Rüya Gibi Bir Tatilin Başkenti Maldivler

maldivler gezi blog Gezi Rehberi

Mavinin ve yeşilin en güzel halinin bir araya geldiği Maldivler hayalini kurduğunuz tatil keyfini sizlere sunabiliyor.

Maldivler Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda bulunuyor. Ülke binlerde adadan meydana geliyor. Dünyanın en güzel yerleri arasında bulunan Maldivler’e her insan hayatında bir kere gitmek istiyor.  Tertemiz suyu ve yemyeşil doğası ile Maldivler’in büyük bir bölümü okyanus sularından oluşuyor. Ülkede bulunan adaların büyük bir bölümünde yerleşim yeri bulunmuyor. Maldivler turu ile sizde muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Maldivler Hakkında Genel Bilgi

Maldivler sürgündeki bir Hint prensi tarafından kuruldu. Maldivler’e yerleşen ilk insanlar da Hindistan’dan gelmiştir. Eski tarihte kral, oğlundan memnun olmadığı için Maldivler’e gönderdi. Maldivler’de yaşayanlar o dönemde deniz kabuklarını para olarak kullanıyordu. Uzun bir süre Maldiv Adaları ‘Para Adaları’ olarak anıldı. Bu dönemde Maldivler, en önemli tedarikçi ülkeler arasında bulunuyordu.

Asya’daki en küçük devletlerden biri olan Maldivler’in büyük bir bölümü Müslümandır. Dünyanın ilk sualtı kabine toplantısı da Maldivler’de gerçekleştirildi. Ülkede okuma yazma oranı da son derece yüksektir. Maldivler turunuz boyunca olağanüstü doğal güzelliklerle karşılaşacaksınız. Bozulmamış doğasıyla öne çıkan Maldivler’deki takımadalar mercan kayalıkları ile büyülüyor. Dünyanın en iyi dalış noktalarıda ülkede yer alıyor. Maldivler’in sularına daldığınız zaman mercan resifleri, mağaralar ve çok özel balık türlerini görebilirsiniz. Maldiv resiflerinde onlarca yunus ve balina türü yer alıyor. Maldivler dünyanın en alçak ülkesidir.

Alkol Tüketimi Yasak

Maldivler, binlerce mercan adasına sahiptir. Maldivler Müslüman bir ülkedir. Tatil köyleri ve oteller dışında alkol tüketimi yasaktır. Turistlere hitap eden otellerde ise içki bulabilirsiniz. Fakat yerli halkın yaşadığı herhangi bir yerde alkol içilmemektedir.

Maldivlere Nasıl Gidilir?

Dünyanın cennet köşeleri arasında bulunan Maldivler, özellikle balayı turizmi ile öne çıkıyor. Masmavi suları ve bembeyaz kumsalları ile sizlere cennetten bir köşe sunuyor. Maldivlere tatile gitmek isteyenler farklı ulaşım yollarını kullanabiliyor. Maldivlere girmek için aktarmalı ya da direkt uçuşları tercih edebilirsiniz. Maldivlere yapılan özel turları kullanarak bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Maldivler Hava Durumu

Maldivler iklimiyle de öne çıkan ülkelerden bir tanesidir. Maldivlere yılın herhangi ayında ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. İklim koşulları bu durum için elverişlidir. Sıcak bir iklimi olan bu ülkede, istediğiniz zaman tatil yapabilirsiniz. Tropik iklimin hakim olduğu adada, kısa süreli yağışlar görülebilir. Fakat bu yağışlar kısa süreli olmaktadır. Maldivler ekvatora yakındır. Hint okyanusunda bulunuyor. 1190 adadan oluşan Maldivler balayı seyahatinden aile tatillerine kadar farklı alanlarda hizmet verebiliyor. Ayrıca dalış turizminde de önemli noktalardan bir tanesidir. Adaların yumuşak havası ve neminin yüksek olmaması tatili en keyifli şekilde geçirmenizi sağlıyor. Maldivler üzerinde ortalama hava sıcaklığı 28 – 35 derece arasında değişiyor. Yağış durumunda bile hava sıcaklığı çok fazla değişmiyor. Büyük bölümü su olan adada gözünüzü çevirdiğiniz her yer adeta fotoğraftan çıkmış gibidir. Huzur dolu bir tatil keyfi yaşamak isteyenler Maldivleri tercih edebilir. Stresten tamamen arınacağınız çok özel bir dünyaya şimdi adım atabilirsiniz. Binlerce adadan oluşan bu ülkede yaşayan halkın büyük bir bölümü doğayla iç içe yaşıyor. Maldivlerde tatil deneyimi hemen yaşamak isterseniz biletinizi alabilirsiniz. Maldivler her mevsim milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. El değmemiş doğasıyla öne çıkan bu ada da aradığınız güzelliklere kolayca ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Maldivlere direkt uçuşlar yapılabiliyor. Eğer tur firmalarından giderseniz çok daha ekonomik fiyatlara tur programınızı gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın cennet köşelerinden biri olan Maldivler şimdi sizleri bekliyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle