Seyahat-Gezi Konulu Muhteşem Yol Filmleri

Faydalı bilgiler

Seyahat edemediğimiz zamanlar da oturduğumuz yerden bizi alıp bir başka diyara götüren Seyahat Konulu Filmlerden daha iyisi yoktur ya da elimize eski fotoğrafları alıp o gezi dolu günlerimize gitmeyi dileriz. Bazen de insan ona ilham veren filmler izleyerek cesaretlenmek ister..İlham almak ve kendi rotasını çizmek. Hayallere düşmek, Planlar yapmak değil mi ? O zaman doğru yerdesin tam sana göre listem hazır ! Bu filmleri izledikten sonra kendinizi doğaya bırakma,yola çıkma isteği hissedeceksiniz..Not: Yola düştükten sonra sorumluluk bize ait değildir 😛

Into the Wild

Into the Wild

İyi bir üniversiteden dereceyle mezun olan başarılı genç adam Christopher aynı zamanda çok atletiktir.Mezuniyet sonrası ailesiyle kutlama yapan Christopher istediği hayatın bunlardan ibaret olmadığını söyler.Bir şeylerin yokluğunu hissettiğini ve o bambaşka heyecanların peşinden gitmek istediğini anlatır.Daha sonra genç adam bütün mal varlığını hayır kurumlarına bağışlayıp uzun bir maceraya çıkar.

Before Sunrise

beforesunrise film

Gün doğmadan önce filmi bir avrupa seyahati sırasında tanışan bir kadınla erkeğin hikayesine odaklanıyor.Birbirinden tamamen farklı olan bu iki insan trenle yolculuk yaparken tartışma sonucu araya girip tanışırlar.Daha sonra ikili trenden atlayıp Viyana şehrinde özgürce birlikte dolaşmaya karar verirler.Tek bildikleri şey ise ilk ve son kez buluşmuş olacaklarıdır.

Roma Tatili

roma tatili

1953 yapımı unutulmayan romantik komedi tadında bir film olan Roma Tatili Amerikan yapımıdır.Ülkenin güzel Prensesi Ann sıkıcı hayatına değişiklik yapmak adına uzun bir Avrupa yolculuğuna çıkar.Romaya geldiğinde ise yeniden hayattan bunalmaya başlar.Ona gösterilen yapmacık davranışlar prenses olmasından dolayı gösterilen sahte sevgiden bıkan Ann sakinleştiriciler ile iyileşmeye çalışır.İlaç aldığı sırada sokağa çıkan Ann bankta uyuya kalır ve onun prenses olduğunu bilmeyen bir adam tarafından evine götürülür.Ertesi sabah ise bütün ülke prensesin kaybolduğunu konuşmaktadır.

Cennet Yolcuları

cennet yolculari

Kendilerini eğlence dolu hayatın akışına bırakan iki genç bir gün gittikleri hastane de kansere yakalandıklarını öğrenirler.En kötü yanı da hastalığın çok ilerlemiş olmasıdır ve artık hiç çaresi kalmamıştır.Hayatlarının son bulacağını kabullenen gençler son günlerini macera dolu geçirmek isterler.Artık hiç bir şeyden de korkmayan gençler bunu araba çalıp yapmaya karar verirler ancak çaldıkları araba bir mafyaya aittir ve işler çığırından çıkar.

Motosiklet Günlüğü

1950li yıllara dönen Motosiklet Günlüğü filminde iki arkadaş Ernesto ve Alberto birlikte Arjantin’den bir motosiklet ile yollara düşerler.Ancak bir süre sonra motorları arızalanınca otostop çekmek zorunda kalırlar.Halk ile konuşmaya başlayan gençler aslında hiç bir şeyin hayatta düşündükleri gibi olmadığını fark ederler.Latin Amerika da baş gösteren yolsuzluk,çaresizlik onları da derinden etkiler..

Temmuz da

temmuzda filmi

Bir öğretmen olan Daniel asla öğrencileri ile aralarında aşk gibi bir bağ kurmayı istemez ve daima sınırlarını korumuştur.Bir gün Juli adında tanıştığı bir kız ise ona çok yakında gerçek aşkı bulacağını söyler.Buna inanan Daniel ise kısa süre sonra Melek adında bir Türk kızıyla tanışır ve ilk görüşte aşık olur.Onsuz kalmak istemeyen Daniel kızın peşinden gidip Türkiye’ye doğru bir yolculuğa çıkar.Bu yolculuk onu bir çok sürprizle karşılaştırır.

Paris’te Gece Yarısı

Paris’te Gece Yarısı

Eylül de evlenecek olan nişanlı çift Gill ve Inez babasının Paris’e iş için gitmesinden sonra onlarda bunu fırsat bilip güzel bir seyahat yapmak isterler.Maceraya birlikte atılan çift için her şey güzel giderken Gill’in Paris de yaşadığı olağanüstü olaylar hayatının akışını değiştirir.

Sideways

sideways imdb

Evlilik hayatında hemde hayallerini gerçekleştirmekte başarısız olan bir İngilizce öğretmeni arkadaşının istediği üzerine onunla bir maceraya atılır ve bu yolculuk onun hayatın anlamını sorgulamasına sebep olur..Bir şeylere bakış açısını değiştirmeye başlar.

Şimdi Ya Da Asla

simdi yada asla

Kansere yakalanmış iki adam onun pençesinde savaşırken onları birleştiren önemli bir amaçları vardır.Hastalığın onları bitireceği gerçeğinin farkında olsalar da daha hayatta yapmak istedikleri çok şey var.Bu iki arkadaş sonunda kafaya koyduklarını yapmak istediklerini ve yapamadıklarını yazıp bir liste haline getirirler.Böylelikle hayatın bu son evresinde anın tadını çıkarmayı ,mutlu olmayı öğrenirler.

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı
Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle