Sonbaharda Kamp Yapabileceğimiz Sakin ve Huzur Veren Yerler

sonbaharda kamp yapılacak yerler Gezi Rehberi

Sonbaharda kamp yapılacak sakin sessiz yerler, arkadaşlarınızla huzur mutluluk ile geçireceğiniz vakitler.

Sonbaharda kamp yapmak oldukça güzel bir plandır. Yaprakların dökülmesi, akşamüstleri esen serin hava insanın oldukça hoşuna gider. Bu mevsim aynı zamanda göz zevkimizi de doldurur. Neredeyse her yer aynı tondadır. Özellikle eşsiz fotoğraf çekimleri için bile sonbaharda kamp yapılabilir. Aynı zamanda bu mevsimde kamp alanları da oldukça uygun fiyatlıdır. Bu yüzden kamp için en uygun mevsim sonbahardır.

Yedigöller Bolu

Yedigöller Bolu, büyüklüğü ve enfes doğa manzarasıyla oldukça mükemmel bir yerdir. Kamp denklemce akla gelen sayılır yerlerdendir. Içerisinde 7 adet göl bulunmaktadır. Her gölün manzarası yeri ayrıdır. Müsaitliğe göre her gölün kenarına çadır kurulabilmektedir. Aynı zamanda kiralayacağınız çadır ücretleri de oldukça uygundur.

Şahinler Tabiat Parkı, Ankara

Şahinler Tabiat Parkı,  Ankara’nın Kızlcahamam ilçesinde bulunmaktadır. Kızılcahamam’a 30 km uzaklıkta bulunan Şahinler Tabiat Parkı, çadırını kapıp hemen yola çıkılacak çok güzel bir yerdir. Henüz çok fazla keşfedilmediği için sakin az insanın bulunduğu bir yerdir.

Kaz Dağları, Balıkesir

Kaz Dağları, Kirişlik Vadisi eteğinde kalan bir tatil mekanıdır. İster oradaki evlerde, ister ağaç evlerde, iistersenizde kendi çadırınızda kalabilirsiniz. Bu kamp yeri oldukça bilinen bir yer olduğu için içerisinde insan yoğunluğu da çok fazladır. Kendiniz evinizde bir şeyler götürmeden de oradan tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Akyaka, Muğla

Akyaka, yaz mevsimini sevenler için mükemmel bir kamp alanıdır. Orada kamp yapanlar sonbaharda bile kendinilerini hala yaz mevsiminde hissederler. Bu kamp alanında yeşille mavi hüküm sürer ve insana oldukça huzur verir. Akyaka da kamp yapmak isteyenler oldukça şanslıdır. Merkeze yürüyerek 15 dakika mesafesindedir. Eksikleri olan ya da canı sıkılıp gezmek isteyenler merkeze oldukça kolay gidebilirler.

Erikli Yaylası, Yalova

Erikli Yaylası, Yalovanın Çınarcık ilçesinin girişinde solda kalan Erikli Yaylası, konumu birkaç yaylayı yanında barındırmakla beraber çok iyi bir kamp alanıdır. Özellikle sonbaharda oldukça güzel bir havası vardır. Burada kamp yapan insanlar gün doğarken ve gün batarken çok güzel bir manzara ile karşılaşırlar. Aynı zamanda bu kamp alanında lavabolar, kafeler, şelaleler ve çeşme bulunmaktadır. Sonbaharda Kamp için ideal yerlerden biridir.

Ulugöl, Ordu

Ulugöl, Ordu’nun Gölköy ilçesinde yer almaktadır. Tabiat Parkı olarak teşkil edilmiştir. Bu yerde gelen insanlar kamp, bisiklet turları, piknik, yürüyüşler yapmaktadır. Oldukça sevilen ve tercih edilen bir yer olduğu için içerisinde çok fazla insan görmekteyiz. Ulugöl Tabiat Parkı ziyaretçilerine gülgen, kayın, kızıl ve meşe ağacından oluşan güzel bir gorsel şölen sunmaktadır. Sonbahar mevsiminin de verdiği  güzellikler ile tadına doyamayacağınız gitmek istemeyeceğiniz bir yer olacaktır. Bölgede çadır ile kamp haricinde 12 adet kır evi bulunmaktadır.

7. Karagöl, İzmir Karagöl, İzmir Karşıyaka’da bulunan bir Tabiat Parkı’dır. Konum olarakta merkeze 37 km uzaklığındadır. Göl etrafında kafe, restaurant, piknik yerleri, çadırlı kamp ve karavan alanlari mevcuttur. Özellikle sonbaharda çok güzel bir havası vardır. Karagöl, Izmirli insanlar tarafından da pek bilinmesede oldukça güzel ve ihtişamlı bir yerdir. Sadece sonbahar mevsimi değil her mevsim çok güzel manzaralara şahitlik ederiz. Ulaşım da oldukça kolaydır isteyen aracıyla isteyen yürüyerek gidebilir. Sonbahar  zamanında her yer sarı ve kırmızı yapraklarla bezenir. Parkın içerisinde gezdikce farklı manzaralar sizi karşılayabilir. Bazen sonbaharda yürürken  bile ilkbahar gibi manzaralarla karşılaşabiliriz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle