Sadece Malezya’da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer

malezya turistik yerler Asya

Malezya’da görmeniz gereken 10 yer neresi? Sadece Malezya’da olan yerleri listeleyerek eşsiz bir gezi planı yapıyoruz.

Malezya’da görmeniz gereken  yer arasında en özel yerler var. Tropikal iklim ve benzersiz adaları ile en sevilen yerlerden biri. Güney Asya’nın en gelişmiş olan ülkelerinden biridir. Malaylar, Çinliler ve Hintliler’den oluşan 28 milyonluk nüfusa sahiptir. İşte görmeniz gereken yerler…

Petronas Kuleleri – Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri

Malezya’nın başkenti olan Lumpur2un anıtsal simgesine haline gelen kulelerdir.  151 m 90 cm yüksekliğinde olan sekiz katlı Petronas İkiz Kuleleri, en ilginç küller arasında. Mühendislik ve tasarım açısından sizi etkilemeyi başaracak.

Sipadan Adası

Mercan adalarından biridir. Malezya adaları arasında küçük olan bir ada. Pulau Sipadan, kristil mavi berrak denizi, muhteşem doğası ile dikkat çekiyor. Son derece  eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir yer. En iyi dalış bölgesi olarak da geçiyor.

Taman Negara Yağmur Ormanları

En vahşi yaşam alanı olarak gösteriliyor. Toplam alan 4343 km lik bir alandır. 1937 yılında koruma altına alınmış olan yağmur ormanları, en yaşlı bitkilere sahiptir.

Raffesia – Dünyanın En Büyük Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği Güneydoğu Asya’daki yağmur ormanlarında yer almaktadır. Kökü ve yaprakları dahil olmak üzere parazit bir bitki olarak bilinir. Kırmızı renkte olan çiçeği ile görenleri etkiliyor. Siz de ziyaret edebilirsiniz.

Sarawak Açıklığı

Dünyadaki en uzun mağara ağlarından birine ev sahipliği yapan Milli Park’a mutlaka gitmeniz gerekiyor. Dünya’nın en büyük yer altı açıklığı olarak biliniyor. Sarawak açıklığı da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olduğundan rotanızda olmalıdır.

Kafatası Avcıları

10 – 15 ailenin bir arada yaşadığı kabile olarak iade ediliyor En son kafatası avcılığı ile gündeme gelen bu kabile erkekliğe geçişin sembolü olarak bu eylemi görüyor. Malezya hakkında bilmedikleriniz arasında bu bilgi yer alabilir. Genel olarak gelişmemiş olan bölgelerinde, erkeklik sembollerinin değiştiğini de görebilirsiniz.

First World Hotel – Dünyanın En Büyük Oteli

Dünyanın en büyük otelidir. 6.118 odası ile Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Dünyanın en büyük otel unvanına sahip olan bu otel, her yıl çok sayıda kişiyi ağırlamaktadır. Otelin işletmesinde kullanılan malzemelerden, var olan personel sayısına göre dünyanın en büyük oteli olmaya hak kazanmış özelliklerdedir.

Batu Caves – Dünyanın En Büyük Mağara Tapınağı

Tapınak, Kuala Lumpur2un on beş km kuzeyinde yer almaktadır. Hindular için kutsal bir ibadeti yeridir. Dünyanın en büyük mağara tapınağı olduğundan, burayı da mutlaka görmeniz gerekiyor. Hindular’ın ibadet yeri olan bu mağarada nasıl ibadet ettikleri konusunda da bir fikriniz olacak. Mutlaka görmeniz gerekiyor diyebiliriz.

Gugung Mulu Milli Parkı

Dağlık bir ekvatoral yağmur ormanı içinde mağaralar ve karst oluşumlardan meydana geliyor. Böyle bir alanı kapsayan park, aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiştir. Bunu göz önünde bulundurarak, direkt olarak siz de böylesi bir parkı görmek isteyebilirsiniz. Milli park gezinizde eğlenerek zaman geçirmeniz mümkün olacaktır.

Langkawi Adası

Hem tatili hem de yabani hayatı birleştiren bir yerdir. Bunun için farklı bir tatil için mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yağmur ormanları ile sekiz bin yaşındaki mercan kayalıkları arasında yer almaktadır. Malezya’da görebileceğiniz ilginç yerler arasında olduğundan ilginç bir tatil için tercih edebilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle