Sizi Dünyanın Dört Bir Yanına Işınlayacak Bilgisayar Oyunları

Battlefield V Yer: İkinci Dünya Savaşı sırasında Hollanda, Rotterdam EA’nın Battlefield 5’i farklı haritalara ve oyun tarzlarına sahip çevrimiçi bireysel ve çok oyunculu bir nişancı oyunudur. Oynayabileceğiniz haritalar arasında İkinci Dünya Savaşı zamanına ait Avrupa haritaları da var, haritalardan biri Rotterdam, Hollanda’yı içeriyor. Bu haritada savaşmak, tarihsel olarak çok doğru değil, ancak oynandığı binaların ve yerleşimi oldukça doğru. Everybody’s Gone To The Rapture Yer: Kıyamet Sonrası Shropshire (İngiltere) Bu oyunun özenle hazırlanmış yerlerini keşfetmek başlı başına bir zevk. Oyunun hikayesinin doğrusal olmaması, yani ilerlemesi gereken tek bir yol olmaması, oyunculara dilediklere yere gitme gitme özgürlüğü veriyor. Oyunu geliştiren ekibin detaylara verdiği değer ile oyun sürecinde karşılaşılan yerler çok gerçekçi görünüyor. Otantik posta kutularından banklarda bırakılan kitaplara kadar detay seviyesi inanılmaz, oyunculara gerçek bir yaşam alanını keşfediyormuş hissini veriyor. Ödüllü bilgisayar oyunu Everybody’s Gone To The Rapture, gerçekçi görselleri ile size hemen hikayesine çekecek. Assassin’s Creed Serisi Seriti hazırlayan Ubisoft şirketi, […]

Sizi Dünyanın Dört Bir Yanına Işınlayacak Bilgisayar Oyunları

Battlefield V

Yer: İkinci Dünya Savaşı sırasında Hollanda, Rotterdam

svg%3E

EA’nın Battlefield 5’i farklı haritalara ve oyun tarzlarına sahip çevrimiçi bireysel ve çok oyunculu bir nişancı oyunudur. Oynayabileceğiniz haritalar arasında İkinci Dünya Savaşı zamanına ait Avrupa haritaları da var, haritalardan biri Rotterdam, Hollanda’yı içeriyor. Bu haritada savaşmak, tarihsel olarak çok doğru değil, ancak oynandığı binaların ve yerleşimi oldukça doğru.

Everybody’s Gone To The Rapture

Yer: Kıyamet Sonrası Shropshire (İngiltere)

svg%3E

Bu oyunun özenle hazırlanmış yerlerini keşfetmek başlı başına bir zevk. Oyunun hikayesinin doğrusal olmaması, yani ilerlemesi gereken tek bir yol olmaması, oyunculara dilediklere yere gitme gitme özgürlüğü veriyor. Oyunu geliştiren ekibin detaylara verdiği değer ile oyun sürecinde karşılaşılan yerler çok gerçekçi görünüyor. Otantik posta kutularından banklarda bırakılan kitaplara kadar detay seviyesi inanılmaz, oyunculara gerçek bir yaşam alanını keşfediyormuş hissini veriyor. Ödüllü bilgisayar oyunu Everybody’s Gone To The Rapture, gerçekçi görselleri ile size hemen hikayesine çekecek.

Assassin’s Creed Serisi

svg%3E

Seriti hazırlayan Ubisoft şirketi, 2007 yılından bu yana gizemli bir suikastçı organizasyonuna ve tarih boyunca olayları nasıl etkilediğine odaklanan oyunlar üretiyor. Rönesans sırasında İtalya’yı, devrim sırasında Amerika’yı ve hatta Kleopatra zamanında Mısır’ı görebileceğiniz, zamanın farklı yerlerinde bu ülkelerin nasıl göründüğünü keşfedebilir, hatta sokaklarında dolaşabilir ve duvarlarına tırmanabilirsiniz. Eğer bu zamanları bir oyun ile deneyimlemek kulağa hoş geliyorsa size en uygun Assasin’s Creed oyunları:

Assassin’s Creed: Syndicate

Yer: Viktorya Dönemi Londra

svg%3E

Assassin’in Creed Syndicate’i Viktorya Dönemi Londra’sında geçiyor. İki suikastçı Jacob ve Evie Frye’nin Londra sokaklarında geçen hikayesi ile şehrin ünlü simge yapılarını yeni perspektiflerden görüntüleyebilir ve şu anda halka erişilemeyen alanlarla yakından keşfedebilirsiniz. Bilgisayar oyunu önerileri arıyorsanız Assassin’s Creed serisindeki herhangi bir oyun ile seyahat özleminizi giderebilirsiniz.

Assassin’s Creed Origins

Yer: Eski Mısır

svg%3E

Mısır’ı görmek isteyenler için ideal oyun Assassin’s Creed Origins! Özellikle de Kleopatra zamanında İskenderiye’nin nasıl göründüğünü bilmek isteyenler için. Assassin’in Creed serisinde hemen hemen her yüksek binanın veya yapının üstüne çıkabilirsiniz, böylece AC Origins’de Giza’daki piramitlerin veya İskenderiye’nin ünlü deniz fenerinin üstünden manzaraları görebilirsiniz.

Assassin’s Creed Odyssey

Yer: Antik Yunan

svg%3E

Mitolojiseverler için idea oyun ise Assassin’s Creed Odyssey. Bu oyunu, Sparta Kralı Leonidas’ın torunu olarak oynuyorsunuz ve filozof Sokrates, tarihçi Herodot ve modern tıbbın babası sayılan Hipokrat ile tanışma fırsatı yakalıyorsunuz. Seyahat oyunu, tarih oyunu, mitoloji oyunu, bu bilgisayar oyununu birçok şekilde nitelendirebiliriz.

Bonus: Assassin’s Creed Identity

Yer: Rönesans zamanı Roma

svg%3E

Eğer mobil oyun oynamaya ilginiz varsa o halde sizin için doğru seçim ise Assassin’s Creed Identity. Rönesans zamanı İtalya’sında geçen hikaye ile, Kolezyum gibi Roma’nın birçok ünlü konumunu, Floransa ve Toskana bölgesini deneyimleyebilirsiniz. Başka ülkeler ve hayatlar deneyimleyebileceğiniz mobil oyun önerileri arıyorsanız Assassin’s Creed Identity’i kaçırmayın .

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.