Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey

Yola çıkmadan önce sırtçantanızda olması gerekenler konusunda tereddütler yaşıyorsanız, hafif ama ihtiyaçlarınızı kapsayan bir sırtçantasının nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenmelisiniz. Yolculuklarda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan sırtçantalarının, yol boyunca sizin en iyi arkadaşınız olduğunu da unutmayın. İşte sırtçantanızda mutlaka olması gereken şeyleri bulabileceğiniz seyahat rehberi notlarından bazıları. Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey 1. Powerbank Teknoloji çağının en önemli gereklerinden biri powerbank. Yol boyunca seyahat uygulamaları, sözlük, navigasyon, müzik dinleme ve internet gibi temel iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayan akıllı telefonlarınızın açık kalabilmesi için şarj sorununuzu en aza indiren bu cihazların uzun ömürlü olanlarından en az bir tane edinmeniz gerekiyor. Sonuçta gittiğiniz yerlerde elektrik bulamama ihtimaline karşı tedbirli olmakta yarar var. 2. Yedek kıyafet ve ayakkabı Seyahatiniz bir gün de sürse on gün de sürse yanınıza mutlaka bir adet yedek kıyafet ve ayakkabı almalısınız. Yağmurun ne zaman yağacağı ya da kıyafetinizin ne zaman yırtılacağı hiç belli olmaz. Ayrıca hijyen açısından da yedek kıyafet bulundurmak […]

Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey

Yola çıkmadan önce sırtçantanızda olması gerekenler konusunda tereddütler yaşıyorsanız, hafif ama ihtiyaçlarınızı kapsayan bir sırtçantasının nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenmelisiniz. Yolculuklarda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan sırtçantalarının, yol boyunca sizin en iyi arkadaşınız olduğunu da unutmayın. İşte sırtçantanızda mutlaka olması gereken şeyleri bulabileceğiniz seyahat rehberi notlarından bazıları.

Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey

1. Powerbank

Teknoloji çağının en önemli gereklerinden biri powerbank. Yol boyunca seyahat uygulamaları, sözlük, navigasyon, müzik dinleme ve internet gibi temel iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayan akıllı telefonlarınızın açık kalabilmesi için şarj sorununuzu en aza indiren bu cihazların uzun ömürlü olanlarından en az bir tane edinmeniz gerekiyor. Sonuçta gittiğiniz yerlerde elektrik bulamama ihtimaline karşı tedbirli olmakta yarar var.

2. Yedek kıyafet ve ayakkabı

Seyahatiniz bir gün de sürse on gün de sürse yanınıza mutlaka bir adet yedek kıyafet ve ayakkabı almalısınız. Yağmurun ne zaman yağacağı ya da kıyafetinizin ne zaman yırtılacağı hiç belli olmaz. Ayrıca hijyen açısından da yedek kıyafet bulundurmak temel biz zorunluluk olarak sayılabilir.

3. Sağlık malzemeleri ve ilaçlar

Kronik rahatsızlıkları olanlar bu maddeyi es geçmemeli. Yolculuk boyunca en çok dikkat etmeniz gereken konu sağlık. Eğer sağlığınızı korumazsanız çıktığınız yolculuk sizin için bir kabusa dönüşebilir. Eğer kronik bir rahatsızlığınız yoksa aniden ortaya çıkabilecek ağrılar ve kas yorgunlukları için çantanıza ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar almayı unutmayın. Ayrıca olası bir yaralanma için yara bandı, ufak bir yanık kremi de bulundurabilirsiniz. Sonuçta her zaman açık eczane bulmak mümkün olmayabilir.

4. Cep feneri

Issız bir yerde yolunuzu kaybettiğinizde, ışıksız alanlarda yürümeniz gerektiğinde ya da elektrik kesilmesi sırasında çantanızda bir cep feneri bulundurmak fena bir fikir olmaz. Ayrıca konaklama için fazla ücret ödemek istemiyorsanız, çadırınızda bir ışık olmasına da ihtiyaç duyacaksınız. Tüm bunların yanı sıra olası bir kaza anında da cep feneri sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Son olarak fenerinizin yanında yedek pil bulundurmayı da unutmayın.

5. Yağmurluk

İklim koşulları hakkında fazla deneyim sahibi olmadığınız destinasyonlara giderken çantanızda bir yağmurluk olmasına özen gösterin. Yazın en sıcak günlerinde yola çıksanız bile bir anda yağan yağmurla her şeyin değişebileceğini unutmayın. Kıyafetlerinizin ve sırtçantanızın ıslanmaması için hem kendiniz hem de çantanız için su geçirmeyen, hafif ve hızlı kuruyan bir yağmurluk edinmelisiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Seyahat İpuçları 17 saat önce

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.