San Francisco’nun Cennet Sahilleri

san francisco’nun cennet sahilleri Amerika

San Francisco’ nün popüler sahilleri; palmiye ağaçları, temiz kumu, berrak okyanus suyu ile tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarının başında gelir.

San Francisco; ABD’nin Kaliforniya  eyaletin de yer alan uluslararası finans ve kültür merkezidir. Aynı zaman da San Francisco popüler sahilleri ile de meşhurdur.

En Güzel San Francisco Sahilleri

 • Baker Sahili:

Golden Gate köprüsünün muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz San Francisco’nun popüler sahillerinden  bir tanesi. Ayrıca sahil de piknik masaları bulunan bir piknik alanı vardır.  Genellikle uzun yürüyüşler yapılır. Sahilde balıkçıların balık tuttuğu, fotoğrafçıların özellikle de ünlü dönüm noktasının fotoğraflarının çekildiği çok temiz bir sahildir. Bu sahilde isteyen  balıkta tutabilir. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. San Francisco şehir merkezine yakındır, ulaşımı kolaydır. Bu sahilden Marin Headlands ve Lands End’i görebilirsiniz.

 • Ocean Sahili:

 San Francisco’nun en çok ziyaret edilen halk sahillerindendir. Havası zaman zaman sisli olabiliyor.  Kumsalı çok uzundur. Sörfçüler, uçurtma sörfçüleri ve skimboardlar için vazgeçilmez sahillerdendir. San Francisco’ da bulunan en eski motel olan Ocean Park Motel bu sahilde bulunmaktadır. Ayrıca bu sahil de uçurtma uçurmak çok eğlenceli  aktivitelerdendir. Sahilde akşamları şenlik ateş yakılıp, eğlenceler düzenlenmektedir. San Francisco’ nun popüler sahillerindendir.

 • Marshall Sahili:

 San Francisco sahillerinin içinde en güzel havaya sahiptir. Fotoğrafçıların en sık ziyaret ettiği sahillerin başında gelir. Havası zaman zaman rüzgarlı olabilir. Manzarası harikadır. Kuş gözlemciliği harika bir yerdir. Ayrıca kıyı şeridinde balinaları görebilirsiniz.

 • Mile Rock Sahili:

Küçük ve huzurlu bir yerdir. Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanının altında yer alır. Bozulmamış doğasıyla, temiz havasıyla San Francisco sahillerinin içinde en çok tercih edilenlerdendir.

 • China Beach:

 Bu sahil adını bir zamanlar burada yaşayan Çinli balıkçılardan alır. Güzel yürüyüş parkurları vardır. Etrafı kayalıklarla çevrilidir. Havası güneşli, bazen rüzgarlı olabiliyor. San Francisco’ nun yüzülecek suyu en berrak sahillerinden bir tanesi. China Beach en güzel San Francisco sahillerindendir.

 • Fort Funston Sahili:  

Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanı içinde yer alan en güney Pasifik kıyısıdır. Bu sahil aynı zaman da planörlerin sık tercih ettiği yerlerin başında gelir. Havası zaman zaman rüzgarlıdır. Manzarası ve havası muhteşemdir. Sunset Trail ve gün batımı gözlemevi ile eğlenceli bir yerdir. Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz en güzel San Francisco sahillerindendir.

 • Kara Kumlu Sahili:

En güzel San Francisco sahillerinden olan, Sausalito’da bulunan San Francisco’ ya en yakın sahildir. Eşsiz siyah kumları vardır. Huzur bulacağınız, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, yüzebileceğiniz doğa harikası bir yer. Uzun gün batımı yürüyüşleri yapabilirsiniz.  Doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Okyanus suyunun berraklığını görebilirsiniz ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

 • Crissy Field Doğu Sahili:

 Çok yönlü bir sahildir. Alcatraz adası, Marin Headlands ve Golden Gate köprüsü manzaraları ile en güzel San Francisco sahillerindendir. Yürüyüş yapmak, koşu yapmak, bisiklet sürmek için en iyi yol olarak bilinen Golden Gate Gezinti buradan başlıyor. Crissy Marsh ve Crissy Field Center sahile yakın ilgi çekici mekanlardır. Okyanus suyunun tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Doğanın büyüleyici güzelliğini izleyebilirsiniz.

 • Kirby Koyu Sahili:

Fotağrafçıların cenneti olarak bilinir. Golden Gate köprüsünün ve San Francisco’ nun en güzel fotoğrafları burdan çekildiği için, fotoğrafçıların akınına uğruyor.  Konum olarak en iyi sahillerdendir. Bisiklet sürmek isteyenler için çakıl bir yol vardır. Bu sahilde kampçılar için kamp yerleri vardır. Görülmesi gereken  San Francisco sahillerindendir. Berrak suyu ve güzel manzarasına hayran kalabilirsiniz.

 • Rodeo Sahili:

 En güzel San Francisco sahillerindendir. Doğal gün batımları ve sahile yayılmış renkli çakıl taşları ile bilinir. Küçük bir sahildir. Bu sahilde ördek, pelikan, martı türlerinin çeşitliği sayesinde kuş gözlemcilerinin ve fotoğrafçıların sık ziyaret ettiği sahillerdendir.  Ayrıca  skimboard ve sörf bu sahilde sıkça yapılan aktivetilerdendir. Uçurtma uçurtmak için en iyi sahillerdendir. Kuşların eşsiz uçuşunu bu sahilden izleyebilirsiniz. Tertemiz okyanus havasını içinize çekebilirsiniz.

 • Stinson Sahili:

 San Francisco şehir merkezine çok yakındır. Sahilin kumu beyaz, pudramsı ve yumuşaktır. Yüzmek için suyu harikadır. Güneşlenmek için kumu mükemmeldir. Sörf için uygundur. Sahil Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanı’nın içinde yer alır. Akşamları kamp ateşi yakılabilir. Deniz havasının tadını doya doya çıkarabilirsiniz. En güzel San Francisco sahilerinden Stinson sizleri bekliyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle