Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey

Seyahat İpuçları

Yola çıkmadan önce sırtçantanızda olması gerekenler konusunda tereddütler yaşıyorsanız, hafif ama ihtiyaçlarınızı kapsayan bir sırtçantasının nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenmelisiniz. Yolculuklarda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan sırtçantalarının, yol boyunca sizin en iyi arkadaşınız olduğunu da unutmayın. İşte sırtçantanızda mutlaka olması gereken şeyleri bulabileceğiniz seyahat rehberi notlarından bazıları.

Sırtçantanızda Mutlaka Olması Gereken 5 Şey

1. Powerbank

Teknoloji çağının en önemli gereklerinden biri powerbank. Yol boyunca seyahat uygulamaları, sözlük, navigasyon, müzik dinleme ve internet gibi temel iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayan akıllı telefonlarınızın açık kalabilmesi için şarj sorununuzu en aza indiren bu cihazların uzun ömürlü olanlarından en az bir tane edinmeniz gerekiyor. Sonuçta gittiğiniz yerlerde elektrik bulamama ihtimaline karşı tedbirli olmakta yarar var.

2. Yedek kıyafet ve ayakkabı

Seyahatiniz bir gün de sürse on gün de sürse yanınıza mutlaka bir adet yedek kıyafet ve ayakkabı almalısınız. Yağmurun ne zaman yağacağı ya da kıyafetinizin ne zaman yırtılacağı hiç belli olmaz. Ayrıca hijyen açısından da yedek kıyafet bulundurmak temel biz zorunluluk olarak sayılabilir.

3. Sağlık malzemeleri ve ilaçlar

Kronik rahatsızlıkları olanlar bu maddeyi es geçmemeli. Yolculuk boyunca en çok dikkat etmeniz gereken konu sağlık. Eğer sağlığınızı korumazsanız çıktığınız yolculuk sizin için bir kabusa dönüşebilir. Eğer kronik bir rahatsızlığınız yoksa aniden ortaya çıkabilecek ağrılar ve kas yorgunlukları için çantanıza ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar almayı unutmayın. Ayrıca olası bir yaralanma için yara bandı, ufak bir yanık kremi de bulundurabilirsiniz. Sonuçta her zaman açık eczane bulmak mümkün olmayabilir.

4. Cep feneri

Issız bir yerde yolunuzu kaybettiğinizde, ışıksız alanlarda yürümeniz gerektiğinde ya da elektrik kesilmesi sırasında çantanızda bir cep feneri bulundurmak fena bir fikir olmaz. Ayrıca konaklama için fazla ücret ödemek istemiyorsanız, çadırınızda bir ışık olmasına da ihtiyaç duyacaksınız. Tüm bunların yanı sıra olası bir kaza anında da cep feneri sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Son olarak fenerinizin yanında yedek pil bulundurmayı da unutmayın.

5. Yağmurluk

İklim koşulları hakkında fazla deneyim sahibi olmadığınız destinasyonlara giderken çantanızda bir yağmurluk olmasına özen gösterin. Yazın en sıcak günlerinde yola çıksanız bile bir anda yağan yağmurla her şeyin değişebileceğini unutmayın. Kıyafetlerinizin ve sırtçantanızın ıslanmaması için hem kendiniz hem de çantanız için su geçirmeyen, hafif ve hızlı kuruyan bir yağmurluk edinmelisiniz.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle