TELEFONUNUZU YURT DIŞINDA NASIL KULLANIRSINIZ?

Yurt dışı seyahatlerinde telefon kullanmak geçmişte çok problem haline gelebiliyordu. Günümüzde ise bu durum bir hayli kolaylaştı. Ancak yine de yurt dışına çıktığınızda telefonunuzu kullanmak için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Telefonunuzu yurt dışı konuşmaya açtırmak, internet kullanımı için bazı ayarları yapmak bu hususlardan bazıları… Bunun yanı sıra yurt dışına çıkmadan önce GSM operatörlerinin avantajlı kampanyalarını kullanarak rahatlıkla sevdiklerinizle konuşabilirsiniz. İşte yurt dışında telefonunuzu kullanmak için yapmanız gerekenler ve GSM operatörlerinin kampanyaları… HATTINIZI YURT DIŞI KULLANIMA AÇTIRDINIZ MI? Telefonunuzu yurtdışında kullanmak, arama yapabilmek ve çağrı alabilmek için öncelikle hattınızı yurtdışı kullanımına açtırmanız gerekiyor. Bu durum GSM operatörlerinde farklılık gösteriyor. Mesela Turkcell abonesiyseniz, hattı​nızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr üst menüdeki “Hesabım” sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapmalısınız. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. “Çağrı Ayarları” bölümünü açarak “Yurt dışında Kullanım”ı açık hale getirebilirsiniz. Vodafone için ise *121# tuşlayıp arama tuşuna basarak telefonunuzu yurt dışı kullanımında aktif hale getirebilirsiniz. […]

TELEFONUNUZU YURT DIŞINDA NASIL KULLANIRSINIZ?

Yurt dışı seyahatlerinde telefon kullanmak geçmişte çok problem haline gelebiliyordu. Günümüzde ise bu durum bir hayli kolaylaştı. Ancak yine de yurt dışına çıktığınızda telefonunuzu kullanmak için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Telefonunuzu yurt dışı konuşmaya açtırmak, internet kullanımı için bazı ayarları yapmak bu hususlardan bazıları… Bunun yanı sıra yurt dışına çıkmadan önce GSM operatörlerinin avantajlı kampanyalarını kullanarak rahatlıkla sevdiklerinizle konuşabilirsiniz. İşte yurt dışında telefonunuzu kullanmak için yapmanız gerekenler ve GSM operatörlerinin kampanyaları…

HATTINIZI YURT DIŞI KULLANIMA AÇTIRDINIZ MI?

Telefonunuzu yurtdışında kullanmak, arama yapabilmek ve çağrı alabilmek için öncelikle hattınızı yurtdışı kullanımına açtırmanız gerekiyor. Bu durum GSM operatörlerinde farklılık gösteriyor. Mesela Turkcell abonesiyseniz, hattı​nızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr üst menüdeki “Hesabım” sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapmalısınız. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. “Çağrı Ayarları” bölümünü açarak “Yurt dışında Kullanım”ı açık hale getirebilirsiniz. Vodafone için ise *121# tuşlayıp arama tuşuna basarak telefonunuzu yurt dışı kullanımında aktif hale getirebilirsiniz.

YURT DIŞINDA İNTERNET KULLANMAK İÇİN…

Yurt dışında internet kullanmayı planlıyorsanız, öncelikli olarak veri dolaşımınızı açmanız gerektiğini unutmayın. Bu işlemi telefonunuzun ayarlar bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak internet kullanmayı düşünmüyorsanız, mobil veri ağını kesinlikle kapalı tutmanız gerekiyor. Aksi takdirde siz telefonunuzu kullanmasınız da internet paketiniz açık olduğu için beklemediğiniz bir faturayla karşılaşabilirsiniz.

YURT DIŞINDAN TÜRKİYE’Yİ ARAMAK İÇİN…

Yurt dışına çıktığınızda Türkiye’de bulunan bir sevdiğinizi aramak için dikkat etmeniz gereken bir konu var. Arama yapmadan önce (+90) kodunu eklemeyi unutmayın. Eğer rehberinizden kayıtlı ismi direkt ararsanız, başarısız sonuçlanabilir. Bu durumda arayacağınız numaranın başına +90 ya da 0090 numarasını eklemelisiniz. Mesela 0090 532… gibi.

GSM OPERATÖRLERİNİN KAMPANYALARI HER ÜLKEYİ KAPSAMAYABİLİR

Yurt dışına gitmeden önce GSM operatörlerinin kampanyalarını da iyi okumanız gerekiyor. Mesela bazı GSM operatörleri günlük belirli bir ücret karşılığında size yurt içindeki paketinizi yurt dışında da kullanma hakkı tanıyabilir. Ancak bu kampanyalar her ülkeyi kapsamayabilir. Bu nedenle kampanyanın geçerli olduğu ülkeleri iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Aksi takdirde tarifenizi yurt içinde gibi kullanırsanız, döndüğünüzde beklenmedik bir faturayla karşılaşabilirsiniz.

KULLANIM LİMİTİ OLUŞTURUN

Yurt dışında beklenmedik faturayla karşılaşmamak için hattınıza limit koydurmanızı öneririz. Çünkü farkında olmadan paketinizi bitirebilir, ekstra kullanıma geçebilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için eğer hattınız faturalıysa belirli bir noktada limit koyabilirsiniz. Böylelikle belirli bir ücretin üstünde herhangi bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

AVANTAJLI KAMPANYALARDAN YARARLANIN

Yurt dışına tatile gidenlerin karşılaşacağı en büyük problemlerden biri de yüksek telefon faturalarıdır. Hatta bu nedenle yurtdışına giden birinin telefonunu hiç kullanmadığını bile olmuştur. Ancak GSM operatörleri günümüzde kullanıcılara avantajlı paketler sunuyor. Bu avantajlardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz, günlük belirli bir ücret ödeyerek yurt içindeki paketinizi aynı şekilde yurt dışında da kullanabilir, dilerseniz de konuşma paketi alıp, sevdiklerinizle rahat bir şekilde konuşabilirsiniz.

TURKCELL YURT DIŞI PAKETLERİ…

GSM operatörlerinin güncel kampanyalarına bakacak olursak, Turkcell’in yurt dışındaki en popüler tarifesi “Tarifen Yurt Dışında Geçerli” adlı paketini düşünebilirsiniz. Günlük sadece 24,90 TL faturanıza yansıyacak şekilde Türkiye’deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajların tamamını ek hiçbir işlem yapmadan yurt dışında toplam 85 ülkede kullanabilirsiniz. Ancak günlük para ödemek istemezseniz, Turkcell’in konuşma paketlerini satın alabilirsiniz. Akıllı Dünya Tarifesi adlı tarifeyi seçerek 30 dakikalık konuşma paketine dahil olabilirsiniz. Bunun için ödemeniz gereken ücret ise 35 TL…

VODAFONE YURT DIŞI PAKETLERİ

Vodafone’da da yurt içindeki paketinizi yurt dışında kullanabilirsiniz. “Her Şey Dahil Pasaport” ile günde sadece 16.90 TL’ye Türkiye’deki tarifenizi yurtdışında kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu ücret 3 Temmuz itibariyle 21.90 TL ile revize edilecektir. Bu paket ile internet ve konuşma sürenizi yurt dışında da kullanabiliyorsunuz. Ancak günlük para ödemek istemezseniz, Vodafone’un konuşma paketlerini satın alabilirsiniz. Tüm ülkeleri kapsayan 60 dakikalık konuşma paketi için 49 TL, 120 dakikalık için ise 90 TL ödemeniz gerekiyor.

TÜRK TELEKOM YURT DIŞI PAKETLERİ

Türk Telekom kullanıcıları yurt dışında da kullanabileceği bir tarifesi bulunuyor. “Tarifen Yurt dışında” adlı tarife ile günlük 14.90 TL faturanıza yansıtarak yurt içindeki paketinizi aynı şekilde kullanabilirsiniz. Türk Telekom’da ayrıca sadece internet kullanmak isterseniz, 1 GB için 25 TL, 2 GB için ise 35 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca günlük ödemek yerine sadece 1 ay kullanabileceğiniz, 1000 dakika konuşma paketi ve 1 GB interneti de 72 TL’ye satın alabilirsiniz.

BIMCELL YURT DIŞI PAKETLERİ

Bimcell kullanıcıları için de yurt dışında konuşma ve internet paketleri bulunuyor. Avrupa ülkeleri için 45 TL ödeyerek 90 dakikalık konuşma paketi satın alabilirsiniz. Dünyanın tüm ülkelerinde geçerli paket için ise aylık 49 TL ödeyerek 60 dakikalık konuşma paketine sahip olabilirsiniz. Bimcell’in internet paketlerine bakacak olursak, Avrupa ülkelerinde geçerli haftalık 25 TL’ye yurtdışında kullanabileceğiniz 1GB’lık internet paketine sahip olabilirsiniz. Ayrıca dünya ülkelerinde geçerli haftalık 35 TL’ye yurtdışında kullanabileceğiniz 2GB’lık internet paketine sahip olabilirsiniz!

PTTCELL YURT DIŞI PAKETLERİ

Pttcell kullanıcıları, yurt dışında günlük 15 TL ödeyerek 30 dakikalık konuşma paketi satın alabilirler. Bunun yanı sıra, aylık 19 TL ile 30 dakika, 45 TL ile 90 dakika ve 55 TL ile 120 dakikalık konuşma paketleri satın alabiliyorlar. Pttcell kullanıcıları aylık 49 TL’ye bütün dünya ile 60 dakika konuşabiliyorlar. Yurt dışında internet paketlerine bakacak olursak, haftalık 1 GB internete 25 TL, 2 GB internete 35 TL ödemeniz gerekiyor.

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.