Tatil İçin Nasıl Para Biriktirilir

tatil parası nasıl biriktirilir Seyahat İpuçları

Yaz ve kış aylarında dinlenmek için vazgeçilmez olan tatilin tadı farklıdır. Tatil yapa bilmek için de bir bütçe gereklidir. Peki, bu bütçe için birikiminiz var mı? Ya da bu bütçe için nasıl birikim yapılır? Yaz aylarında deniz kum kumsal tatili hayali kurulurken, kışın ise kar altında sohbet ve kayak keyfi hayali kurulur. Günümüzde tatil için nasıl para biriktirilir öneriler nelerdir?

Tahmini Bir Rakam Belirleyin

Öncelikle bir hedef belirleyin kendinize. Yut içi mi yurt dışı tatili düşünüyorsunuz. Tatil yerinizi bulduktan sonra tarih belirleyin ve o tarih için bir bütçe belirleyin kendinize.

Kampanyaların Sıkı Takipçisi Olun

Günümüzde her şirketin ya da turların zaman zaman kendiler için kampanyaları bulunmaktadır. Bunları sık sık takip edin. Kampanyalar çok daha uygun ve ekonomik olabilmektedir. Bazen son anda yarı fiyata yer bulunabilir.

Risksiz Yatırımlar Yapın

Yatırım yapmak için risksiz yatırımlar yapılabilir. Bunların başında öncelikle küçük küçük birim yapılıp altın ya da Euro ya da günlük kazandıran hesaba yatırım yapılabilir.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Evinizde kullanmadığınız eşyalar vardır. Bunları satışa çıkararak tatil için birikimine yardımcı olur. Haftanın bir günü harcama yapmayın ve her gün mir miktar kenara koyun.

Evde Basit Tasarruf Önlemleri Alın

Market alışverişinde fazla ya da kullanılmayan ürünleri almayın. Evin içinde fazla ışıkları söndürün. Prizlerde fazla ya da gereksiz ürün takılı ise fişini çekin. Çamaşır makinesi tam dolmadan çalıştırmayın. Bunu bulaşık makinesinde de uygulayın. Eğer ki televizyonu izlemeyecekseniz kapatın. Kombiyi düşük ayarda yakın ya da kullanılmayan yerleri kapatın.

Bazen hayalimizdeki tatile kavuşa bilmek için bazı önemler alırız bunlarda bir kaçı. Tatil için bazen çok fazla paraya gerek yoktur. Tatil seçimi yaparken ne istiyoruz. Bizi neler ya da neresi mutlu eder bunlara dikkat edilmelidir.

Kendinize evde bir kumbara yapın ve her ay düzenli içine bir miktar para atın. Ya da market alışverişi olsun başka harcamada üstü kaldığında hemen oraya atın. Göreceksiniz ki bir ay sonra ne kadar para birikmiş. Bu birikim ile istediğiniz tatili yapabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle