San Francisco’nun Cennet Sahilleri

San Francisco’ nün popüler sahilleri; palmiye ağaçları, temiz kumu, berrak okyanus suyu ile tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarının başında gelir. San Francisco; ABD’nin Kaliforniya  eyaletin de yer alan uluslararası finans ve kültür merkezidir. Aynı zaman da San Francisco popüler sahilleri ile de meşhurdur. En Güzel San Francisco Sahilleri Baker Sahili: Golden Gate köprüsünün muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz San Francisco’nun popüler sahillerinden  bir tanesi. Ayrıca sahil de piknik masaları bulunan bir piknik alanı vardır.  Genellikle uzun yürüyüşler yapılır. Sahilde balıkçıların balık tuttuğu, fotoğrafçıların özellikle de ünlü dönüm noktasının fotoğraflarının çekildiği çok temiz bir sahildir. Bu sahilde isteyen  balıkta tutabilir. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. San Francisco şehir merkezine yakındır, ulaşımı kolaydır. Bu sahilden Marin Headlands ve Lands End’i görebilirsiniz. Ocean Sahili:  San Francisco’nun en çok ziyaret edilen halk sahillerindendir. Havası zaman zaman sisli olabiliyor.  Kumsalı çok uzundur. Sörfçüler, uçurtma sörfçüleri ve skimboardlar için vazgeçilmez sahillerdendir. San Francisco’ da bulunan en eski motel olan […]

San Francisco’nun Cennet Sahilleri

San Francisco’ nün popüler sahilleri; palmiye ağaçları, temiz kumu, berrak okyanus suyu ile tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarının başında gelir.

San Francisco; ABD’nin Kaliforniya  eyaletin de yer alan uluslararası finans ve kültür merkezidir. Aynı zaman da San Francisco popüler sahilleri ile de meşhurdur.

En Güzel San Francisco Sahilleri

 • Baker Sahili:

Golden Gate köprüsünün muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz San Francisco’nun popüler sahillerinden  bir tanesi. Ayrıca sahil de piknik masaları bulunan bir piknik alanı vardır.  Genellikle uzun yürüyüşler yapılır. Sahilde balıkçıların balık tuttuğu, fotoğrafçıların özellikle de ünlü dönüm noktasının fotoğraflarının çekildiği çok temiz bir sahildir. Bu sahilde isteyen  balıkta tutabilir. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. San Francisco şehir merkezine yakındır, ulaşımı kolaydır. Bu sahilden Marin Headlands ve Lands End’i görebilirsiniz.

 • Ocean Sahili:

 San Francisco’nun en çok ziyaret edilen halk sahillerindendir. Havası zaman zaman sisli olabiliyor.  Kumsalı çok uzundur. Sörfçüler, uçurtma sörfçüleri ve skimboardlar için vazgeçilmez sahillerdendir. San Francisco’ da bulunan en eski motel olan Ocean Park Motel bu sahilde bulunmaktadır. Ayrıca bu sahil de uçurtma uçurmak çok eğlenceli  aktivitelerdendir. Sahilde akşamları şenlik ateş yakılıp, eğlenceler düzenlenmektedir. San Francisco’ nun popüler sahillerindendir.

 • Marshall Sahili:

 San Francisco sahillerinin içinde en güzel havaya sahiptir. Fotoğrafçıların en sık ziyaret ettiği sahillerin başında gelir. Havası zaman zaman rüzgarlı olabilir. Manzarası harikadır. Kuş gözlemciliği harika bir yerdir. Ayrıca kıyı şeridinde balinaları görebilirsiniz.

 • Mile Rock Sahili:

Küçük ve huzurlu bir yerdir. Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanının altında yer alır. Bozulmamış doğasıyla, temiz havasıyla San Francisco sahillerinin içinde en çok tercih edilenlerdendir.

 • China Beach:

 Bu sahil adını bir zamanlar burada yaşayan Çinli balıkçılardan alır. Güzel yürüyüş parkurları vardır. Etrafı kayalıklarla çevrilidir. Havası güneşli, bazen rüzgarlı olabiliyor. San Francisco’ nun yüzülecek suyu en berrak sahillerinden bir tanesi. China Beach en güzel San Francisco sahillerindendir.

 • Fort Funston Sahili:  

Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanı içinde yer alan en güney Pasifik kıyısıdır. Bu sahil aynı zaman da planörlerin sık tercih ettiği yerlerin başında gelir. Havası zaman zaman rüzgarlıdır. Manzarası ve havası muhteşemdir. Sunset Trail ve gün batımı gözlemevi ile eğlenceli bir yerdir. Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz en güzel San Francisco sahillerindendir.

 • Kara Kumlu Sahili:

En güzel San Francisco sahillerinden olan, Sausalito’da bulunan San Francisco’ ya en yakın sahildir. Eşsiz siyah kumları vardır. Huzur bulacağınız, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, yüzebileceğiniz doğa harikası bir yer. Uzun gün batımı yürüyüşleri yapabilirsiniz.  Doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Okyanus suyunun berraklığını görebilirsiniz ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

 • Crissy Field Doğu Sahili:

 Çok yönlü bir sahildir. Alcatraz adası, Marin Headlands ve Golden Gate köprüsü manzaraları ile en güzel San Francisco sahillerindendir. Yürüyüş yapmak, koşu yapmak, bisiklet sürmek için en iyi yol olarak bilinen Golden Gate Gezinti buradan başlıyor. Crissy Marsh ve Crissy Field Center sahile yakın ilgi çekici mekanlardır. Okyanus suyunun tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Doğanın büyüleyici güzelliğini izleyebilirsiniz.

 • Kirby Koyu Sahili:

Fotağrafçıların cenneti olarak bilinir. Golden Gate köprüsünün ve San Francisco’ nun en güzel fotoğrafları burdan çekildiği için, fotoğrafçıların akınına uğruyor.  Konum olarak en iyi sahillerdendir. Bisiklet sürmek isteyenler için çakıl bir yol vardır. Bu sahilde kampçılar için kamp yerleri vardır. Görülmesi gereken  San Francisco sahillerindendir. Berrak suyu ve güzel manzarasına hayran kalabilirsiniz.

 • Rodeo Sahili:

 En güzel San Francisco sahillerindendir. Doğal gün batımları ve sahile yayılmış renkli çakıl taşları ile bilinir. Küçük bir sahildir. Bu sahilde ördek, pelikan, martı türlerinin çeşitliği sayesinde kuş gözlemcilerinin ve fotoğrafçıların sık ziyaret ettiği sahillerdendir.  Ayrıca  skimboard ve sörf bu sahilde sıkça yapılan aktivetilerdendir. Uçurtma uçurtmak için en iyi sahillerdendir. Kuşların eşsiz uçuşunu bu sahilden izleyebilirsiniz. Tertemiz okyanus havasını içinize çekebilirsiniz.

 • Stinson Sahili:

 San Francisco şehir merkezine çok yakındır. Sahilin kumu beyaz, pudramsı ve yumuşaktır. Yüzmek için suyu harikadır. Güneşlenmek için kumu mükemmeldir. Sörf için uygundur. Sahil Golden Gate Ulusal Rekreasyon Alanı’nın içinde yer alır. Akşamları kamp ateşi yakılabilir. Deniz havasının tadını doya doya çıkarabilirsiniz. En güzel San Francisco sahilerinden Stinson sizleri bekliyor.

Benzer Yazılar

Las Vegas’ta Gezilecek 6 Yer

Amerika 2 yıl önce

Kült filmlere konu olan, bir çöl üzerinde gece hayatının kalbi olan Las Vegas, kumarhane ve eşsiz partileri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir zaman yaşatır. Las Vegas’tagezilecek yerler listesi yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gittiğinizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Özellikle gece hayatının sıradışı eğlenceleri ile Las Vegas’ı unutamayacaksınız. Lüks kumarhaneler, neon ışıklar altında yaşayacağınız partilerin yanı sıra birçok turistik geziye dahil olabileceğiniz mekanlar da elbette mevcut. Las Vegas’ta Gezilecek Yerler Las Vegas’ta gezilecek yer araştırıyorsanız yakın zamanda buraya gitme planı yapıyor olmalısınız. Aslında Las Vegas, kumarhaneleri ve çılgın partileri ile konuşulan eğlenceli gece hayatı ile sınırlı değildir. Burada sportif aktiviteler, sanatsal ve tarihsel gezilere katılarak çok yönlü bir yer olduğunu fark edeceksiniz. Las Vegas’ı diğer yerlerden ayıran sıfatlardan biri de “Günahlar Şehri” söylemi olmasıdır. Bunun temel nedeni ise herkese uygun eğlence sektörüne sahip olmasıdır. Las Vegas Strip (The Strip) The Strip için kumarhanelerin bulunduğu merkezi bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şehrin en […]

Kaliforniya’da Gezmek İçin En İdeal Yerler

Amerika 2 yıl önce

Gezmek sizin için bir tutku ise ve ülkenizdeki birçok yeri gördüyseniz eğer yurtdışı için gezilecek güzel alternatifler arıyorsanız eğer Kaliforniya’da gezilecek yerleri sizi için bir araya getirdik. Kaliforniya’da gezilecek yerler arayışında olanların kafası biraz karışabilir, zira şehir bunun için özellikle turistlere çok fazla seçenek sunuyor. Harika şehirleri, göz alıcı plajları ve eğlence parklarıyla Kaliforniya göz dolduruyor. Her yıl ciddi oranlarda turist ağırlayan eyaletin her bir şehrinde görülecek yeni yerler bulabilirsiniz. Not almaya başlayalım. Amerika’nın En kalabalık Eyaleti Kaliforniya Amerika’nın güncel verilere göre en kalabalık eyaleti şu an Kaliforniya’dır. Bir tatilde ya da gezide görmek isteyeceğiniz eyalette, vadiler, dağlar, çöller ve plajlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Golden Gate Köprüsü: Kaliforniya deyince hepimizin aklına mutlaka bir kere gördüğü o meşhur kırmız köprü gelir: Golden Gate Köprüsü. Adeta şehrin bir simgesi olan köprünün çok sayıda meraklısı var. Güzel bir sonbahar turuncusuyla heybetli bir şekilde yüksele bu köprüyü yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, […]

San Francisco da Gezilecek Yerler

Amerika 2 yıl önce

Golden Gate Bridge (Golden Gate Köprüsü) Kalifornia’daki San Francisco Körfezi’nin girişinde, Golden Gate Boğazı üzerinde yer alan asma köprüdür. Dünyadaki en uzun yedinci asma köprüdür. 1933 yılında yapımına başlanan köprü dört yılda tamamlanarak 1937 yılında hizmete açılmıştır. Köprünün uzunluğu 2,7 km, yüksekliği 227 metredir. Golden Gate Köprüsü, turuncu rengi ile hem gece hem de gündüz oldukça dikkat çekicidir. Bu özelliği ile sadece San Francisco’nun değil ABD’nin de simgelerinden biri olmuştur. Bu köprü üzerinde yayaların yürüyebileceği bir yol da ayrılmıştır. Benim fırsatım olmadı ancak sizin planınızı yürümek üzerine yapmanızı tavsiye ederim. Arabayla ile geçerken üzerinde durmak imkansız. San Francisco’nun meşhur yapılarından oluşan manzarasını doyasıya görmek isterseniz en güzel yer köprü üzeri olacaktır. Union Square (Union Meydanı) Şehrin merkezi olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Union Square’de konserler, şenlikler, noel kutlamaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca bu meydan etrafında birçok ünlü markanın mağazası, restoranlar, kafeler, otopark ve oteller, müzeler, galeri, tiyatro, caz ve […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.