Rusya tahliye uçuşlarına hazırlanıyor

Omicron varyantı nedeniyle uçuş kısıtlamaları getirilen Güney Afrika’da mahsur kalan Rusya vatandaşlarının tahliyesi için 1-3 Aralık’ta bu ülkeye tahliye seferlerinin düzenleneceği açıklandı. Rusya’nın Cape Town Başkonsolosluğu, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Omicron varyantının yayılması nedeniyle Güney Afrika ve Rusya arasındaki tüm uçuşların askıya alınması sonucu Güney Afrika’da bulunan Rusya vatandaşlarının evlerine dönemediğini duyurdu. Açıklamada, “Başkonsolosluğumuz, Batı havayolu şirketleriyle, Avrupa transitiyle ülkeye geri dönebilecek Rusya vatandaşlarının bu şirketlere ait uçaklara alınması olasılığını görüşüyor. Elimizdeki bilgiye göre Lutfthansa, yolcuları tahliye etmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Air France ve British Airways de seferlere başlayabilir. Başkonsolosluğu, Rusya’nın Güney Afrika Büyükelçiliği ile birlikte Cape Town’dan tahliye seferlerinin organizasyon olasılığı üzerinde çalışıyor. Tahmini tarih 1-3 Aralık” ifadelerine yer verildi. Kaynak

Rusya tahliye uçuşlarına hazırlanıyor

Omicron varyantı nedeniyle uçuş kısıtlamaları getirilen Güney Afrika’da mahsur kalan Rusya vatandaşlarının tahliyesi için 1-3 Aralık’ta bu ülkeye tahliye seferlerinin düzenleneceği açıklandı.

Rusya’nın Cape Town Başkonsolosluğu, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) Omicron varyantının yayılması nedeniyle Güney Afrika ve Rusya arasındaki tüm uçuşların askıya alınması sonucu Güney Afrika’da bulunan Rusya vatandaşlarının evlerine dönemediğini duyurdu.

Açıklamada, “Başkonsolosluğumuz, Batı havayolu şirketleriyle, Avrupa transitiyle ülkeye geri dönebilecek Rusya vatandaşlarının bu şirketlere ait uçaklara alınması olasılığını görüşüyor. Elimizdeki bilgiye göre Lutfthansa, yolcuları tahliye etmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Air France ve British Airways de seferlere başlayabilir. Başkonsolosluğu, Rusya’nın Güney Afrika Büyükelçiliği ile birlikte Cape Town’dan tahliye seferlerinin organizasyon olasılığı üzerinde çalışıyor. Tahmini tarih 1-3 Aralık” ifadelerine yer verildi.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.