Sürekli Yaz Mevsimi Yaşanan 6 Ülke

sürekli yaz mevsimi yaşanan 6 ülke Gezi Rehberi

Sürekli yaz mevsimi yaşanan 6 ülke özellikle mevsim geçişi olmaması ile ön plana çıkar. Sürekli yaz mevsimi yaşanan 6 ülke dışında sayıca birçok ülke sıralanır. Bu ülkeler sıcak ve ılıman olan yapıları ile ön plana çıkarlar.

1. Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti mevsimsel açıdan sürekli yaz mevsiminin yaşandığı ülkelerden biridir. Özellikle sıcak ve kavurucu olan havası ile anında ön plana çıkar. Dominik Cumhuriyeti yazın en uzun yaşandığı ülkeler arasında yer alır. Kimi durumlarda kasırga ve rüzgar ortaya çıkabilir. Ancak bunun dışında genel olarak hava durumu her zaman sıcak olacak şekilde gelişir.

2. Küba

Küba da sürekli yaz mevsiminin yaşandığı ülkeler arasında yer alır. Sürekli yaz mevsiminin yaşandığı 6 ülke arasında Küba da ilk sırada yer alır. Küba çok sıcak olan ülkeler arasındadır. Özellikle sıcak havasından dolayı da turist çekme oranı çok yüksektir. Bu yüzden Küba’ya çok sayıda turist akın eder. Küba aralıklı olacak şekilde ılıman bir iklim yapısına da sahip olan ülkelerdendir.

3. Tayland

Tayland da çok sıcak olan ülkeler arasında yer alır. Tayland genel olarak sıcak iklim yapısı ile nem oranının da yüksek olduğu bir ülkedir. Tayland sıcak olmasına karşın genel olarak hava akışı çok kavurucu değil. Yani sıcak iklim yapısına rağmen aralıklı olacak şekilde rüzgar da mevcut. Bu da ülkedeki hava akımının çok bunaltıcı olmasının önüne geçer. Yani ülkede yaşayan birçok kişi aslında bu hava durumundan memnun.

4. Maldivler

Maldivler denilince akla ilk olarak tatil beldesi gelir. Çünkü Maldivler birçok turist için uğrak yerleri arasında yer alır. Birçok kişi tatil yapmak için Maldivler’i seçer. Çünkü çok sıcak bir havaya sahiptir. Sıcak havası ve temiz kumsalı ile anında ön plana çıkar. Sürekli yaz mevsiminin yaşandığı ülkeler arasında da anında ismi geçen bir ülkedir. Sıcaklığı kimi zaman mevsim normallerinin bile üstüne çıkar. Çünkü belli tarihlerde çok yüksek orana sahip olan bir sıcaklık durumu mevcuttur. Ancak buna rağmen tatil beldesi olarak anında ön plana çıkar.

5. Dubai

Dubai Arap yarım adasında yer alan bir ülkedir. Genel olarak Arap yarım adasında yer alan her ülke çok sıcak olan bir iklim yapısına sahip olur. Sürekli yaz mevsiminin yaşandığı 6 ülke arasında Dubai anında akıllara gelir. Çünkü çok sıcak olan bir iklim yapısı vardır. Bu sıcak hava durumundan dolayı da turist açısından anında tercih edilir. Çünkü tatil yapmak için oldukça uygun olan bir beldedir. Bugün birçok turist uzak ülkeler arasına anında Dubai kentini de koyar. Burası hava durumundan dolayı anında öne çıkan bir ülkedir. Özellikle uzun süreye varan bir zaman dilimi içinde hava sıcaklığı sürer.

6. Hindistan

Hindistan da genel olarak sıcak olan hava yapısına sahiptir. Çok yoğun olacak şekilde bir sıcaklık burada söz konusu olmaktadır. Hindistan sıcak hava yapısı ile nem oranının da yüksek olduğu bir ülkedir. Hatta kimi zaman hava sıcaklığı bunaltıcı olacak bir seviyeye de çıkar. Bu yüzden bugün kavurucu sıcaklar dendiği zaman akla ilk gelen ülkeler arasında Hindistan da yer alır. Aralıklı olacak şekilde kimi zaman rüzgarlı ve kasırgalı olan havalar da yer alır. Ancak bu durum yıl içinde çok olmaz. Yani genel olarak çok sıcak olan hava hakimdir. Hindistan bu açıdan da ülkeye turist çeker.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle