Sadece Malezya’da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer

Malezya’da görmeniz gereken 10 yer neresi? Sadece Malezya’da olan yerleri listeleyerek eşsiz bir gezi planı yapıyoruz. Malezya’da görmeniz gereken  yer arasında en özel yerler var. Tropikal iklim ve benzersiz adaları ile en sevilen yerlerden biri. Güney Asya’nın en gelişmiş olan ülkelerinden biridir. Malaylar, Çinliler ve Hintliler’den oluşan 28 milyonluk nüfusa sahiptir. İşte görmeniz gereken yerler… Petronas Kuleleri – Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri Malezya’nın başkenti olan Lumpur2un anıtsal simgesine haline gelen kulelerdir.  151 m 90 cm yüksekliğinde olan sekiz katlı Petronas İkiz Kuleleri, en ilginç küller arasında. Mühendislik ve tasarım açısından sizi etkilemeyi başaracak. Sipadan Adası Mercan adalarından biridir. Malezya adaları arasında küçük olan bir ada. Pulau Sipadan, kristil mavi berrak denizi, muhteşem doğası ile dikkat çekiyor. Son derece  eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir yer. En iyi dalış bölgesi olarak da geçiyor. Taman Negara Yağmur Ormanları En vahşi yaşam alanı olarak gösteriliyor. Toplam alan 4343 km lik bir alandır. 1937 yılında […]

Sadece Malezya’da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer

Malezya’da görmeniz gereken 10 yer neresi? Sadece Malezya’da olan yerleri listeleyerek eşsiz bir gezi planı yapıyoruz.

Malezya’da görmeniz gereken  yer arasında en özel yerler var. Tropikal iklim ve benzersiz adaları ile en sevilen yerlerden biri. Güney Asya’nın en gelişmiş olan ülkelerinden biridir. Malaylar, Çinliler ve Hintliler’den oluşan 28 milyonluk nüfusa sahiptir. İşte görmeniz gereken yerler…

Petronas Kuleleri – Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri

Malezya’nın başkenti olan Lumpur2un anıtsal simgesine haline gelen kulelerdir.  151 m 90 cm yüksekliğinde olan sekiz katlı Petronas İkiz Kuleleri, en ilginç küller arasında. Mühendislik ve tasarım açısından sizi etkilemeyi başaracak.

Sipadan Adası

Mercan adalarından biridir. Malezya adaları arasında küçük olan bir ada. Pulau Sipadan, kristil mavi berrak denizi, muhteşem doğası ile dikkat çekiyor. Son derece  eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir yer. En iyi dalış bölgesi olarak da geçiyor.

Taman Negara Yağmur Ormanları

En vahşi yaşam alanı olarak gösteriliyor. Toplam alan 4343 km lik bir alandır. 1937 yılında koruma altına alınmış olan yağmur ormanları, en yaşlı bitkilere sahiptir.

Raffesia – Dünyanın En Büyük Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği Güneydoğu Asya’daki yağmur ormanlarında yer almaktadır. Kökü ve yaprakları dahil olmak üzere parazit bir bitki olarak bilinir. Kırmızı renkte olan çiçeği ile görenleri etkiliyor. Siz de ziyaret edebilirsiniz.

Sarawak Açıklığı

Dünyadaki en uzun mağara ağlarından birine ev sahipliği yapan Milli Park’a mutlaka gitmeniz gerekiyor. Dünya’nın en büyük yer altı açıklığı olarak biliniyor. Sarawak açıklığı da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olduğundan rotanızda olmalıdır.

Kafatası Avcıları

10 – 15 ailenin bir arada yaşadığı kabile olarak iade ediliyor En son kafatası avcılığı ile gündeme gelen bu kabile erkekliğe geçişin sembolü olarak bu eylemi görüyor. Malezya hakkında bilmedikleriniz arasında bu bilgi yer alabilir. Genel olarak gelişmemiş olan bölgelerinde, erkeklik sembollerinin değiştiğini de görebilirsiniz.

First World Hotel – Dünyanın En Büyük Oteli

Dünyanın en büyük otelidir. 6.118 odası ile Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Dünyanın en büyük otel unvanına sahip olan bu otel, her yıl çok sayıda kişiyi ağırlamaktadır. Otelin işletmesinde kullanılan malzemelerden, var olan personel sayısına göre dünyanın en büyük oteli olmaya hak kazanmış özelliklerdedir.

Batu Caves – Dünyanın En Büyük Mağara Tapınağı

Tapınak, Kuala Lumpur2un on beş km kuzeyinde yer almaktadır. Hindular için kutsal bir ibadeti yeridir. Dünyanın en büyük mağara tapınağı olduğundan, burayı da mutlaka görmeniz gerekiyor. Hindular’ın ibadet yeri olan bu mağarada nasıl ibadet ettikleri konusunda da bir fikriniz olacak. Mutlaka görmeniz gerekiyor diyebiliriz.

Gugung Mulu Milli Parkı

Dağlık bir ekvatoral yağmur ormanı içinde mağaralar ve karst oluşumlardan meydana geliyor. Böyle bir alanı kapsayan park, aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiştir. Bunu göz önünde bulundurarak, direkt olarak siz de böylesi bir parkı görmek isteyebilirsiniz. Milli park gezinizde eğlenerek zaman geçirmeniz mümkün olacaktır.

Langkawi Adası

Hem tatili hem de yabani hayatı birleştiren bir yerdir. Bunun için farklı bir tatil için mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yağmur ormanları ile sekiz bin yaşındaki mercan kayalıkları arasında yer almaktadır. Malezya’da görebileceğiniz ilginç yerler arasında olduğundan ilginç bir tatil için tercih edebilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Benzer Yazılar

Japonya’nın Gezilecek Ünlü Yerleri 

Asya 1 yıl önce

Muhtemelen bir ömür boyu ülkenin lezzetlerini tadarak geçirebilirsiniz, ancak bazı kasabalar ve turistik yerler, herhangi bir harika Japonya gezisinin temel malzemeleridir. Japonya, dağ yamacındaki onsen (kaplıca) köyleri, sakin sahillerle çevrili adalar ve uğultulu mega şehirlerle gezginler için gerçek bir ziyafet sunuyor. Tokyo Tokyo, sürekli olarak geleceğe uzanan, yoğun nüfuslu, deprem eğilimli arazide mümkün olanın sınırlarını zorlayan, her zamankinden daha uzun, daha zarif yapılar ekleyen bir şehir. Çağdaş sanat ve mimari, popüler kültür, alışveriş, içki ve eğlence (ve yemek için Kyoto ile bir bağ) için Japonya’nın en iyi noktasıdır. Ancak ziyaretçileri büyüleyen, herhangi bir manzaradan çok şehrin kendisidir. Kyoto Japonya’nın imparatorluk başkenti Kyoto, binden fazla tapınağa ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında Kinkaku-ji (tamamen altın varakla kaplı zarif bir köşk) gibi anıtsal ve sade Zen kaya bahçesiyle Ryōan-ji gibi meditatif yer alır. Ve tapınaklar bunun sadece başlangıcı: Şehrin çok sayıdaki zarif çayevlerinden birinde takdir edebileceğiniz çay kültürü var; geleneksel müzik ve dansın […]

Çin’de Yenilen Garip Yemekler

Asya 2 yıl önce

Çin’deki en tuhaf yemekler listesi son derece uzundur. Dünyada en tuhaf yemeklerin yendiği Çin’de ne ararsanız yemek olarak yenmektedir. Çin’deki en tuhaf yemekler listesinde Türk yemek kültürünün aksine daha fazla çiğ olan yiyecekler tüketilmekte ve genel olarak son derece tuhaf yemekler bu kültürde yenmektedir. Çin’in kendine has olan bir yemek kültürü vardır. Çin mutfağında Pekin ördeği, karidesli mantı ve Çin usulü tuzsuz pirinç pilavı en sık tüketilmekte olan yemekler arasında yer almaktadır. Türk mutfağındaki İskender, lahmacun, yaprak sarma gibi yemeklerden ziyade daha farklı olan Çin kültürüne ait özel yemeklerin olduğu Çin mutfağı da sıklıkla tercih edilmektedir. İşte Çin’de yenen en garip yemekler listesi… Kavrulmuş Çekirge Çin’de her türlü böcek çeşidi yenmekte ve genel olarak sokak lezzetleri arasında da bu türden böcekler yer almaktadır. Çin’deki sokak lezzetleri bakımından da Kavrulmuş çekirge ilk sıralarda yer almakta olan bir lezzettir. Kavrulmuş çekirge Çin’de yaşayanlar için genel olarak bir yemek öğününden ziyade bir atıştırmalık […]

Sadece Malezya’da Görebileceğimiz 10 İlginç Yer

Asya 2 yıl önce

Güney Asya’nın macera yaşamak ve farklı yerleri görmek isteyenlere sunduğu, kendine has gizemleriyle ilgi çeken ülkesi, Malezya’da görülecek 10 ilginç yer sizler için listelendi. Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri: Petronas Towers Başkent Kuala Lumpur’un anıtsal simgesi durumunda olan, özel bir mühendislik ve modern bir tasarım harikası olan bu dev kuleler Malezya gezilerinin değişilmez ziyaret alanlarından biridir. Aynı zamanda Petronas Kuleleri, dünya üzerindeki en yüksek ikiz kuleler olma özelliğine de sahiptir. Dalış Noktası: Pulau Sipadan Adası Malezya’nın en iyi dalış bölgesi olarak ün kazanan Pulau Sipadan Adası, küçük bir mercan adasıdır. Mavinin kristal halini görebileceğiniz denizi, rengarenk deniz altı hayatı ve kusursuz doğa özellikleri ile harika zaman geçirebileceğiniz bir yer. Dünyanın En Eski Yağmur Ormanı: Taman Negara Ormanları Geçmişi 130 milyon yıla dayanan, dünyanın en eski yağmur ormanı olarak ün salan Taman Negara, dünyanın en yaşlı bitkilerine, kaplanlara ve asya fillerine sahip olmasının yanı sıra, 1937’den beri koruma altına alınmış alanıyla […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.