Seyahat Etme Tutkunuzu Harekete Geçirecek 20 Atasözü ve Özdeyiş

Harvard Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre seyahate harcanan paralar maddi olarak aldığımız ürünlere harcanan paralardan daha fazla mutluluk veriyor. Tecrübe satın almak kategorisine giren seyahat harcamaları insanların hayatına güzel anılar bırakırken çok sevdiğimiz bir kıyafetin birkaç ay sonra gözümüzde değerinin azaldığı ve ileri bir tarihte belki de onu hiç hatırlamayacağımızı düşünebiliriz. Asırlar boyunca, aynı formatta olmasa da seyahat etmek eylemi meraklı insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Eskiden seyahat edenlere gezgin denirken şimdi ise seyahat etmek yaygınlaştığı için bu kişilere turist denmiştir. Biz de seyahat etmenin hayatınıza katacağı artıları düşünerek gezginlerin bu konu hakkında neler düşündüklerini bir araya getirdik. Yatan aslandan gezen tilki yeğdir. Gezen kurt aç kalmaz. Gezginin karnı doyduktan sonra, gözü yoldadır. Yaşamdan kaçmak için değil, yaşam bizden gitmesin diye seyahat ederiz. Yolu gören değil, gezen bilir. Çok okuyan çok bilir, çok gezen ondan da çok bilir. Okuyabildiğin kadar oku, gezebildiğin kadar gez. Para harcayarak sizi zengin yapacak tek şey seyahat […]

Varsayılan Görsel

Harvard Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre seyahate harcanan paralar maddi olarak aldığımız ürünlere harcanan paralardan daha fazla mutluluk veriyor. Tecrübe satın almak kategorisine giren seyahat harcamaları insanların hayatına güzel anılar bırakırken çok sevdiğimiz bir kıyafetin birkaç ay sonra gözümüzde değerinin azaldığı ve ileri bir tarihte belki de onu hiç hatırlamayacağımızı düşünebiliriz.

Asırlar boyunca, aynı formatta olmasa da seyahat etmek eylemi meraklı insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Eskiden seyahat edenlere gezgin denirken şimdi ise seyahat etmek yaygınlaştığı için bu kişilere turist denmiştir. Biz de seyahat etmenin hayatınıza katacağı artıları düşünerek gezginlerin bu konu hakkında neler düşündüklerini bir araya getirdik.


 • Yatan aslandan gezen tilki yeğdir.
 • Gezen kurt aç kalmaz.
 • Gezginin karnı doyduktan sonra, gözü yoldadır.
 • Yaşamdan kaçmak için değil, yaşam bizden gitmesin diye seyahat ederiz.
 • Yolu gören değil, gezen bilir.

seyehat-3-min

 • Çok okuyan çok bilir, çok gezen ondan da çok bilir.
 • Okuyabildiğin kadar oku, gezebildiğin kadar gez.
 • Para harcayarak sizi zengin yapacak tek şey seyahat etmektir.
 • Tebdil-i mekânda ferahlık vardır.
 • Gezmeyen göz görmez.

seyehat-min

 • Seyahat etme; düşüncelerimizi değiştirmek, ön yargılarımızdan kurtulmaktır.“Victor Hugo”
 • “Seyahat etmek evrim geçirmektir.” – Pierre Bernardo
 • Seyahat, hele deniz seyahati, ruhun bütün dertlerine devadır. Albert Camus
 • “Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez.”Emile Zola
 • “Seyahat etme mikrobu size bir defa bulaştıktan sonra artık tedavisi yoktur.” Michael Palin

seyehat-1-min

 • “Hayatımın sonuna kadar bu mikropla mutlu bir şekilde yaşayacağımı bilmek çok güzel bir duygu!” Michael Palin
 • “Çok yaşayan çok görür, çok gezen daha çok görür.”Francis Bacon
 • “Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.” Goethe 
 • “Başka ülkeleri ne kadar çok görürsem, kendi ülkemi o kadar çok severim.” Madame de Stael
 • “İyi bir gezginin sabit planı ve varmaya niyeti yoktur.”  Lao Tzu

seyehat-2-min


Seyahat ederken aklımızdan çıkarmamanız gereken en önemli unsurlardan birisi ise bilmediğimiz ülkelerde bir aksilik yaşandığında seyahatimizin bize çok pahalıya patlayabileceği. Oysa ki çok cüz-i miktarlarla seyahatlerimizde kendimizi güvence altına almak oldukça basit. Hemen siz de aşağıdaki butona tıklayıp detayları inceleyebilirsiniz.

 

 

Kaynak : Generali.com.tr

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.