TATİL BAVULU NASIL HAZIRLANIR?

tatil bavulu nasıl hazırlanır Seyahat İpuçları

PLANLI DAVRANMAK

Bavulunuzu hazırlarken yanınıza alacağınız gereksiz ve küçük şeyler bavulunuzda hem yer kaplar hem de ağırlık oluşturur. Bu yüzden yanınıza alacağınız ürünlerin gerekli olmasına özen gösterin.

Tatil yapacağınız güne yetecek kadar giysi alın. Fazla kıyafet almak bavulunuzda önemli ölçüde yer kaplar.
Gideceğiniz şehrin hava durumuna göre kıyafet alın. Bavulunuzu bu şekilde hazırlarsanız son anda değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Ulaşım yapacağınız taşıtın (kara yolu, hava yolu, deniz yolu) size sunduğu ağırlık limitine göre bavul hazırlayın. Eğer ki hava yolu ile ulaşım yapacaksanız bu madde sizin için çok önemli.

TATİL BAVULU NASIL HAZIRLANIR

Doğru bavul hazırlamanın püf noktaları için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi bavulunuzu hazırlamayı son güne bırakmamak. Bavul hazırlamayı son güne bırakırsanız panik olup önemli ürünleri unutabilirsiniz. Bu yüzden birkaç gün önceden bavul hazırlama listesi yapabilirsiniz.

GİYSİLERİ RULO YAPARAK KOYMAYI DENEYİN

Bir çoğumuz giysileri katlayıp üst üste koyarak bavul hazırlıyor bu yüzden bazı giysiler buruşuyor ve tatilde bakımsız görünen giysilerle dolaşmamıza neden oluyor.

Bunun için giysilerinizi katlayıp koymak yerine rulo şeklinde koyarsanız hem daha az yer kaplar hem de giysilerin buruşmasını engeller.

EN ÇOK İHTİYACINIZ OLAN ÜRÜNLERİ EN ÜSTE KOYUN

Tatilinizde hangi gün ne giyeceğinizi henüz bavul hazırlarken seçmelisiniz.

İlk gün giyeceğiniz kıyafetleri en üste diğer günlerin kıyafetini ise aşağılara doğru koyarak bavulunuzu düzenleyebilirsiniz. Bu sayede bavulunuzu dağıtmadan aradığınız şeye kolaya erişebilirsiniz.

UNUTMAMANIZ GEREKENLER

Eğer ki yurt dışına gidiyorsanız priz girişleri farklı olabilir. Bu nedenle bir priz çevirici almayı unutmayın.

Devamlı kullandığınız ilaçlar veya ağrı kesici gibi ihtiyacınız olabilecek ürünleri yanınıza almalısınız.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle