Ryanair 200 milyon yolcu hedefinden uzaklaştı

B737 MAX krizi nedeniyle Ryanair’in 200 milyon yolcu hedefine ulaşması daha uzun sürecek. İrlandalı havayolu şirketinin bugünkü açıklamasına göre, Boeing’in 737 MAX uçaklarının teslimatındaki gecikmeler nedeniyle, uzun vadedeki yılda 200 milyon yolcu uçuş hedefine ulaşması, beklenenden daha uzun sürecek. Ryanair, Mart 2024’e kadar yılda 200 milyon yolcu hedefine ulaşmayı planlamıştı. Şirketin bu hedefine ulaşması 2025 veya 2026’ya kadar sürmesi bekleniyor. Mart 2020’ye kadar geçen bir yıllık sürede 154 milyon yolcu taşınacağı düşünülüyor. İralandalı havayolu şirketi Ryanair’in bu yaz ki operasyonlarında 58 adet 737 Max uçağını kullanması planlanıyordu. Ancak teslimatların, yaşanan problemlerin giderilmemesinden dolayı gecikmesi şirketi bir hayli zora soktu. Bu yüzden, 200 milyon yolcu hedeflerinin 2025 veya 2026 da gerçekleşmesini umduklarını belirten şirket yetkilileri, B737 Max’ın bir an önce gökyüzüne geri dönmesini bekliyorlar. Ryanair, 737 Max teslimatının Eylül veya Ekim 2020 tarihinden önce olmasını beklemediklerini de yapılan açıklamada yer verdi. Boeing, daha önce uçuşa başlama tarihini bir kaç kez ertelemiş […]

Ryanair 200 milyon yolcu hedefinden uzaklaştı

B737 MAX krizi nedeniyle Ryanair’in 200 milyon yolcu hedefine ulaşması daha uzun sürecek.

İrlandalı havayolu şirketinin bugünkü açıklamasına göre, Boeing’in 737 MAX uçaklarının teslimatındaki gecikmeler nedeniyle, uzun vadedeki yılda 200 milyon yolcu uçuş hedefine ulaşması, beklenenden daha uzun sürecek.

Ryanair, Mart 2024’e kadar yılda 200 milyon yolcu hedefine ulaşmayı planlamıştı. Şirketin bu hedefine ulaşması 2025 veya 2026’ya kadar sürmesi bekleniyor. Mart 2020’ye kadar geçen bir yıllık sürede 154 milyon yolcu taşınacağı düşünülüyor.

İralandalı havayolu şirketi Ryanair’in bu yaz ki operasyonlarında 58 adet 737 Max uçağını kullanması planlanıyordu. Ancak teslimatların, yaşanan problemlerin giderilmemesinden dolayı gecikmesi şirketi bir hayli zora soktu. Bu yüzden, 200 milyon yolcu hedeflerinin 2025 veya 2026 da gerçekleşmesini umduklarını belirten şirket yetkilileri, B737 Max’ın bir an önce gökyüzüne geri dönmesini bekliyorlar.

Ryanair, 737 Max teslimatının Eylül veya Ekim 2020 tarihinden önce olmasını beklemediklerini de yapılan açıklamada yer verdi.

Boeing, daha önce uçuşa başlama tarihini bir kaç kez ertelemiş vs en sonunda süresiz erteleme kararı alarak, net bir takvim açıklamama kararı almıştı.

Amerikan Havacılık Dairesi (FAA) Boeing’in takvim açıklamasını FAA’ya baskı kurma amaçlı olduğunu belirterek eleştirmiş ve sertifikasyon süreci ile ilgili herhangi bir zaman çizelgeleri olmadığını açıklamıştı.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.