinin, Hollywood oyuncuları ve şarkıcılarının milyon dolarlık botları bu güzel ve büyük limanlarda tutuluyor. Şehir geliri çok da az olmayan bir oranla yat turizminden geliyor. Avrupa’nın en büyük süper yat limanı olarak bilinen liman bu şehirde. Şehir sahillerinden açılarak turkuaz denizlerde yolculuğa çıkmak isteyenlerin mutlaka uğradığı bu limanlar görsel olarak da gezilmeye değer.

Absent Müzesi, Fort Carre, Antibes Katedrali Antibes’in ünlü turistik yerlerinden. Girişleri oldukça makul fiyatlarda olan bu yerler bu çok da büyük olmayan şehre gidilince gezilmeden geri dönülmemesi gereken yerlerden. Fransa’nın tarihi ve görüp geçirdiklerini tek bir gezi ile öğreneceksiniz.

Bu bölgedeki botanik bahçeleri ve parkları da el değmemiş bitki örtüsü ve Fransa’ya özgü çiçekler ile süslenmiş. Sadece turistik olarak değil, özellikle yerli halkın yoğunlukta olarak zaman geçirdiği bu park ve bahçeler oldukça saygı görüyor. Fransa’nın en yeşil bölgelerinden olan güney bölgesinde bulunan şehir yeşillik olarak kıtlık çekmeyen ama havayı içinize çekebileceğiniz huzur ve temiz hava dolu bir şehir.

Fransa kendi başına başkenti Paris olan aşıklar şehri ve modası ile meşhur olmasına rağmen denizleri ve tarihi yapıları ile oldukça rağbet gören muhteşem bir ülke. Toprakları ve kültürünün yanı sıra sadece yöresel lezzetlerini tatmak veya o görkemli eski heykel ve binaları görmek için bile gezip görmeye değecek bir şehir. Asil olarak görülen ve parfüm meraklısı halkı ile oldukça eski havalara sahip olan otellerinde kalırsanız sizi eski yüzyıllarda bir zamana alıp götürecek güzel bir havası suyu var Antibes şehri ve halkının.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.