Seyahat-Gezi Konulu Muhteşem Yol Filmleri

Seyahat edemediğimiz zamanlar da oturduğumuz yerden bizi alıp bir başka diyara götüren Seyahat Konulu Filmlerden daha iyisi yoktur ya da elimize eski fotoğrafları alıp o gezi dolu günlerimize gitmeyi dileriz. Bazen de insan ona ilham veren filmler izleyerek cesaretlenmek ister..İlham almak ve kendi rotasını çizmek. Hayallere düşmek, Planlar yapmak değil mi ? O zaman doğru yerdesin tam sana göre listem hazır ! Bu filmleri izledikten sonra kendinizi doğaya bırakma,yola çıkma isteği hissedeceksiniz..Not: Yola düştükten sonra sorumluluk bize ait değildir 😛 Into the Wild İyi bir üniversiteden dereceyle mezun olan başarılı genç adam Christopher aynı zamanda çok atletiktir.Mezuniyet sonrası ailesiyle kutlama yapan Christopher istediği hayatın bunlardan ibaret olmadığını söyler.Bir şeylerin yokluğunu hissettiğini ve o bambaşka heyecanların peşinden gitmek istediğini anlatır.Daha sonra genç adam bütün mal varlığını hayır kurumlarına bağışlayıp uzun bir maceraya çıkar. Before Sunrise Gün doğmadan önce filmi bir avrupa seyahati sırasında tanışan bir kadınla erkeğin hikayesine odaklanıyor.Birbirinden tamamen farklı olan bu […]

Seyahat-Gezi Konulu Muhteşem Yol Filmleri

Seyahat edemediğimiz zamanlar da oturduğumuz yerden bizi alıp bir başka diyara götüren Seyahat Konulu Filmlerden daha iyisi yoktur ya da elimize eski fotoğrafları alıp o gezi dolu günlerimize gitmeyi dileriz. Bazen de insan ona ilham veren filmler izleyerek cesaretlenmek ister..İlham almak ve kendi rotasını çizmek. Hayallere düşmek, Planlar yapmak değil mi ? O zaman doğru yerdesin tam sana göre listem hazır ! Bu filmleri izledikten sonra kendinizi doğaya bırakma,yola çıkma isteği hissedeceksiniz..Not: Yola düştükten sonra sorumluluk bize ait değildir 😛

Into the Wild

Into the Wild

İyi bir üniversiteden dereceyle mezun olan başarılı genç adam Christopher aynı zamanda çok atletiktir.Mezuniyet sonrası ailesiyle kutlama yapan Christopher istediği hayatın bunlardan ibaret olmadığını söyler.Bir şeylerin yokluğunu hissettiğini ve o bambaşka heyecanların peşinden gitmek istediğini anlatır.Daha sonra genç adam bütün mal varlığını hayır kurumlarına bağışlayıp uzun bir maceraya çıkar.

Before Sunrise

beforesunrise film

Gün doğmadan önce filmi bir avrupa seyahati sırasında tanışan bir kadınla erkeğin hikayesine odaklanıyor.Birbirinden tamamen farklı olan bu iki insan trenle yolculuk yaparken tartışma sonucu araya girip tanışırlar.Daha sonra ikili trenden atlayıp Viyana şehrinde özgürce birlikte dolaşmaya karar verirler.Tek bildikleri şey ise ilk ve son kez buluşmuş olacaklarıdır.

Roma Tatili

roma tatili

1953 yapımı unutulmayan romantik komedi tadında bir film olan Roma Tatili Amerikan yapımıdır.Ülkenin güzel Prensesi Ann sıkıcı hayatına değişiklik yapmak adına uzun bir Avrupa yolculuğuna çıkar.Romaya geldiğinde ise yeniden hayattan bunalmaya başlar.Ona gösterilen yapmacık davranışlar prenses olmasından dolayı gösterilen sahte sevgiden bıkan Ann sakinleştiriciler ile iyileşmeye çalışır.İlaç aldığı sırada sokağa çıkan Ann bankta uyuya kalır ve onun prenses olduğunu bilmeyen bir adam tarafından evine götürülür.Ertesi sabah ise bütün ülke prensesin kaybolduğunu konuşmaktadır.

Cennet Yolcuları

cennet yolculari

Kendilerini eğlence dolu hayatın akışına bırakan iki genç bir gün gittikleri hastane de kansere yakalandıklarını öğrenirler.En kötü yanı da hastalığın çok ilerlemiş olmasıdır ve artık hiç çaresi kalmamıştır.Hayatlarının son bulacağını kabullenen gençler son günlerini macera dolu geçirmek isterler.Artık hiç bir şeyden de korkmayan gençler bunu araba çalıp yapmaya karar verirler ancak çaldıkları araba bir mafyaya aittir ve işler çığırından çıkar.

Motosiklet Günlüğü

1950li yıllara dönen Motosiklet Günlüğü filminde iki arkadaş Ernesto ve Alberto birlikte Arjantin’den bir motosiklet ile yollara düşerler.Ancak bir süre sonra motorları arızalanınca otostop çekmek zorunda kalırlar.Halk ile konuşmaya başlayan gençler aslında hiç bir şeyin hayatta düşündükleri gibi olmadığını fark ederler.Latin Amerika da baş gösteren yolsuzluk,çaresizlik onları da derinden etkiler..

Temmuz da

temmuzda filmi

Bir öğretmen olan Daniel asla öğrencileri ile aralarında aşk gibi bir bağ kurmayı istemez ve daima sınırlarını korumuştur.Bir gün Juli adında tanıştığı bir kız ise ona çok yakında gerçek aşkı bulacağını söyler.Buna inanan Daniel ise kısa süre sonra Melek adında bir Türk kızıyla tanışır ve ilk görüşte aşık olur.Onsuz kalmak istemeyen Daniel kızın peşinden gidip Türkiye’ye doğru bir yolculuğa çıkar.Bu yolculuk onu bir çok sürprizle karşılaştırır.

Paris’te Gece Yarısı

Paris’te Gece Yarısı

Eylül de evlenecek olan nişanlı çift Gill ve Inez babasının Paris’e iş için gitmesinden sonra onlarda bunu fırsat bilip güzel bir seyahat yapmak isterler.Maceraya birlikte atılan çift için her şey güzel giderken Gill’in Paris de yaşadığı olağanüstü olaylar hayatının akışını değiştirir.

Sideways

sideways imdb

Evlilik hayatında hemde hayallerini gerçekleştirmekte başarısız olan bir İngilizce öğretmeni arkadaşının istediği üzerine onunla bir maceraya atılır ve bu yolculuk onun hayatın anlamını sorgulamasına sebep olur..Bir şeylere bakış açısını değiştirmeye başlar.

Şimdi Ya Da Asla

simdi yada asla

Kansere yakalanmış iki adam onun pençesinde savaşırken onları birleştiren önemli bir amaçları vardır.Hastalığın onları bitireceği gerçeğinin farkında olsalar da daha hayatta yapmak istedikleri çok şey var.Bu iki arkadaş sonunda kafaya koyduklarını yapmak istediklerini ve yapamadıklarını yazıp bir liste haline getirirler.Böylelikle hayatın bu son evresinde anın tadını çıkarmayı ,mutlu olmayı öğrenirler.

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı
Benzer Yazılar

Uçakta Taşıması Yasak Olan Eşyaların Listesi

Uçak seyahati sırasında yanınıza almak istediğiniz eşyaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Uçakta taşınması yasaklı eşyalar listesi, yolculuk öncesinde bilmeniz gereken önemli bir konudur. Tehlikeli maddeler, kesici ve delici eşyalar, yanıcı ve patlayıcı maddeler gibi kategoriler altında sınıflandırılan yasaklı eşyaların bilincinde olmak, uçuş deneyiminizi olumsuz etkilerden korumanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuz, uçakta taşımanız gerekmeyen eşyaları ve beraberinde getirebileceği sonuçları detaylıca ele almaktadır. Uçuşlarınız öncesinde bu bilgileri gözden geçirmenizde fayda var. Tehlikeli Maddeler ve Kimyasallar Uçaklarda taşınması yasaklanmış bazı maddeler vardır. Bu maddelerin başında tehlikeli maddeler ve kimyasallar gelir. Uçakta taşımamanız gereken eşyalar listesi incelendiğinde, aşağıdaki maddeler dikkat çeker: Yanıcı ve patlayıcı maddeler: Uçakta taşınması yasak olan maddeler arasında patlayıcı ve yanıcı maddeler bulunur. Bu maddelerin başında havai fişekler, yanıcı gazlar, patlayıcı ve ateşleyici malzemeler gelir. Tehlikeli kimyasallar: Kimyasal maddelerin belirli miktarların üzerinde uçakta taşınması yasaktır. Bu maddeler arasında radyoaktif maddeler, zehirli maddeler ve aşındırıcı kimyasallar bulunur. Tüm bu […]

Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır ?

Havalimanı Araç Kiralama Özellikle uçak seyahatleri yapanlar havaalanından araç kiralanır mıgibi sorgulamaları sık yapar. Tatil ya da iş amacıyla farklı bir şehre uçak ile gidenler, kara yolundaki yolculuklarına başlamak için havalimanından araç kiralayabilmektedir. Özellikle şehre inildiği andan itibaren bir araç sunması havalimanı araç kiralama hizmetlerini önemli kılmakta. Peki havalimanı araç kiralama nedir, nasıl yapılır? Havalimanı Araç Kiralama Nedir? Havalimanı araç kiralama, standart araç kiralama süreçleri ile aynıdır. Sürücüler, uçakla havalimanına indikleri zaman rezervasyon yaptıkları şirketin havalimanındaki kiralama noktasına giderler. Ardından kendileri için ayırttıkları otomobili teslim alarak yolculuklarına başlarlar. Havalimanı araç kiralama şehirler arası ya da ülkeler arası seyahatlerde rahatlık sağlayan bir hizmettir. Böylece taksi ya da transfer aracı bekleme zorunluluğu ortadan kalkar. Özellikle tatillerde ya da önemli iş yolculuklarında havalimanı araç kiralama hizmeti büyük kolaylıklar sağlar.  Havalimanından Araç Kiralama Nasıl Yapılır? Havalimanı araç kiralama nasıl yapılır, sorusunun genelde standart bir yanıtı vardır. Pek çok araç kiralama hizmeti sunan şirketin çeşitli havalimanlarında ofisleri vardır. Bu ofislerden araç […]

Uçak Bileti: Rüyalarınızı Kanatlandıran Hızlı ve Güvenilir Ulaşım

Uçak seyahatleri, modern dünyanın en hızlı ve güvenilir ulaşım yöntemlerinden biridir. Uçaklar, uzak mesafeleri kısa sürede kat etmenin yanı sıra, seyahat deneyimini konforlu ve keyifli kılarak rüyalarınızı gerçeğe dönüştürür. Giderek yaygınlaşan uçuş noktaları ve çeşitli havayolu firmalarının sunduğu uçak bileti seçenekleri, seyahat etmeyi kolaylaştırırken aynı zamanda farklı kültürleri keşfetme fırsatı sunar. Uçak bileti alarak dünyanın dört bir yanına ulaşmak artık elinizin altındadır. Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden uçak bileti rezervasyonu yapmak, kolay ve hızlı bir işlem haline gelmiştir. Online uçak bileti platformları, uçuşları karşılaştırma ve en uygun fiyatlı bilet seçeneklerini bulma konusunda ziyaretçilere büyük kolaylık sağlar. Böylece seyahat planlamak ve organizasyon yapmak daha önce hiç olmadığı kadar pratik hale gelir. Uçak seyahatleri, sadece hız ve konforla sınırlı kalmaz, aynı zamanda farklı destinasyonları keşfetme şansı verir. Farklı ülkelerin zengin kültürel mirasını deneyimlemek, farklı coğrafyaların doğal güzelliklerine tanıklık etmek ve dünyanın farklı lezzetlerini tatmak için uçak bileti almak yeterlidir. Giderek artan […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.