Porto Rico’da Yer Alan Doğal ve Tarihi Beş Mekan

old san juan puerto rico Gezi Rehberi

Dünya güzellik harikalarının yer aldığı ülkelerden bir diğeri de Porto Rico eğer keyifli bir tatil planlıyorsunuz mutlaka Porto Rico’da yer alan doğal ve tarihi mekanları görmelisiniz.

Porto Rico’da yer alan doğal ve tarihi mekanlar başlığı ile ele aldığımız bu yazımızda keyifli bir tatil planı yapan ve bu tatil planında farklı kültür ve medeniyetler görmeyi hedefleyenler için Porto Rico’da doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkan mekanları derledik.

Deniz, kum ve güneşin bileşemlerinden oluşan bu bölge canlı renk tonları ile dikkat çeken bir bölge olmasından dolayı önemli bir alan olarak dikkat çekiyor. Kilometrekareye düşen araç sayısında ilk sırada yer alan Porto Rico bu özelliği ile de dikkat çekiyor.

Old San Juan

Porto Rico’da gezip görülmesi gereken mekanlar arasında yer alan Old San Juan bölgesini mutlaka gezmelisiniz.  Günümüz tarihinden yaklaşık olan 500 yıl öncesine kadar kurulan bu bölgede yer alan bu yer özellikle sömürge döneminde yer alan birden çok bina da yer alıyor. Ülkenin de en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Old San Juan bunun yanı sıra aynı zamanda iki katlı renkli ve çiçekli evler de yer alıyor.

Isla Verde

Porto Rico güzelliklerini yansıtan bir diğer alan da Isla Verde Porto Rico’da aynı zamanda okyanusun masmavi sularında yüzerek sıcak güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Turistlerin gözde tatil duraklarından birisi olarak dikkat çeken Isla Verde, önemli bir sahil bölgesi. Birçok restoran ve otelinde bulunduğu bölge Porto Rico turizm olanakları bakımından tercih edebileceğiniz bölgeler arasında yer alıyor.

Castillo San Cristóbal

Porto Rico’da yer alan San Cristobal Castillo da tarihi güzellikleri yansıtan mekanlar arasında bulunmakta, Eski San Juan bölgesinde yer alan bu yer aynı zamanda tarihi dokusundan çok aynı zamanda gözetleme kulelerinden de görünen muhteşem okyanus manzarasına da tanık olabilirsiniz.

1783 yılında yapımı tamamlanan bu kalenin özelliği tarih boyunca birden fazla savaş geçirmesine rağmen günümüze kadar ayakta kalmıştır.

Castillo San Felipe del Morro

Porto Rico’da yer alan önemli bir diğer mekan da Castillo San Felipe del Morro olup bu bölge de UNESCO Dünya Tarih Mirası nda yer alıyor. 1539 yılında inşaa edilen bu yer bölgenin önemli mekanlarından birisidir. Gezip dolaşmak için de aynı zamanda en az yarım gün ayırmanız gereken bu görkemli yer hem mimarisi, hem de şahane manzarası aynı zamanda tarihi dokusuyla da hayranlık uyandırıyor.

El Yunque Ulusal Ormanı

Gezip görülmesi gereken turizm alanlarından bir diğeri de El Yunque Ulusal Ormanı turistik açıdan güzel doğal mekanlar arayanlar için önemli alanlar arasında yer alıyor. Bu yer aynı zamanda gezmek için en az bir gününüzü ayırmanız gereken alanlar arasında yer alıyor.

Bu doğal mekanın etkileyici flora ve faunası ile beraber aynı zamanda görkemli şelaleleri, büyüleyici manzaraları ile de hayranlık uyandıran El Yunque Ulusal Ormanı turizm açısından önemli bir alan olmaya devam ediyor.

Ülkenin önemli tarihi alanlarından birisi olan bu yer aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Bu nedenle doğal bir sit alanı arıyorsanız bu yeri tercih edebilirsiniz.

Se do Porto (Porto Katedrali)

Anıt statüsünde yer alan bu mekan tarihi güzellikleri yansıtıyor bu yer 12. Yüzyılda inşaa edilmiş tasarımında ise ağırlıkla Barok stilin benimsendiği aynı zamanda Romanesk ve Gotik tarzda ayrıntılara da yer yerilmesi de Porto Rico gezip görülecek alanlar arasında listemizin son sırasında bulunuyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle