Seyahat Ederken Hasta Olmayın! Hava Değişimine Karşı 8 Tavsiye

Çoğu zaman insanlar ortamdaki sert değişikliklerden dolayı mikroplara maruz kalmaktadır. Bu da bizleri hasta edebiliyor. Sağlığımız bizim için en önemli şeydir. Bu yüzden seyahat etmek istediğimizde hasta olmamak için bazı önlemler almalıyız. Biz de sizler içinyolculuğunuzu veya tatilinizi zehir eden hastalıklara yakalanmanızı önleyecek altın değerinde tavsiyeleri sıraladık. Hadi hep birlikte seyahat ederken hasta olmaktan ya da hava değişimine uğramaktan kaçınmamız için yapmanız gerekenlere bakalım. Gitmeden Önce Araştırma Yapın Tatil beldenizi seçmeden önce, ziyaret etmek istediğiniz şehir veya ülke hakkında bilgi edinin.CDC ( Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri ) sayfasından gitmek istediğiniz bölgenin yasakları ya da uyarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bölgelerde yaşanan hastalıklar ve bu hastalıklara karşı hangi aşılara ihtiyaç duyulduğu yönünde bilgilere vakıf olmanız size büyük artı sağlayacaktır. Suyunuzu Temiz Şişelerden İçin Dehidrasyon, bir çok sağlık sorununun nedenidir. Baş ağrısı, sinir, yorgunluk ve karışıklık. Evet yanlış duymadınız. Kafa karışıklılığı! Seyahat ederken kendinizi susuz bırakmayın. Ancak suyun garip ve kirli parçalar taşıyabildiğini unutmayın. Seyahat ederken ağzı açılmamış şişe sulardan almanızı önermekteyiz.  Burun Spreyi Kullanın Vücudumuza giren […]

Varsayılan Görsel

Çoğu zaman insanlar ortamdaki sert değişikliklerden dolayı mikroplara maruz kalmaktadır. Bu da bizleri hasta edebiliyor. Sağlığımız bizim için en önemli şeydir. Bu yüzden seyahat etmek istediğimizde hasta olmamak için bazı önlemler almalıyız. Biz de sizler içinyolculuğunuzu veya tatilinizi zehir eden hastalıklara yakalanmanızı önleyecek altın değerinde tavsiyeleri sıraladık. Hadi hep birlikte seyahat ederken hasta olmaktan ya da hava değişimine uğramaktan kaçınmamız için yapmanız gerekenlere bakalım.

havaalani.gif

Gitmeden Önce Araştırma Yapın

Tatil beldenizi seçmeden önce, ziyaret etmek istediğiniz şehir veya ülke hakkında bilgi edinin.CDC ( Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri ) sayfasından gitmek istediğiniz bölgenin yasakları ya da uyarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bölgelerde yaşanan hastalıklar ve bu hastalıklara karşı hangi aşılara ihtiyaç duyulduğu yönünde bilgilere vakıf olmanız size büyük artı sağlayacaktır.

arastirma.jpg


Suyunuzu Temiz Şişelerden İçin

Dehidrasyon, bir çok sağlık sorununun nedenidir. Baş ağrısı, sinir, yorgunluk ve karışıklık. Evet yanlış duymadınız. Kafa karışıklılığı! Seyahat ederken kendinizi susuz bırakmayın. Ancak suyun garip ve kirli parçalar taşıyabildiğini unutmayın. Seyahat ederken ağzı açılmamış şişe sulardan almanızı önermekteyiz. 

sular-temiz-mi.jpg


Burun Spreyi Kullanın

Vücudumuza giren mikropların çoğu burnumuza girmektedir. Burnunuzu nazik bir burun spreyi ile temizleyerek birkaç kez burnunuzu temiz tutabilirsiniz. Ayrıca Neosporin gibi anti-bakteriyel ürünler de doğrudan önleme konusunda çok fazla etkiye sahip olamıyor. Ama yine de burun deliklerinin nemli kalmasına yardımcı olurlar. Bu sayede daha az zararlı mikropların burnunuza girebilir.

mikroplar-burundan-girer-001.jpg


Temizliğinize Önem Gösterin

Kendinizi hasta bulmanın en yaygın yollarından biri, elimize bulaşan mikroplardır. Seyahat ederken her şeye dokunmak isteriz. Kendimizi bir şeylere dokunmaktan uzak tutmak neredeyse imkansızdır. Ancak gerçek şu ki bakteriler ve virüsler eşyalar üzerinde yaşamaktadır. Portatif çözümler ve mendil tüm tatiliniz için arkadaşınız olacak. Eşyaları kullanmadan önce mutlaka silin. Özellikle otel odanızdaki TV kumandaları, uçaktaki yolcu tepsileri ve diğer birçok ortak ürün mikropların çoğunu taşıma eğilimindedir.

el-yikamak-003.jpg


En Az 6 Saat Uyuyun

Seyahat etme zevkine kapılınca uyumayı unutuyoruz. Ancak bunun çok ciddi sorunları var. Vücut sadece zihinsel ve bedensel strese girmez. Aynı zamanda vücudumuzun bağışıklık sistemi de büyük darbe alır. Bu nedenle, ne kadar keyifli bir seyahat geçirseniz de en az 6 saat uyumaya özen gösterin!

Ne Yediğinize Dikkat Edin

Seyahat ederken en büyük lezzetlerden biri de yeni restoranlar bulmaktır. Yeni yiyecek türleri denemek ya da yerel mutfakları tatmak için seyahat edenler bile var. Ama bunu yaparken bazı önlemler alınması gerekmektedir. Öncelikle bakılması gereken temizliktir. Özellikle seyyar satıcıların temiz olduğuna çok dikkat edin. Ayrıca size tavsiyemiz bilinen restoranları tercih edin.

yapmasi-kolay-yemesi-kolay-5-pratik-yemek-tarifi-004.jpg


Yeşil Çay ve Zencefil Çayı İçin

Çevre değişimi, bağışıklık sisteminize bağlı kalmak zorundandır. Bu nedenle, güçlü kalmanıza yardımcı olabilecek ürünlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Kimilerinin çantasında bağışıklık sistemi güçlendirici haplar bulunabilir. Ancak alabileceğiniz en doğal şeylerden bir tanesi de yeşil çay ve zencefil çayıdır.

yesil-cay-016.jpg 


Kullandığınız İlaçları Yanınızda Bulundurun

Aspirin, anti-alerjen, soğuk algınlığı ve öksürük şurubu gibi ilaçları yanınızda götürmeyi unutmayın. Reçete ile aldığınız ilaçları evde unutmanız tatilinizi mahvedebilir. 

 

 

Kaynak : Neoldu.com

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.