Seyahat Severlere Alınabilecek Hediyeler

Seyahat İpuçları

Seyahat kültürü sosyal medyanın etkisiyle de her geçen gün gelişiyor. Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflar, videolar birçok kişinin yeni seyahat planlarına ilham oluyor.

Seyahat kültürü sosyal medyanın etkisiyle de her geçen gün gelişiyor. Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflar, videolar birçok kişinin yeni seyahat planlarına ilham oluyor.

Seyahate çıkanlar seyahat ettikleri şehir ya da ülkeden küçük hediyelerle dönerek kendilerini ve sevdiklerini mutlu ediyor. Bazen küçük bir anahtarlık, bir posta kartı ya da buzdolabı süsü seyahat anılarının ölümsüzleşmesini sağlıyor.

Seyahat etmeyi sevenlere alınabilecek onlarca hediye alternatifi var. Online satış platformlarının yaratıcı gücüyle birçok ürüne çok kısa sürede ulaşılabiliyor. Seyahatten hoşlanan ve seyahate ilgi duyan dostlarınıza alınabilecek hediyeler bu yazıda.

Seyahat Severlere Alınabilecek Hediyeler

1. Kişisel pul

PTT’nin 2005’te başladığı kişisel pul hizmeti hala yeteri kadar bilinmese de seyahat severler için en güzel hediyelerden bana göre. Dilediğiniz bir görseli üzerine yazmak istediğiniz yazı ile birlikte illerdeki PTT Değerli Kağıtlar Müdürlüğü’ne götürerek pula dönüştürebiliyor, görselinizi ve adınızı ölümsüzleştirebiliyorsunuz.

Küçük bir baskı bedeli karşılığında istediğiniz sayıda basılan pulları teslim aldıktan sonra kişisel gönderilerinizde kullanabiliyorsunuz. Bayram, yıl başı gibi dönemlerde tebrik kartlarınızın üzerine yapıştırdığınız, kendi görselinizi taşıyan pullarla kartlarınız sahiplerine ulaşıyor. Sevdiğiniz birine onun görselini taşıyan pul bastırabilir, sıra dışı hediye ile onu mutlu edebilirsiniz.

2. Yerküre

Seyahate ilgisi olanların en sevdiği şeyler arasında haritalar ve dünya haritası içeren objeler bulunuyor. Dünya üzerindeki ülkeleri gösteren ışıklı yerküreler gece lambası özelliği ile çok işlevli. Işıklı yerküre hediyesi ile sevdiğiniz kişinin odasında unutulmaz bir anı yaratabilirsiniz.

3. Buzdolabı magneti

Seyahat severlerin en çok biriktirdiği objelerden biri de buzdolabı magnetleri. İster seyahat ettiğiniz yerden, ister yaşadığınız şehirden isterseniz sevdiğiniz kişinin görselini bastırarak oluşturacağınız buzdolabı magneti zaman ne kadar geçerse geçsin önemini koruyan hediye çeşitlerinden.

4. Kar küresi

Seyahat hediye klasiklerinden kar küreleri de zamana yenik düşmeyen hediyelik eşyalardan. Altında şehir ya da ülkenin adı yazan ve üzerinde içi kar taneleriyle dolu su bulunan kar küreleri saklaması ve sergilemesi keyifli hediyelerden. Her yerde bulunması kolay olduğundan çok enerji sarf etmenize de gerek yok.

5. Pasaport kılıfı

Üzerinde kişinin adı yazan ve seyahate ilişkin çeşitli resim ve sembolleri taşıyan deri pasaport kılıfları seyahat severlerin hoşuna gidebilecek hediyelerden. Yurt dışı seyahatlerde en önemli belgemiz olan pasaportumuzu koruyan kılıf sürekli yanımızda taşındığından hediye alanın her an hatırlanmasına yardımcı oluyor.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle