Seyahat İzin Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır? Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilir?

Coronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında şehirler arası yolculuklar için Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Peki kimler Seyahat İzin Belgesi alabilir? Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilir? Coronavirüs salgını nedeniyle uçak ve otobüs ile şehirler arası seyahat etmek için Seyahat İzin Belgesi zorunluluğu getirildi. Bu izni, sadece aşağıdaki durumlarda alıp seyahat edebilirsiniz. Son 15 gün içerisinde bulunduğunuz ile gelmiş; fakat burada kalacak yeriniz olmadığını belge ile ibraz edebiliyorsanız, Doktor kararı ile tedavi için şehir dışına sevk edildiyseniz, Birinci dereceden yakınınız vefat ettiyse veya ağır hasta ise seyahat belgesi alıp uçak veya otobüs ile seyahat edebilirsiniz. Seyahat Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır? T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapın. e-Devlet şifreniz online internet bankacılığı kullanıyorsanız bankanızın mobil şubesinden giriş yapabilirsiniz. Online internet bankacılığı kullanmıyorsanız herhangi bir PTT şubesinden e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra ”İçişleri Bakanlığı” bölümünde yer alan ”e-Başvuru” kısmına tıklayın. Seçenekler arasından ”Seyahat İzin İşlemleri” […]

Seyahat İzin Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır? Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilir?

Coronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında şehirler arası yolculuklar için Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Peki kimler Seyahat İzin Belgesi alabilir?

Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilir?

Coronavirüs salgını nedeniyle uçak ve otobüs ile şehirler arası seyahat etmek için Seyahat İzin Belgesi zorunluluğu getirildi. Bu izni, sadece aşağıdaki durumlarda alıp seyahat edebilirsiniz.

  • Son 15 gün içerisinde bulunduğunuz ile gelmiş; fakat burada kalacak yeriniz olmadığını belge ile ibraz edebiliyorsanız,
  • Doktor kararı ile tedavi için şehir dışına sevk edildiyseniz,
  • Birinci dereceden yakınınız vefat ettiyse veya ağır hasta ise seyahat belgesi alıp uçak veya otobüs ile seyahat edebilirsiniz.

Seyahat Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır?

T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapın. e-Devlet şifreniz online internet bankacılığı kullanıyorsanız bankanızın mobil şubesinden giriş yapabilirsiniz. Online internet bankacılığı kullanmıyorsanız herhangi bir PTT şubesinden e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra ”İçişleri Bakanlığı” bölümünde yer alan ”e-Başvuru” kısmına tıklayın. Seçenekler arasından ”Seyahat İzin İşlemleri” bölümünü seçerek formu doldurun.

Başvurunuzu yaparken telefon numaranızı doğru girdiğinizden emin olun. Başvurunuz Seyahat İzin Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra başvuru sonucu size kısa mesaj ile bildirilecek.

Seyahat İzin Belgesi çıktıysa, e-devlet üzerinden belgenin çıktısını alıp T.C kimlik numaranız ile birlikte havaalanlarında ve otogarlarda bulunan başvuru masalarındaki görevlilere göstererek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.