Rusya’da uluslararası uçuşlar için tarih belirlendi

Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, uluslararası uçuşların temmuz ayında başlamasını umduğunu söyledi. Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, uluslararası uçuşların temmuz ayında başlamasını umduğunu söyledi. Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, Rusya’nın en büyük 10 havayolu şirketinin uçuşlarında 2019’a göre yüzde 99.4 oranında düşüş olduğunu belirtti. Rus basınına konuşan Ditrih, “Daha önce temmuz ayı olabileceğini söylemiştim, Bu umut hala canlı, ancak öncelikle ülke içi uçuş sistemini denememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Rus havayolu şirketi Aeroflot’la ilgili duruma da değinen Ditrih, şirketin üç aylık sübvansiyon kotasını daha önce belirlediğini, ancak ciddi sorunlarının devam ettiğine vurgu yaparak şunları ifade etti: “Aeroflot, Rus demiryolları gibi piyasadan veya devletin yardımıyla çekebilecekleri ek hacimler için bir plan üzerinde çalışıyor. Bu ek emisyon için ödeme kaynakları konusu şu anda değerlendiriliyor. Muhtemelen bankalar da katılacak, bazı şeyleri devletin üstlenmesi de ihtimal dahilinde. Şu anda bu konu üzerinde çalışılıyor.” Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), 27 Mart’ta koronavirüs pandemisi nedeniyle diğer ülkelerle […]

Rusya’da uluslararası uçuşlar için tarih belirlendi

Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, uluslararası uçuşların temmuz ayında başlamasını umduğunu söyledi.

Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, uluslararası uçuşların temmuz ayında başlamasını umduğunu söyledi.

Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, Rusya’nın en büyük 10 havayolu şirketinin uçuşlarında 2019’a göre yüzde 99.4 oranında düşüş olduğunu belirtti.

Rus basınına konuşan Ditrih, “Daha önce temmuz ayı olabileceğini söylemiştim, Bu umut hala canlı, ancak öncelikle ülke içi uçuş sistemini denememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Rus havayolu şirketi Aeroflot’la ilgili duruma da değinen Ditrih, şirketin üç aylık sübvansiyon kotasını daha önce belirlediğini, ancak ciddi sorunlarının devam ettiğine vurgu yaparak şunları ifade etti:

“Aeroflot, Rus demiryolları gibi piyasadan veya devletin yardımıyla çekebilecekleri ek hacimler için bir plan üzerinde çalışıyor. Bu ek emisyon için ödeme kaynakları konusu şu anda değerlendiriliyor. Muhtemelen bankalar da katılacak, bazı şeyleri devletin üstlenmesi de ihtimal dahilinde. Şu anda bu konu üzerinde çalışılıyor.”

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), 27 Mart’ta koronavirüs pandemisi nedeniyle diğer ülkelerle düzenli ve charter uçuşları durdurmuştu. Haziran ayında, Rusların iş, eğitim, tedavi veya yakınlarına bakmak için yurt dışına çıkmalarına izin verildi.

Rosaviatsiya ilk etapta Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine uçuş sınırlamalarının kaldırılmasını ve epidemiyolojik duruma bağlı olarak yabancı ülkelere bireysel uçuşlar üzerindeki kısıtlamaların kaldırılmasını önerdi.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.