Şirketler gelecek yılın kış sezonu satışlarına başladı

İngiltere’nin en büyük üç tur operatörü TUI, Jet2 Holidays ve EasyJet Holidays, 2022-23 kış sezonunu şimdiden satışa açtı. TUI 5 havalimanından 14 destinasyona uçacak Turizmgüncel’de yer alan habere göre; TUI Grubu, İngiltere’nin 5 havalimanından 14 destinasyona yüzde 20 indirimle 1 milyon koltuk planladı. TUI’nin satışa açtığı esnek program çerçevesinde, yapılan rezervasyonlar tatilden 15 gün öncesine kadar iptal edilebiliyor veya değiştirilebiliyor. Jet2’nun odaklanacağı destinasyonlar Jet2 ise 2022-23 için şimdiye kadarki en büyük kış ve kayak tatili programını oluşturdu. Şirketin odaklandığı noktalar ise Fransa, İsviçre, Avusturya ve İtalya Alpleri ve Pirenelere olacak. Şirket İngiltere’deki 10 havalimanından Chambery, Cenevre, Grenoble, Salzburg, Innsbruck, Torino, Lyon ve Barselona’ya yolcu taşıyacak. EasyJet 20 noktaya operasyon yapacak 2022-23 kış sezonunu satışa açan ilk büyük İngiliz tur operatörü EasyJet Holidays olmuştu. Şirket, 21 Eylül’de yaptığı açıklamada, 2022-23 kış programını satışa açmış ve 2023 yılının mart sonu dönemine kadar rezervasyon yapılabileceğini duyurmuştu. EasyJet ise 2022-23 kış sezonunda Şarm El-Şeyh, […]

Şirketler gelecek yılın kış sezonu satışlarına başladı

İngiltere’nin en büyük üç tur operatörü TUI, Jet2 Holidays ve EasyJet Holidays, 2022-23 kış sezonunu şimdiden satışa açtı.

TUI 5 havalimanından 14 destinasyona uçacak

Turizmgüncel’de yer alan habere göre; TUI Grubu, İngiltere’nin 5 havalimanından 14 destinasyona yüzde 20 indirimle 1 milyon koltuk planladı. TUI’nin satışa açtığı esnek program çerçevesinde, yapılan rezervasyonlar tatilden 15 gün öncesine kadar iptal edilebiliyor veya değiştirilebiliyor.

Jet2’nun odaklanacağı destinasyonlar

Jet2 ise 2022-23 için şimdiye kadarki en büyük kış ve kayak tatili programını oluşturdu. Şirketin odaklandığı noktalar ise Fransa, İsviçre, Avusturya ve İtalya Alpleri ve Pirenelere olacak. Şirket İngiltere’deki 10 havalimanından Chambery, Cenevre, Grenoble, Salzburg, Innsbruck, Torino, Lyon ve Barselona’ya yolcu taşıyacak.

EasyJet 20 noktaya operasyon yapacak

2022-23 kış sezonunu satışa açan ilk büyük İngiliz tur operatörü EasyJet Holidays olmuştu. Şirket, 21 Eylül’de yaptığı açıklamada, 2022-23 kış programını satışa açmış ve 2023 yılının mart sonu dönemine kadar rezervasyon yapılabileceğini duyurmuştu. EasyJet ise 2022-23 kış sezonunda Şarm El-Şeyh, Madeira, Kıbrıs ve Kanarya Adaları gibi güneş destinasyonları ile İzlanda, Paris, Amsterdam, Krakow ve Roma şehirlere odaklanacağını açıklamıştı. EasyJet, 2022-23 kış sezonu için şu anda 20 destinasyonu satışa açmış durumda.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.