STOCKHOLM’DE ALIŞVERİŞ DURAKLARI

Ülkeler

Yaklaşık 1600 tane mağazası olduğu söylenen bu şehirde TAX Free alışveriş imkanı da geçerli. Kungsgatan bölgesinde elektronik eşyalar, spor malzemeleri, ev dekor ürünleri ve tasarım mağazaları ağırlıkta. Stureplan ve Biblioteksgatan civarlarında ünlü markaların mağazaları mevcut.

Drottningatan caddesinde tüm İsveç’in en uzun alışveriş bölgesi yer alıyor. Ağırlıklı olarak moda butiklerini göreceksiniz. Ayrıca lokal markaların bulunduğu ünlü alışveriş merkezleri Ahlens, dünyaca ünlü H&M butikleri, hediyelik eşya dükkanları, Gallerian alışveriş mağazası ve Mood Stockholm AVM ile Nordiska Kompaniet AVM’yi gezebilirsiniz.

gallerian-stockholm-alisveris

Samuelsgatan, Nörrmalmstorg ve Östermalmstorg’da sokak pazarları mevcut. Sundshall içlerinde en kapsamlı ve ilgi çekici olanı.

Eski şehre (Gamla Stan) giderseniz Vasterlanggatan ve Österlanggatan taraflarında el yapımı hediyelik eşyalar, cam ve ahşap ürünleri, turistik eşyalar alabilirsiniz. Ayrıca İsveç mutfağını yansıtan lokal restoranlar açısından irili ufaklı pek çok seçenek var. Kulturhuset ( Sergelstorg 3) Stockholm Kültür Evi’nde tiyatro, sinema, gösterilerle ilgili pek çok alternatif bulabilirsiniz. Anne babalar hediyelik eşya alışverişleri yaparken çocuklar üst kattaki oyun odasında oyalanabilirler.

Gitmeden önce alışveriş ile ilgili bir ihtiyacınız olursa www.cityisamverkan.se adresine bakabilirsiniz.

stockholm alisveris-hm

Kaynak:blog.prontotour.com

Rate article
Gezebildiğin Kadar
Add a comment