Rengarenk evler ve sokaklar arasında…

Berlin: Berlin gezilecek yerler açısından tarihi,modern açıdan oldukça eğlenceli seçenekler sunuyor.Almanya’nın başkenti Berlin gece hayatı,müzeler adası,Berlin Duvarı,müzeleri,kiliseleri,sanat galerileri ve alışveriş merkezleriyle tüm dünyadan turist ve gezginleri kendine çeken ilginç,büyük ve eğlenceli bir şehir. Almanya Federal Meclisi: Berlin’e gitmek gibi bir planınlz varsa,şahane mimarisi ,Berlin’i baştan aşağı izlemenize olanak veren manzarası ve Almanların Hitler dönemi ile nasıl yüzleştiklerini gözler önüne seren fotoğraflarıyla Almanya federal Meclisi’ni ziyaret etmelisiniz. Berlin Duvarı Anıtı: ” Utanç Duvarı ” olarak da bilinen Berlin Duvarı Anıtı : tarihi bir utancın anılarını yansıtması,Berlin’in geçmişini günümüze taşıyor olması ve muhteşem sokak sanatçılarının grafitileri ile görülmeye değer bir anıt. Berlin Müzeler Adası: Müzeler Adası’nda Mısır ve antik koleksiyonların sergilendiği tarihi Altes Museum,19. yüzyıl Alman resim sanatı eserlerinin sergilendiği  Alte Nationalgalerie,müthiş heykelleri ve Bizans sanat eserleriyle Bode-Museum ve Mısır,Neandertal ve tarih öncesi arkeolojik kalıntıları ve Truva hazinelerinin bir kısmını içeren yeni Neues Museum yer alıyor. Varşova: Polonya’nın modern yapısını ve geçmişini […]

Varsayılan Görsel

Berlin: Berlin gezilecek yerler açısından tarihi,modern açıdan oldukça eğlenceli seçenekler sunuyor.Almanya’nın başkenti Berlin gece hayatı,müzeler adası,Berlin Duvarı,müzeleri,kiliseleri,sanat galerileri ve alışveriş merkezleriyle tüm dünyadan turist ve gezginleri kendine çeken ilginç,büyük ve eğlenceli bir şehir.

Almanya Federal Meclisi: Berlin’e gitmek gibi bir planınlz varsa,şahane mimarisi ,Berlin’i baştan aşağı izlemenize olanak veren manzarası ve Almanların Hitler dönemi ile nasıl yüzleştiklerini gözler önüne seren fotoğraflarıyla Almanya federal Meclisi’ni ziyaret etmelisiniz.

Berlin Duvarı Anıtı: ” Utanç Duvarı ” olarak da bilinen Berlin Duvarı Anıtı : tarihi bir utancın anılarını yansıtması,Berlin’in geçmişini günümüze taşıyor olması ve muhteşem sokak sanatçılarının grafitileri ile görülmeye değer bir anıt.

Berlin Müzeler Adası: Müzeler Adası’nda Mısır ve antik koleksiyonların sergilendiği tarihi Altes Museum,19. yüzyıl Alman resim sanatı eserlerinin sergilendiği  Alte Nationalgalerie,müthiş heykelleri ve Bizans sanat eserleriyle Bode-Museum ve Mısır,Neandertal ve tarih öncesi arkeolojik kalıntıları ve Truva hazinelerinin bir kısmını içeren yeni Neues Museum yer alıyor.

Varşova: Polonya’nın modern yapısını ve geçmişini simgeleyen başkent Varşova,kendine özgü mimari eserleri ve kültürel dokusu ile gezilmesi gereken başlıca Avrupa şehirlerinden birisini oluşturuyor.

Modern ve klasik unsurları bir arada bulunduran tarihi kent,bol yeşillikli yapısı sayesinde birçok turistin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Eski Şehir Merkezi: İkinci Dünya Savaşı’nın ardından 1980’lı yıllarda restore edilen Eski Şehir Merkezi (Old Town (Staree Miasto),Varşova gezilecek yerler arasında bulunan en can alıcı noktalarından birisini işaret ediyor.

Taştan merdivenlerin ve kaldırımların bulunduğu bölgede,otantik bir atmosfere şahit olacaksınız.

Kültür ve Bilim Sarayı: Polonya’nın en yüksek yapısı olarak öne çıkan Kültür ve Bilim Sarayı (Palace of Culture and Science),devasa ölçülerdeki boyutu ile ziyaretçilerini şaşırtmayı başarıyor.1952-1955 yılları arasında Sovyetler Birliği tarafınca inşa edilimiş olan yapıtın 3000’i aşkın odası bulunuyor.

►Kaynakca Gösterilmeden Kullanılması Yasaktır…

 

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.